xin Zeran 19 / mai / 22:34

E3 konsoolid
Vaatasin, et väga vähe on eesti poolses maailma osas juttu E3'l esitatud konsoolidest. Iga "true gamer" peaks juba ammu ärevil olema ja ühte uutest leludest enda riiulile igatsema.
Mida siis E3 meile konsoolide maailmast järgmisteks aastateks uut ja huvitavat pakub? Üks suuremaid pauke oli kindlasti Sony Play Station 3, enda uue 3,2GHz Cell protsessor tehnoloogiaga 2 Teraflopsi (paganama palju), mis lubab elust paremat graafikat ja elamust (ärge küsige, nii väideti).
6 USB pesa, WiFi, Gbit LAN, 5.1 Dolby, Bluetoth, CD/DVD/BlueRay, PSP support .... ja mida kõike veel. Ehk peseb pesu ka?

Teine üllatus on kindlast M$ Xbox 360, mille südameks on nagu PS3'l, 3,2GHz protsessor, kuid see põhineb Apple G5 tehnoloogia peal. Võimsus on orienteeruvalt 1 Teraflop.
Kui PS3 graafikat töötleb 550Mhz NVIDIA kiip, siis Xbox 360 graafika eest vastutab Ati 500Mhz kiip. Loomulikult on ka Xboxil Wifi ja 5.1 Dolby, lisaks veel 20GB kõvaketas.

UPDATE: 20.05.2005
Tundub, et olen väikese kuid üldsegi mitte ebaolulise konkurendi kahe gigandi vahele jätnud. Nimelt on midagi uut ja säravat ka vanalt konsoolimeistrilt endalt oodata. Nintendo toob turule ka oma mõnukasti, Nintendo Revolution. Revolution on umbes sama suur kui 3 CD/DVD karpi üksteise otsa toppida, tal puuduvad igasugused kaabli pesad. Kõik toimub juhtmevabalt (voolust pole juttu olnud, kahtlen, et to üle õhu levib).
Revolution suudab, nagu ka tema suured konkurendid DVD'si mängida ja vanemaid GameCube miniDVD'si. Nintendo lisab veel online gameing funktsiooni, mis on kasutajatele täiesti tasuta, andes võimaluse vanu klassikuid netist alla tõmmata, nagu Donkey Kong jms.
Nintendo jääb siiski truuks mängu maailma hingele. Mängude tootjate poole pealt on väga kerge enda tooteid platvormile kohandada ja gameritel migreeruda teistelt konsooidelt Revolutioni peale.

Nintendo to give 'Revolution' details by yearend - REUTERS

"We plan to give details on when we will launch it, what the price will be, what the controller will look like and how games can be played on it by the end of the year," said Nintendo's Satoru Iwata, speaking to Reuters at the Electronic Entertainment Expo annual trade show, known as E3.

He said the company was already talking to third-party game publishers about including their old Nintendo-compatible games in the downloadable archives.

That would allow users to play original versions of "Pac-Man" and "Donkey Kong," for instance.

While pricing had not been decided, he said the company could charge users per game, sell pre-paid cards in stores, or give some games away as part of promotions.
 
 
karlek 20 / mai / 15:39  
massiivne
 
m1sterX 20 / mai / 22:57  
olen siin paar aega neid asju jäginud jah, alates sellest kui x360 MTV promo käis

yldiselt jätab kylmast, specid on head, aga ma ei ole konsooli maalimast ja vaevalt sinna poole (niipea) suundun...

muidu lasku käia!
 
xin Zeran 21 / mai / 12:57  
E3 Booth Babes
 
karlek 22 / mai / 02:03  
lame
 
Dol Guldur 24 / mai / 02:17  
Tasub vaadata ka Sony E3 conference PS3-e tutvustavat videot. Graafika jms demod on võimsad.
 
MailmanMel 24 / mai / 17:49  
E3-ele tahaks ise ka minna ja mida varem seda parem
 
xin Zeran 24 / mai / 18:57  
ega ta paha ei teeks jah :P