Küsimus DarkStarile Sp33d 16 / veebr / 21:24
Sp33d 16 / veebr / 21:24  
Näppisin täna siin natuke igasugu erinevaid Java-mänge telefoni peal ning silma hakkas see, et ei olnud ühtegi korralikku tetrist käepärast. Mingid variandid olid, kuid kõigil neist olid omad veidrused.

Seepärast tekkiski mõte, et kas DarkSide Tetrist on mõeldud ka mobiilile edasi arendada? Eriti fun oleks veel Bluetooth või IR kaudu sõpradega seda taguda ;-)

Tänan tähelepanu eest.
 
DarkStar 16 / veebr / 22:47  
Olen selle peale mõelnud, korduvalt. Hetkel pole aega, et seda teha. Vaja oleks enne arvuti jaoks valmis saada.

Aga mõttes olid nii IR kui ka GPRS. Bluetooth on ka mõte... GPRS ilmselt sekundaarsena, kuid mõte on siiski lahe.

Seega jah, oleme mõelnud. Aga ei tea, kas teoks ka saab.
Alati oled teretulnud ise ära tegema :)
 
Sp33d 19 / veebr / 15:11  
Tore, et vähemalt mõeldud on, äkki siis kunagi saab teoks ka :)
Ise ära tegemise kohta ma ei tea, pole nagu eriti kogemust java graafika progemisega... Samas päris uhke oleks midagi sellist valmis arendada.

btw, kas sa hakkad ka lõpetama sel kevadel, DarkStar? Kui jah, siis mis teemal lõputööd plaanid teha (kas midagi tetrisega seotud)?
 
DarkStar 20 / veebr / 10:01  
Esimene DarkSide oli ju Javas :)

Ei, üldiselt ei vaadata meil selliste teemade peale vist kuigi hästi. Mõned teevad küll mingeid infosüsteeme mobiilidele ja internetile, aga need on üldiselt 3+2 omad (bakatöö 4 AP) ja ei tea veel, mis hindeid nad saavad. Minu bakatöö on 10 AP, seega peaks nagu 2,5x mahukam/sisukam olema. Aga ei tea jällegi, kas seda arvestatakse või mitte.

Infosüsteemide kohta - mitte, et uuritavad tehnilised lahendused poleks keerulised, aga ülikool vist ei taha näha (olen telgitagustes kuulnud), et inimesed teevad oma tööasju ülikoolis ära. Tekivad ka litsentsiprobleemid - tehniliselt on mingi lõputööna tehtud asi nagu ülikooli oma (varalised õigused). Aga keegi pole seda mulle ka korralikult ära seletanud, seega ei ole selles kindel.

Ise kirjutan automaatsest teeotsimisest suvalises ruumis. Ilmselt üritan mingi näidisena teha mingist majast väljapääsu otsimist vms. Annad 3d-mudeli ette ja tuld. CSis saaks nii arvutada lühimat teed pommini :)
Muudetud 1 korda, viimati 20 / veebr / 10:04 DarkStar poolt.
 
Sp33d 22 / veebr / 14:22  
:D

Meil TTÜs näiteks lõputööde infotunnil räägiti just sellist asja, et julgustatakse tööga seotud asju lõputööna esitama, sest need on väga paljudel juhtudel kvaliteetsemad kui juhendaja välja pakutud või ise mõeldud lambiteemad. Seda just seepärast, et siis on ka mingid reaalsed kohustused ning eesmärgid (surve kliendi poolt vms) ning tulemus peab vastama tellija tingimustele, st tegu saab olema mingi reaalse töötava süsteemi või mis iganes asjaga. Kui on aga nii, et juhendaja arvab, et XML parser on näiteks hea idee lõputöö teemaks ning õpilasel pole midagi paremat ka pähe tulnud ning arvab, et see teema käiks kah, siis võib tekkida situatsioon, kus tegemise ajal õpilane avastab, et see pole ikka nii fun asi ning ei ole enam hingega asja juures ning tulemus kannatab.

Muidugi teine asi on siis, kui inimesel on endal elav huvi mingi teema vastu, siis on sealt kindlasti head tulemust loota.

Võibolla on TTÜ siis lihtsalt rohkem tenilise suunitlusega, kuid seisukohad lõputöö osas on teiega igatahes vastupidised.
 
DarkStar 22 / veebr / 23:27  
Seda on teada olnud koguaeg, et TÜ nõuab akadeemilisemat liini, rohkem teoreetilisemat teadustööd. TTÜ pühendub rakendustele ja tehnoloogiatele. Minu valik oli selles mõttes poolteadlik - teadsin, et Tartus laotakse kõva aluspõhi, aga tehnoloogiatega tuleb ise tutvust teha.

Praegune seis on see, et uutest asjadest arusaamine ei ole kuigi keeruline ja seni veel ei ole olnud ainet, mis täiesti mõttetu oleks olnud. Kuigi tegelikult see Riskianalüüs oli mõttetu...ainult tuumajaamad ja lämmastikukonteinerid ja plahvatavad Statoilid. Tarkvaraarenduse riske räägitakse Projektijuhtimises palju paremini ja põhjalikumalt.

Algebrat on palju vaja läinud, diskreetset matti veidi vähem, aga siiski. Mat. analüüsi läks statistikas vaja, masendav oli, et midagi aru ei saanud (analüüs ei ole mul kuigi tugev).

Aga jah - meie lõpetajad ei tea ilma isikliku uurimiseta midagi näiteks J2EE-st või design patternitest. Aineid lihtsalt pole. See-eest on põhi Javas ja miski 3-5 ainet, mis räägivad tarkvaraarendusest. Nii et kui vaja J2EEd uurida, siis saad aru ning design patternid on ka mõistetavad.

Seega usun, et hea põhi annab laiema silmaringiga spetsialisti. Samas tehnoloogiatele pühendumine annab töövõimelise spetsialisti kiiremini. Mine võta kinni.
 
Sp33d 23 / veebr / 17:46  
täpselt, gf...

ITC-st tulevad spetsialistid veel kiiremini, keskendutakse enamasti rakenduslikele ainetele. Endine klassivend õppis ühe aasta TTÜs ning siis läks sinna. TTÜs olid talle probleemiks matanalüüs, füüsika jne, kuigi tulime mõlemad mate-füsa klassist ning ITC on ta nüüd siis nendes ainetes parimate hulgas... Ütles, et keskkooli teadmistega saab ilusti hakkama.

Hetkeks on selline seis ahvatlev, tundub hea kerge, kuid pikemalt järgi mõeldes arvan ikkagi, et tulevane spetsialist võiks neid asju natuke sügavamalt teada...
 
sTeaLth 23 / veebr / 18:08  
vaidlen vastu. aga see pole see thread
 
Sp33d 25 / veebr / 11:14  
millele sa vastu vaidled?
 
sTeaLth 25 / veebr / 18:52  
sellele, kas need ained, mis ttys baasained on, ikka kasuks tulevad
 
m1sterX 27 / veebr / 21:15  
no kui nad otseselt kasuks ei tule, siis nad tulevand kindlasti kasuks "avarama silmaringi" ning "avatuma mõtlemise" arvelt...

Nad ikkagi arendavad mõtlemist jne
 
DarkStar 27 / veebr / 21:28  
Seda räägivad meie õppejõud ka.

Aga see on puhtalt eesmärgi küsimus jälle.