Astmeline tulumaks MailmanMel 8 / apr / 18:27
MailmanMel 8 / apr / 18:27  
Astmeline tulumaks
* Ei! Täielik idiootsus
* Jah!
* Ei oska öelda
* Hoian maksudest kõrvale

sTeaLth 8 / apr / 18:54  
kõrvale ikka kõrvale

zerx 8 / apr / 20:31  
astmeline tulumaks? wtf?

karlek 9 / apr / 00:19  
Ma olen kusjuures isegi poolt. Las litsid maksavad rohkem, mida nad siis ülbitsevad.

MailmanMel 9 / apr / 00:34  
Karlek, sina oled siis selle poolt, et ärge üritage elus midagi saavutada, ärge tehke mitte midagi, oodake ainult kui teile raha andakse.
Astmeline tulumaks karistab minumeelest otseselt neid, kes viitivad tööd teha, kes on ennast harinud selleks, et mingi normaalne töökoht ja seega ka talutav sissetulek.

karlek 9 / apr / 11:36  
Kapitalistlikus ühiskonnas peaks nii olema jah. Paraku ei ole aga kogu aeg nii. Paljud on headel kohtadel ainult tänu oma vanemate tutvustele, mis on vastik, seega las litsid maksavad rohkem. Iagti normaalne. Pealegi mulle ei meeldi sellised, kes pappi taga ajavad ja nõdraks lähevad, seega nad võiksid rohkem plekkida küll.

MailmanMel 9 / apr / 14:11  
Astmeline tulumaks ei annak tegelikult mitte midagi riigile juurde. Loodetakse, et maksulaekumised suurenevad mõne miljardi võrra, aga seda ei juhtu.
Astmelise tulumaksuga kaasneb massiline palkade alanemine. Minu kui tööandjana tahaksin küll, et minu alluvad oma panuse eest väärilist tasu saaksid, seega ma maksan neile vähem kui varem. Maksan täpselt nii palju, et nad napilt astme piiri alla jääksid ja seega vähem tulumaksu maksaksid, millega nad kokkuvõttes rohkem raha saaksid kui suurema palga numbri puhul. Seega kui tänu astmelisele tulumaksule makstakse vähem makse, siis kust see lisakasu riigile peaks tulema ...

illu 9 / apr / 16:38  
arva ära eksole :D

tfk 9 / apr / 17:25  
EI

karlek 9 / apr / 20:15  
no näed mel, sina maksaks ja sina teeks ja ma ei tea mida onju. Aga sina kui tööandja, kes saab rohkem palka, peaks ikkagi rohkem ära andma ja see on sulle paras. Ja kui ei meeldi, ära teeni nii palju. vaba valik.

MailmanMel 9 / apr / 20:21  
Karlek: Eesti inimesed, ärge käige koolis. Ärge tehke tööd, küll teised teie elamise kinni maksavad.

sain ma õigesti aru?

karlek 9 / apr / 22:01  
Mitte päris. Ma räägin lihtsalt seda, et see on normaalne, et need kel on rohkem raha maksavad rohkem. Selle pärast, et paljud rikkuritest ei ole seda palehigis välja teeninud. I hate yuppies, mingi. Pole vaja kõike ilusat ära rikkuda Andres, onju.
Muudetud 1 korda, viimati 9 / apr / 22:02 karlek poolt.

karlek 9 / apr / 22:13  
üldsegi võiks see 1% inimestest, kelle käes on enamus raha riigieelarve kinni maksta, see oleks suht boss.

MailmanMel 9 / apr / 22:22  
astmeline tulumaks mõjutab märgatavalt rohkem inimesi kui ühte protsenti
algse plaani järgi vist oleks juba natukene üle eesti keskmise maksu alla läinud

anyway. loodab, et sellist haiget asja mitte kunagi läbi ei viida.

Trek 10 / apr / 00:40  
Astmeline tulumaks on totaalne bullshit anyway, aga karlek, need, kes teenivad rohkem, maksavad rohkem ju praegugi. Mitte küll protsentuaalselt, aga rahaliselt.

karlek 10 / apr / 09:31  
no shit Treklock, igatahes mina kui vaene olen nõus, et rikkad rohkem maksavad.

Trek 10 / apr / 12:47  
Noh aga siis sa peaksid juba praegu häppi olema, et maksavad ju?

sTeaLth 10 / apr / 13:51  
ei tegelt on astmelise tulumaksu idee _eestis_ õige, sest meie vabariik on nagu kergelt kihistunud ja seda oleks vaja kasvõi astmelise tulumaksu näol veits tasakaalustada

Sebastian 10 / apr / 14:34  
Ausõna, karlekist ma saan veel aru, et kogu oma boheemasliku-sotsalistliku vaatega üritab teemat arendada aga et stellu ka?. poisid võtke aru pähe, astmeline tulumaks on täielik PASK. Ma ei viitsi rääkida maksuteooriates ja majanduslikust kasust, seega lihtsalt põhimõttelisest. Eesti on astmelise tulumaksu kava 3 astmeline, mitte nagu rootsis kus astmeid seitse on. See 3 astmeline tähendab, et diferents tuleb sisse kolmes kohas a´la 7000, 15 000, 25 000 seega inimene kes teenib 24 999 maksab 26%makse ja see, kes teenib 25 001 maksaks 33%, see on see millest Mel rääkis ja ma tahaks näha, kes mulle ära tõestab, et see normaalne. Üldine suund on siin see, et las rikkad maksvad, saan aru aga see, kes teenib 70 000 kuus suhtub suht pohhuilt kas tal jääb 58 000 või 50 000 pappi ikka sitaks, kõige rohkem hakkab selline süsteem nussima kesklassi, ehk just neid reeglina noori ja alles edukude poole pürgivaid inimesi kes saavad keskmisest palgast natuke suuremat, et juba hakkavad rohkem maksama ja kui nad näeva, et juhul kui nad super bossudeks ei saa mingi mega palagaga ei ole neil mõtet edasi pürgidagi, sitsi oma 7k peal ja ei mingi muret nii kui natuke rohkem pingutab karistatakse ära kohe. Niisiis inimesed astmeline tulumaks on perse kukkunud sotsalistlik idee, mille seljas kohalik debiil-partei üritab odavat populismi rakendada.

P.S Natuke peaks mõtlemis ainet andma asjaolu, et mitut kõrgharidusega majandus spetsalisti te KE juhtkonnas teate, niiet laseme ikka neil inimestel asju teha, kes üldse matu ei jaga?

MailmanMel 10 / apr / 15:05  
Parandaks/täiendaks Sebastianit natukene.
Tulumaks iseenesest on väga halb sotsialistlik idee ning peaks igati pürgima selle poole, et asi üldse ära kaotab. Eesti õnneks liigub juba vaikselt selle poole, tänu Reformierakonna tulumaksu alandamise plaanile ja terve riigiaparaadi võiks rahumeeli põlema panna, kui mingi astmelist tulumaksu rakendama hakatakse. See oleks suur taandareng Eesti arengus minumeelest ...

sTeaLth 10 / apr / 18:18  
ee, ma ei tea kas oled sina sebstian nyyd asjast valesti aru saanud või on mulle seda valesti selgitatud, aga minu aru saamist mööda toimib astmeline systeem selliselt.

oletame et inimene saab palka 30k bruto
selle pealt makstakse makse siis selliselt, et:
7k (I aste siis) pealt üks protsent,
järgmise 8k pealt (II aste - 15k) teine protsent,
järgneva 10k pealt (III aste - 25k) kolmas protsent
jne

ma seda ei oska kommenteerida palju neid astmeid on ja mis protsent kuskilt läheb, aga idee on just selles, et hakatakse koorima suurematelt summadelt. et kui inimene saab 100k palka siis sellest nt 15k eest maksab ta makse ikka sama palju kui 15k palga saaja.

kysimus on pigem selles, et milliste kohtade peal tekitatakse need astmed ja millised saavad olema protsendid. sellest edasi tuleks arvutada nö tasuvuspiir, et millise summa juures maksab inimene astmelise tulumaksuga rohkem pappi kui praegu. kui see piir peaks olema kuskil ütleme ca 20k juures siis minu arust on see igati tervitatav nähtus, et üle selle makstakse rohkem lõivu

sTeaLth 10 / apr / 18:26  
ah tegelt on see nii suhteline värk. ma pole varem yldse selle astmelise systeemi peale mõelnud, keskerakonda ma ei toeta.

aga nyyd teema tekkides ma hakkasin selle peale mõtlema ja mulle isiklikult tundus see astmeline variant loogiline (ilma igasuguste ekspertarvamuste, laiendatud poolt ja vastuargumentideta). sest imo on eesti riigis midagi väga perses.. ma ei tea täpselt mis, aga ma usun et te ise ka tunnetate seda
Muudetud 1 korda, viimati 10 / apr / 22:35 sTeaLth poolt.

DarkStar 10 / apr / 21:11  
Mind häirib näiteks see, et mingi 10 aastat noorema põlvkonna jätkusuutlikkus tundub minu jaoks küsitav.

Teine probleemne rühm on need, kelle jaoks ei olegi millegi tegemine oluline. Sest uue vabariigi tekke ajal ärikaks ja rikkaks ei saanud. Ja tööd ju ometi tegema ei hakka, sest raha tuleb aeglaselt.

Ja see on ka murettekitav, et poliitika üldse ei püsi. Ma ei ole muidu konservatiiv, aga ma tahan mingit ühtlast protsessi näha. Ja läbimõtlemata ideid ei kannata.

Ehk kokkuvõtteks - midagi on mäda küll, aga ma lohutan Oliveri sellega, et mujal on vähemalt sama mäda kui mitte hullem. Meil ei ole veel politseiriiki (nagu USA), kohutavat maksukoormust (nagu Skandinaavia), ülerahvastatust, harimatust (nagu mõnel pool) ja hullemat puudust (end. NSVL).

Stabiilsuse seisukohalt näeksin ka seda, et üksikisiku tulumaks langeks edasi ning valitsusaparaadi kulusid vähendataks (nagu kukkunud valitsus välja käis).

Üldiselt väldin ma selle poliitika sisse astumist. Aga sotsiaalne närv nõuab mingit kursis olemist.

karlek 11 / apr / 12:42  
Hea küll, ma nii radikaalselt ka ei suhtu värki, see on jah totter, et nii väikeste summade pealt nii suured erinevused. Ma näeks hea meelega, et kuni 15k on üks määr (a la 26%), alates 15k on teine määr (28%) ja kolmas määr oleks alates 30k (30%). Ei peaks olema mingeid ulmelisi erinevusi minu meelest, aga see on normaalne, et rohkem teenivad riigikassat ka rohkem täidavad. Mel rääkis ennist, et a la kui asi jõustuks, siis mingid firmad hakkaks kohe maksma väiksemat palka, et piirist alla poole jääda, et töötaja saaks rohkem palka kätte! haloo mingi, keegi on kuulnud palkade tõusmisest onju, olete ilmselt. Ma ei usu nii lambist, et kuule, oled nõus me andsime sulle eile 20 tonni, täna anname 18 tonni.
Ja üldsegi melile: ok ei saa kõrvutada Rootsi maksusüsteemi ja Eestis plaanitavat, aga kes ütleb, et Rootsis asi ei toimi. Toidab lõdvalt ära. Seega sinu üldistav väide, et selline asi ära tuleks kaotada ei ole kuigi hästi põhjendatud.
Muudetud 1 korda, viimati 11 / apr / 12:51 karlek poolt.

MailmanMel 11 / apr / 22:06  
Tulumaks on väga ebanormaalne maks tegelikult. Sa maksad selle eest, et sa tööd teed ja otseselt riigikulul ei ela ja selle eest, et sa riigikulul ei ela võtab riik sinult raha. Tegelkult on see nii.
Tulumaks kui selline viidi kauges minevikus sisse selleks, et riik/valitsejad saaksid sõjakäike finantseerida ja samas sellega oma rahvast kaitsta. Tänapäeval selline asi enam muidugi ei kehti.
Tulumaks kärbib inimese õiguse oma kulutuste üle otsustada. Raha võetakse käest ära lihtsalt. Riigil on piisavalt tuluallikaid - sotsiaalmaks, käibemaks jne, nendega suudab riik ennast vabalt ära finantseerida ...

karlek 12 / apr / 12:37  
Kustutatud 12 / apr / 12:37 karlek poolt.

mcv 15 / apr / 13:31  
Mailman: "Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country"

eduardovits 15 / apr / 23:31  
tulumaks tulumaksaks. aga mina sain mingit palga moodi asja eelmine kuu (honorar või nii) ja kurask, üks kroon oli niuhti kuhugi kadund. ma loodan väga, et see kroon sisaldas mu sotsiaalkindlustust, pensionifondi, käibe-, tulu- ja maamaksu jne. sest ma mitte ei taha, et keegi kuskilt minu arvelt nüüd salaja rikastuma kukub.

MailmanMel 15 / apr / 23:43  
sotsiaalmaks ja pensioni asjad (33% umbes) lähevad juba enne palga numbrit ära, pärast seda võetakse veel tulumaks (26%) veel maha ja siis selle alles jäänud raha natukesega maksad vel käibemaksu ja muid kaudseid makse

sTeaLth 16 / apr / 00:24  
jah selle asja nimi ongi raharinglus