sTeaLth 11 / nov / 20:20

Eesti esimene demoscene üritus
Tuleva aasta 24.-25. jaanuaril toimub Tartus Anne Noortekeskuses kõigile arvutikunsti huvilistele võistlusliku õpitoa vormis üritus Message 4. Ettevõtmise eesmärgiks on osalejaid arvutikunsti, arvutimuusika, multimeedia ja mänguloomise teemal harida, samuti pakkuda võimalust neil aladel võistelda.

Arvutigraafika ja -muusika konkurss leiavad scene.ee, Beau Monde Networki ja Tartu Arvutiklubi korraldatuna aset juba kolmandat korda, esmakordselt on aga võimalus võistelda vabastiilis multimeedia loomises, milles hinnatakse parimaid multimeediaesitlusi ja graafikaprogramme (nn demod - programmid, mis tekitavad silmailu ja kõrvamõnu animatsioonide ja muusika abil). Võistlustöid võib hakata ette valmistama juba praegu, tööde ärasaatmistähtajaks on 22. jaanuar, kuid vastu võetakse ka kohapeal esitatavat loomingut.

Kohapeal toimuvad lisaks võistlustele temaatilised seminarid ja esitlused, nii et ka algajatel on võimalus oma oskusi ja teadmisi täiendada.

*demoscene - rahvusvaheline seltskond noori arvutihuvilisi, kes käepäraste, tihti koduste vahenditega loovad digitaalset kunsti - graafikat, muusikat ja programmeeritud demosid. Neis kategooriates korraldatakse spetsiaalseid kohalikke ja rahvusvahelisi üritusi, kus võistlused vahelduvad suhtluse ja
muu meelelahutusega. Tuntud demoscene-riigid on Soome, Rootsi, Saksamaa, Holland ja Prantsusmaa, Eesti demoscene on seni olnud esindatud peamiselt üksikute osalejatega välismaistel üritustel ja kohalike mängupidude raames korraldatud graafika- ja muusikavõistlustega.

Lisainfo ja alguudis: http://www.scene.ee/message