Alari 11 / märts / 20:09

Privateer Remake
Grupil fännidel on valminud kunagise kultusliku kosmosemängu uusversioon Wing Commander: Privateer Remake.

Ka remake versioon 1.0 ei konkureeri visuaalselt uute mängudega, kuid spraitidel põhineva kosmoses lendamise on asendanud täis-3D. Kaugemas tulevikus tahetakse lisada võrgumängu võimalus. GPL litsenti alusel tasuta jagatav mäng töötab Windowsis, Linuxis ja Macidel.

Püütud on edasi anda kõik originaalmängust tuttavad elemendid ja süzeeliin. Kes aga eelistabki algset versiooni, mitte Remake, sellele on abiks MyJEMM ja DOSBox. Origin on teinud esimesele osale ka ametliku järje Privateer 2: The Darkening.

Ülevaate mängumaailmast leiab üle kümne aasta taguses legendaarses arvutiajakirjas ".exe" ilmunud esimese Privateeri tutvustusest. Kuna ilmselt kodu kõrvalt kioskist enam seda numbrit ei leia ja kellegi majanduslikke huve ei kahjusta, siis olgu siinkohal see lõpetuseks lisatud:

PRIVATEER
Origin


Üks viimase kahe aasta oodatuim mäng on lõpuks ometi valmis saanud. Tulemus on vahest paremgi, kui loodeti. Tegevus toimub Wing Commanderist tuntud tähtedevahelises ruumis, kuid enam ei ole sul peos ConFedi hävitaja juhtimiskang. Seekord tegutsed sa juba eraettevõtjana ning pead Kilrathide ja ConFedi vahelisest sõjast omale kasu lõikama. Ka sinu roll pole kuidagi ette määratud - sa võid olla vaba jõukas kaupmees, kardetuim piraat, kangelaslik ConFedi agent, salakaval Kilrathide spioon või hoopis salakaubavedaja, kes üritab meelemürki ja relvi kohalikele võimudele ning ConFedile vahele jäämata sihtpunkti smuugeldada. Ajad on segased ning konkurents on tihe. Kosmoses võib löömaks minna piraatide, politseinike, confedi, kilrathide ning muidugi konkureerivate ärimeestega. Ja lisaks kõrgus ähvardavana kõigi tuntud kosmoseelanike peade kohal salapärane TUNDMATU, kellest keegi õieti midagi ei tea.

Erinevalt Wing Commanderist saab Privateeris laevu ise konfigureerida - kui ainult raha jaguks. Võid teha omale suure tulejõuga hävitaja või aeglase, kuid mahuka kaubalaeva. Kõlab maiuspalana? Kui siia lisada juurde, et graafiliselt on see mäng vahest üks kõige viimistletum toode üldse, mis PC tüüpi arvutitele kunagi välja on tulnud, siis on maiuspala veel liigagi lahja väljend. Ainus probleem, mis mul selle mängu juures tekkis oli see, et algul ei saanud kohe minema - mäng tundus pisut liiga raske olevat. Sellepärast ma lisan siia juurde ka mõned soovitused.

Kuidas alguses raha teha?

Ürita omale osta afterburnerid ja engine upgrade I. Nendega saad sa oma masinale kiiruse, milleni enamus vastaste laevu ei küüni. Missioonimasinast vali omale selliseid ülesandeid, kus nõutakse luuramist (scout/patrol). Sellistel juhtudel ei ole vajalik kellegi tapmine. Lihtsalt kihuta kõik ettenähtud navigatsioonipunktid läbi (vähemalt 2 km kauguselt) ning pöördu baasi tagasi.

Kuidas minna teise süsteemi?

Osta endale jump drive. Selle abil saad sa teha ruumihüppe teise süsteemi. Muidugi, hüpet ei saa päris igast kohast teha - selleks on spetsiaalsed kohad, mis on navigatsioonikaardil tähistatud siniste rõngastena ning näevad välja nagu lilla udu. Sellise uduse koha keskpunktist umbes ühe kilomeetri kauguselt saabki teha hüppe (J klahviga).

Tore, ma justkui tulen oma ülesannetega toime, kuid pidevalt väidetakse, et ma eksisin ning raha minu arvele ei kantud!!

Sa ilmselt valisid omale algusmenüüst Optionite alt, et peal oleks Invulnerability, või Infinite ammo. Need tuleb maha võtta. Kasuta neid vaid selleks, et näha kus miski asub või lihtsalt kaubavedamisel.

.. err .. uhh .. kuidas teisi laevu pisut riisuda?

Osta omale tractor beam. Kui sa oled laeva sodiks lasknud jäävad terved konteinerid (JA PILOOT) kosmosesse hulpima. Tõmba konteinerid ning kindlasti ka piloot laeva (ning lase piloodil seejärel vaakumit nuusutada). Kui sa jätad piloodi sinna hulpima, võib juhtuda, et ta kaebab politseile ära, mida sa temaga tegid ning milline tants siis pihta hakkab, seda sa vaevalt tahad teada saada.

Kuidas saada rikkaks?

Lihtsaim moodus on otsida süsteem, kus vähemalt kaks eritüübilist baasi ja suhteliselt vähe pahalasi ning siis rahulikult baaside vahel kaupa vedada.

Olgu ... pagan ... keegi on minu peale oma raketid lukustanud ... appiiiii!! Tagumised kilbid on olematuks tulistatud ja mul on ikka veel kaks raketti sabas ... nii, ühe lasin vastu asteroidi pilbasteks, teine läheneb ikka veel ... aaaaargh! Trahhhhhh...>KABOOM<

Pronto, ".exe", November '93.
 
 
sTeaLth 12 / märts / 01:53  
kummardus .exe ees. need jakirjad olid lausa pühad. mul siiani mingi posu neid alles. oh olid ajad . . .
 
DarkStar 12 / märts / 17:29  
tea midagi... mul ka mingi hulk neid alles. pronto ja bknows kirjutasid oluliselt paremaid mängulugusid kui praegused AMi omad.
 
Ping_Lagen 12 / märts / 18:26  
Isegi mul on neid mõned... Sai kunagi Indiana Jones and the Fate of Atlantis läbi tehtud .exe'st näpuga järge ajades. Privateeri olen ka kunagi väheke proovinud, ei saanud eriti kaugele. Peaks nüüd uuesti proovima.
Muudetud 1 korda, viimati 12 / märts / 18:28 Ping_Lagen poolt.