Alari 11 / veebr / 01:34

Tigedad Cell protsessorid
Sony, IBM ja Toshiba avalikustasid uue Cell protsessori, mis saab Sony PlayStation 3 südameks. Väidetavalt on tegu 10x (teoreetiliselt rohkemgi) kiirema üllitisega kui senised PC protsessorid.

Ei hakka siinkohal täpsemaid tehnilisi detaile (lisaks arstechnica lugu I ja II) ümber jutustama, aga kui tegu on pooltki nii vägeva küpsisega kui arendajate pasunad hüüavad, siis on Cell protsessorite ilmumine arvutimaailmas kahtlemata Suur Sündmus. Kurjad keeled räägivad, et ühe SETI@home ühiku analüüsimine on Cellil minutite küsimus (AMD AthlonXP 1800+ lahendab üle kolme tunni).

Sony PlayStation 3 peaks olema müügis aastaks 2006. Toshiba kavatseb Celli kasutada high-end televiisorites järgmisel, IBM hakkab müüma Celliga tööjaamu käesoleval aastal. Aga vaenlane ei maga - käesoleval aastal loodavad analoogseid protsessoreid tutvustada ka Intel ja AMD.

IBM väidab Celli olevat operatsioonisüsteemist sõltumatu, kuid ei ole kinnitanud, et toetatud OSiks on ka Windows. Kui on kavas rünnata näiteks Inteli positsioone, siis peab Cell jõudma ka PC-de turule, kus domineerib just Microsoft Windows. Microsofti võib teha Celli suhtes allergiliseks oht XBoxile uue ja eriti tubli PlayStation 3 näol.

Igal juhul on Cell (suhteliselt) odav, kui seda jõuavad osta konsoolikasutajad. Kas tegu on tõsise läbimurdega või tuleb Cellist niššipräänik nagu vinge hype saatel turule hüpanud Transmeta Crusoest (featuring Linuxi autor Linus Torvalds), see selgub mitte väga kauges tulevikus.
 
 
karlek 11 / veebr / 13:32  
Lahe. Tahaks kah.
Muideks väga kenasti kirjutet uudislugu.
 
rnm:) 11 / veebr / 14:19  
indeed, i agree
 
peet 11 / veebr / 21:32  
hmm, huvitav uudis.
 
Ping_Lagen 15 / veebr / 22:34  
Väga tervitatav tehnoloogia on, aga 10x jõudluse kasv on küll utoopiline. Teoorias on kõik ilus ja lilleline, vaatab mis praktikas välja tuleb...
 
Lord Nikon 21 / veebr / 11:31  
Beware of Cell!
Cell + 17 + 18 = Perfect Cell

(killust saavad aru ned, kes on vaadanud dbz ;)