DarkStar 21 / märts / 11:56

DarkSide Tetris 1.0 valminud
PRESSITEADE

20. märts 2007
Eestis valmib uus arvutimäng

23. märtsil 2007 esitleb Eestis arvutimänge loov organisatsioon Beau Monde Network uut tetrisemängu DarkSide Tetris: The Second Block.

---

23.-25. märtsil toimuval arvutimängude võistlusel ETC 07/Experiment Kevad 2007 esitleb Eesti mängutootja Beau Monde Network valminud arvutimängu DarkSide Tetris: The Second Block. Tegemist on osavusmänguga, mis järgib klassikalise tetrisemängu tavasid, kuid lisab juurde mitmekesi mängimise võimaluse. Mängida saab arvuti poolt juhitud vastastega ja internetiühenduse olemasolul ka sõpradega.

Mäng on Internetist tasuta allalaetav. Mängu saab alla laadida veebilehel, mille aadress on http://darkside.bmonde.net/.

"Mäng on lihtne ning kaasahaarav," ütles Kert Kivaste, kes on üks Eesti parimatest tetrisemängijatest. "Samas ei muutu DarkSide Tetris igavaks, sest mängus on lisavõimalusi, mis muudavad selle tavalisest tetrisemängust põnevamaks."

Mängu valmimise puhul saab Eestis esmakordselt samast võistlusest osa võtta nii Tallinas kui Tartus, kus korraga toimuvad võrgupeod ETC 07 ja Experiment Kevad 2007, mille üheks ühisosaks on Beau Monde Networki korraldatav tetrisevõistlus. Võistluste toimumise kohta saab lisainfot mängu veebilehel.

Beau Monde Network on vabatahtlike organisatsioon, mis tegutseb 1998. aastast. Selle aja jooksul on tegeletud arvutimängude loomise ja ürituste korraldamisega. Erinevate ettevõtmiste juures on kaasa löönud ligikaudu 20 inimest.

Mängu veebileht:
DarkSide Tetris: The Second Block
http://darkside.bmonde.net/

Lisainfo:
Dan Bogdanov
Beau Monde Network
Tel: 52 75 525
E-post: dan@bmonde.net
Skype: danbogdanov
 
 
xin Zeran 21 / märts / 13:57  
Väga meeldiv uudis. Kaua tehtud kaunike, ütleks selle peale. :P :)
 
DarkStar 21 / märts / 15:17  
Juulis oleks viis aastat saanud esimesest Java versioonist. Mängude tegemine on hästi tore, aga korraliku asja tegemine on ikka raske. Järgmise asja teeks hoopis teisiti.
 
xin Zeran 21 / märts / 16:05  
Järgmisena võiksid selle mingi Wii või Xboxi peale portida :P
Selliseid väikseid, multiplayer mänge, võiksite ikka veel teha.
 
DarkStar 21 / märts / 16:27  
Wii devkit on paraku 2k$. XBoxile saab XNA raames mingeid asju teha, aga parajasti ebamugav on. Plaan ongi ühe väikese multiplayer mängu jaoks. Enne peaks magistri ära lõpetama (pooleteist kuu pärast umbes). Siis saab tegema hakata.
 
Trek 21 / märts / 18:23  
congrats Dan. Pole serverites nii palju rahvast varem korraga näinud. Võrgupidudel tuleb raudselt kõva möll:)

Ahjaa minu tsitaat on nii armas:P
 
sTeaLth 21 / märts / 18:58  
tegelt oleks tulnud kogu visual enne final reliisi uuesti ümber teha :)
 
Trek 21 / märts / 21:05  
Ja miks sa ei teinud siis?:)
 
zerx 21 / märts / 22:08  
palju-palju õnne Dan. jõudu ja jaksu edaspidi sulle. et aind paremaks asi läheks :). lihtsalt vapustav

mine tea, võib-olla võtab minusugune vana-tetrise-peer ka ükskord julguse kätte ja mängib seda taas. eks ikka tahaks taas võidu maitset tunda nagu sai seda algusaastatel teha :)
 
mcv 21 / märts / 22:35  
ma polnud enne tänast kunagi võrgus mänginud ja ilgelt lahe oli teha kaheksa-üheksakesi DarkSide varianti ja nuube starteegiaga ära omada.

aga paar ebameeldivat üllatust oli ka. millega Dan enam ise ilmselt ei tegele, sest tema enam ei viitsi seda mängu kirjutada. aga kas tõesti on nii, et kui 10 inimest serveris ja üks tüüp on peale eelmist mängu läinud hoopis kööki võileiba sööma siis teised ei saa enne alustada kui too viimane mees tagasi on?
 
sTeaLth 21 / märts / 22:49  
teoorias võiks saada jah mingi /callvote kick 2 vms
 
DarkStar 21 / märts / 23:20  
paraku jah, mingit admin funktsionaalsust ma sinna ei teinud. mõtlesin, aga siiralt ei viitsinud. mõte on juba järgmise asja peale läinud, tahaks vingema pildiga asja teha, sädelevat kilinat-kulinat ning heli ka.
 
Trek 22 / märts / 17:50  
Dan, Hinnavaatluse foorumis on mõnel probleeme olnud installimisega. loe seda teemat
 
DarkStar 22 / märts / 19:02  
Vastasin sinna. Ilmselt poolik installikas.
 
MailmanMel 23 / märts / 05:03  
Õnnitlused Dan! Tubli oled, hea töö.
Pole ise jõudnud testida asja, aga lähiajal tekib kindlasti võimalus seda teha. Siis saab ka täpsemaid kommentaare anda.
 
sTeaLth 23 / märts / 19:17  
eksklusiivseid tetrise sümboolika ja sisuga 'all-black' plaate jagatakse ka valitud meestele ;)
 
MailmanMel 23 / märts / 19:28  
Kes kus mis mida :)
 
sTeaLth 23 / märts / 22:59  
 
mcv 24 / märts / 12:15  
kas soundtrack on ka selle peal?
:)
 
mcv 24 / märts / 21:53  
oh jeerum. läksin nädalavahetuseks maale külla ja nüüd on siin minu süül kaks Tetrise sõltlast - peavad perekondlikke duelle ja muud sellist.
 
MailmanMel 24 / märts / 22:15  
Väga hea ju, väga tore mcv.
Eriti hea on veel see, et sa kasutasid sõna "sõltlane" see annab lootust, et nad hakkavad ka DSi kohta teavet levitama ja mängijaid tuleb veel juurde.
 
MailmanMel 31 / jaan / 01:10  
Probleem serveritega ühendust saamisel.
Online süsteemi saab ilusti sisselogida, seal töötab kõik. Online server-brauser näitab, et serverid on olemas ja online, kuid mängust seest serveritele ligi ei saa.

Milles probleem võib olla?
 
DarkStar 31 / jaan / 09:53  
Just praegu edukalt sain. Seega ei oskagi selgitada, mis valesti. Veendu oma internetiühenduse/tulemüüri töös + pane bittorrent pausi peale.
 
MailmanMel 31 / jaan / 23:59  
Sain lõpuks korda asjad, nüüd näen servereid ja saan ligi ka.