Kirjand ... MailmanMel 15 / apr / 19:05
MailmanMel 15 / apr / 19:05  
Jõudu kõigile, kes homme kirjandit kirjutavad!

peet 15 / apr / 21:36  
jup, jõudu indeed neile.

Sp33d 16 / apr / 12:36  
kes kirjutavad?

mcv 16 / apr / 18:23  
mina kirjutasin

sTeaLth 16 / apr / 18:53  
millegipärast, mc, ma ei usu et sul see aasta paremini läks

mcv 16 / apr / 19:53  
tänan usalduse eest

sTeaLth 16 / apr / 21:17  
einoh ma lihtsalt ei usalda eesti sõjaväge ja seda mida nad inimestega teevad

karlek 16 / apr / 23:14  
Sõjaväe juttude põhjal ei saa kunagi tervet pilti, seega soovitan esmalt ära käia kui mingeid üldistusi tegema hakata, isegi mingeid einoh-üldistusi. Kuna tegin sama triki, mis Mats ja saavutasin sellega 20 punni paberile lisaks, võin julgelt väita et ajateenistuse mõju on väga individuaalne. Mõnele mõjub pärssivalt, mõnele mitte. Erinevalt mõnest mõtlejast keeldun tegemast põhjapanevaid üldistusi igasuguste teemade puhul (jah, see oled sina, Mel). Bling-bling ei tee neegrist räpparit ja sõjavägi ei tee mehest veel tingimata meest ehkki nii öeldakse, kuid kindlasti ei tee ta mehest kollektiivset mõtlejat kollektiivis kus mõeldakse sõjast ja muudest asjadest. See küll "arendab" asjade ühtviisi nägemist kuid ei tingi seda. Tavaliselt on kõigil ikka omamoodi pohui. Eelneva kommentaari võrdlemisi ühemõttelisuse seega kummutaksin, vastupidi- leian, et sõjavägi isegi aitab kaasa mõningate vaatenurkade täiustumisele, võib-olla isegi vahetumisele. Eelnev ei ole kindlasti kehtestatav maksiimina, see võib nii olla, kuid ei pruugi. Nagu ennist öeldud: asi on võrdlemisi individuaalne.

Teine aspekt on loomulikult kirjandi teemade sobivus ja eelkõige hindajate subjektiivsus. Jällegi individuaalne variant.

Põhimõtteliselt, Mats kui sa ikka pisut vaimutööga tegelesid, milles ma ei kahtle, ei kahtle ma ka selles, et tulemus võib tulla positiivne. Ta võib ka mitte, aga ei lükkakas süüd ainult ajateenistuse kaela. Igaks juhuks mainin ära ka selle, et raamatu mis aitas eksamil tublisti, lugesin läbi just Uulus kaitselaagris kaevikuvallil pikutades.

Aitab vist.
Muudetud 1 korda, viimati 24 / apr / 18:35 karlek poolt.

sTeaLth 17 / apr / 12:20  
vau, karlek, sa muutsid mu maailmavaadet praegu

moochie 18 / apr / 00:46  
postid saavad siitmaalt ainult huvitavamaks minna

sTeaLth 18 / apr / 00:48  
jah, keerame liimituubi kinni nyyd
mingi
Muudetud 1 korda, viimati 18 / apr / 00:49 sTeaLth poolt.

illu 19 / apr / 08:51  
erikul on õigus nagu

karlek 20 / apr / 20:08  
stelh, millal sa üldse kavatsed minna sõjaväkke?

sTeaLth 20 / apr / 22:21  
see oli järjekorras 11. variant kuidas mu nime kirjutada. sa ying xiongi oled näinud? seal saab ka yhte hieroglyyfi kalligraafiliselt ma ei tea mitut moodi kirjutada kui ma õigesti mäletan. ja see kes 14. varianti oskas teha see oli teh master nagu

rnm:) 21 / apr / 02:35  
hea vastus

sanDMan:) 21 / apr / 03:28  
stellu kardab, stellu keerutab...

MailmanMel 21 / apr / 03:54  
hea vastu sandmani poolt samuti

viirus 21 / apr / 12:34  
mel sina kah.... millal siis minek on?

Sebastian 24 / apr / 14:39  
Kusjuures seal oli 19 eri varjanti kuidas kirjutada sõna "Mõõk" ja see, kes oskas 20nendat oli teh leet aga see selleks, küsimus oli ikkagi millal ja kas üldse stellu armyisse läheb?´

Kusjuures kas meil on veel vendasid, kes vanuse järgi peaksid minema aga ei ole läinud, ei kavatse minna?
Dan, dol, stellu, mel ......???

sTeaLth 24 / apr / 14:53  
*hint* ma arvan et see pole õige koht sellest rääkimiseks *hint*

aga tänan et sa mind selle ying xiongi asjas parandasid, ma ei viitsind filmi selle detaili täpsustamiseks rollima hakata

sanDMan:) 25 / apr / 00:57  
mina peaks sõtta minema....tyybid ytlesid et helistavd...aaa mina sinna kyll ei viitsi minna ja loodan et nii pea ei helista nad ka mulle...

m1sterX 25 / apr / 01:28  
peida telefon ära, siis ei saa helistada...

ma lähen reedel nendega 1vs1 tegema
äkki räägib mingi "ilge arvutisõltasega" ära
Muudetud 1 korda, viimati 25 / apr / 01:28 m1sterX poolt.

Trek 25 / apr / 13:39  
Hakka mingit keerulist ajama, millest keegi midagi aru ei saa. Vaevalt sind keegi sõtta tahab, kui sa teistega ei suuda kommunikeeruda:P
Muudetud 1 korda, viimati 25 / apr / 13:39 Trek poolt.

sanDMan:) 25 / apr / 16:33  
see telefoni peitmise variant oli plaanis jh :))))))))
aaa mul see variant naq suht halb et isa naq töötab sõjaväes et neil ei ole naq eriti keeruline mind kätte saada :(

viirus 25 / apr / 17:48  
piisavalt tõetruult ennast väheke segi kamminuks mängida ja küll ära pääseb....... mind krt lõpuks ei tahetudki :P

karlek 25 / apr / 21:26  
mingi eriline teema. ega teid nekrutiteks ei taheta 25-ks aastaks, jutt käib eesti kaitseväest, kus vaid 11 kuud tarvist teenida. See pole mingi eriti kunn variant, et oh, kes kuidagi ära vingerdas. Ajateenistus on auasi.

T10 25 / apr / 23:36  
mul sõber sai sellepärast sõjaväest ära et käed värisesid:). seega tuleb eelmine õhtu korralikult tina panna, ise veidi kaasa aidata ja olemas...

viirus 26 / apr / 20:42  
11 kuud on palju...seal ei tehta nii palju koolitusi, et 11 kuud vedeleda. Nii palju kui ise kuulnud olen on nagu suht palju mõttetut mölutamist. Selle asemel võiks asja kiiremini ja sisukamalt läbida ja kõik oleks rahul või siis kui ikka 11 kuud siis asja sisukamaks teha.

mcv 29 / apr / 16:56  
tegelikult on siiski sedasi, et sulle need kõik rutiinid ja drillid piisavalt verre sisse kuluks on see 8/11 kuud just täpselt piisav.

mcv 29 / apr / 16:57  
aga mis puutub kirjandisse siis: eks õunte pealt vaatame. ametlikult lubati 20.06 tulemusi. siis saab edasi rääkida.

MailmanMel 2 / mai / 03:03  
kusjuures, küsimus
see 20 punktine miinimum piir on ju olemas ikka?

kui on siis jõudu mcv'le ...

sTeaLth 2 / mai / 12:39  
ouch :)

sTeaLth 10 / juuni / 23:40  
rääkides kirjandist, millest see teema yldse alguse sai, siis üldiselt respekt hr nooremvolbergile! ma ei kahtle su võimetes enam kunagi.
Muudetud 1 korda, viimati 10 / juuni / 23:40 sTeaLth poolt.

mcv 11 / juuni / 13:30  
vat just täpselt.

karlek 11 / juuni / 13:39  
et siis... palju tuli?

mcv 11 / juuni / 16:39  
90.

mis on siis +40 punkti võrreldes eelmise aastaga.
Muudetud 1 korda, viimati 11 / juuni / 16:39 mcv poolt.

karlek 11 / juuni / 17:37  
hmm, suht hea.
Ja mingid tüübid veel mõtlesid, et sõjavägi teeb ajud pehmeks. Hähh.
Muudetud 1 korda, viimati 11 / juuni / 17:38 karlek poolt.

sTeaLth 11 / juuni / 19:27  
no.. peaks ju tegema :)

illu 12 / juuni / 00:28  
ELION POWWWWWAAAAAAA!!!!!!!

illu 12 / juuni / 00:29  
on juba piisavalt läbu v?

karlek 13 / juuni / 01:17  
mitte veel päris.

MailmanMel 14 / juuni / 15:46  
mcv kobistas 90 ära kuidagi, normaalne.

lucker

sTeaLth 14 / juuni / 17:36  
jajah..
lcukkker!!!!!111

karlek 14 / juuni / 20:40  
Ainult kolm mõistetavat seletust on võimalikud:

a) Mats sai osa jumalikust ilmutusest, millest valgustatuna ülinimliku kirjandnikuna vapustas hindajaid oma üleva tooni ning heldete sõnadega, lastes nii Jumala aupaistel ka nende peale paista. Jumal on düsgraaf, millest ka kümne punkti kadu

b) Kaitseväe sisutihedast programmist inspireerituna üllitas osava sulesepa/verejanulise sõjardi/filoonist riigiteenrina suurepärase patriootliku võitlusele agiteeriva meistriteose patsifistliku alatooniga . Kümme punkti kaotas kirjavigadega, kuna grammatikat sõjaväes ei õpetata.

c) Kobas napilt ära. Praktiliselt šansid sellist skoori saada takoise puhta kräpi eest on 1-1000. Hindajad olid kas liiga purjus või lihtsalt liiga rumalad. Lühidalt: ultra nuub lakker, driim on jne. Kirjavigu oli ilmselt nii palju, et neid arvestati omaette stiilina, mis võitis talle paarkend punni juurde.

Samas ei tea kahjuks öelda, mis variant nendest kõige lähemale satub. Ole meheks mcv, valgusta meid!
Muudetud 1 korda, viimati 16 / juuni / 10:13 karlek poolt.

sTeaLth 14 / juuni / 21:21  
minu poolest võikski see jääda üheks selliseks küsimuseks mis meid surmatunnini vaevab
Muudetud 1 korda, viimati 14 / juuni / 21:22 sTeaLth poolt.

mcv 15 / juuni / 10:39  
well kui me nüüd seda uudist loeme, siis on tegu puhtalt õnnega.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=10588827

ainult 319 inimest võttis selle teema.

sTeaLth 15 / juuni / 14:57  
kas keegi võiks seletada kuidas 'rahvas teab?!' peaks seostuma eestlaste lähiajalooga?

sanDMan:) 15 / juuni / 20:19  
imelik värk jh

sanDMan:) 15 / juuni / 20:19  
rahvas ei tea sittagi, pealegi