Kas räpp on lahe? sTeaLth 7 / jaan / 21:10
sTeaLth 7 / jaan / 21:10  
Kas räpp on lahe?
* (y)
* (n)

sTeaLth 7 / jaan / 21:11  
mind tõesti huvitab...

mcv 7 / jaan / 21:39  
no kuna tegu on vääga must-valge küsitlusega siis panin ma (y) sest kaldun selle arvamuse poole tunduvalt rohkem kui (n) poole. ja kui nüüd aus olla siis neegri muss üldiselt on tglt lahe. räpp on selline asi mis võib teine kord olla nagu ulllu moodi hea [mu lemmiklugude hulgas on oma 4-5 räpi lugu ikka] aga teinekord paras pask. aga seda keskpärast kraami on ka oma jagu ning ikka filmid geto neegritest ja latiinodest on ju ka khuulid et jah on lahe.

karlek 7 / jaan / 23:19  
Räpp on täitsa asjalik värk. mõnikord. Nõustun Matsiga, et aeg-ajalt üllitavad seltsimehed head asja. Kahjuks peab ütlema, et viimasel ajal olen vähe kuulnud head räppi. getoräpparite filme ei viitsi vaadata. Ja üldsegi, kui kellelegi meeldib Nelly, siis käigu põrgu. See pole mingi õige värk. armastuse jms teema jäägu ikka teistele sellidele (one love v.a). Ja loomulikult rassivärgist on ka kopp ees. Küsite, mis alles jääb? rohkem oma etnilisest grupist välja vaatav poliitiline asi on suht omav ja loomulikult fuck teh mendid jms. Loomulikult on sealgi liiale mindud: Nas lugu "if i rule the world" näiteks:

Imagine smoking weed in the streets without cops harassin
Imagine going to court with no trial

kui algus veel läks siis proovi seda:
imagine going to shop with high niggers harrasin, imagine going to school and still gettin' fucked by high niggers

Rohkem asju, mis kedagi kepivad ka, mitte ainult nigga what, nigga who- sitta.

karlek 7 / jaan / 23:20  
nigga what, nigga who?

karlek 7 / jaan / 23:21  
keppis kedagi? ilmselt mitte. mida oligi tarvis tõestada.

sTeaLth 8 / jaan / 00:02  
ma isiklikult ei saa aru kuidas see nö popräpp sellise populaarsuse on saanud. mtv pealt muud ju ei tulegi praegu. ma mäletan ikka kui sealt kanalist sai ikka zz topi, jamiroquaid, prince'i vms klassikat vahitud. oh olid ajad, olid ajad

tegelt mulle tundub et mul on räpi suhtes mingid rõvedad eelarvamused ja ma elan minevikus. persse

D3ndroid 8 / jaan / 00:13  
Üldiselt, igasugune rap/hip-hop, megapop - N
Metal - Y.

DarkStar 8 / jaan / 11:18  
Rap kui vokaalstiil pole kõige halvem. Trummibassi MC-d annavad asjale oluliselt juurde (kuigi Conradi puhul ei ole enam niivõrd tegemist räppimisega). Hea hip-hop on ka kuulatav. Rääkimata trip-hopist.

MTV ja raadiojaamad on tõesti üleujutatud R&B ja hip-hop meeste poolt. Kusjuures kõik paremad artistid sinna pääsenud ei ole. Paremini müüb see, mida müüakse. Ehk siis see, mis on pop. Seetõttu mõllavadki mingid dirty-south mehed (a la Nelly), lapsepilastajad (R Kelly), tibimagnetid (Usher) ja ainult sõnumile apelleerijad (Eminem jne). Need _ei ole_ halvad artistid, kuid minule on jäänud mulje, et nad ei ole populaarsed mitte niivõrd oma andekuse tõttu, vaid seetõttu, et neil on mingi muu väärtus, mis hästi müüb.

Aga Oliver, mina vaatan näiteks VH1-te (mis sest, et see on rohkem mu vanemate muusikakanal :). Ikka tuleb vahel paar head lugu. Massive Attack isegi vahel vilksatab.

Ja kõik vennad, kes võtavad terve muusikastiili ja sinna N või Y taha panevad, on valel teel, sest loomaaed on suur ja metal ning hip-hop mõlemad väääga laiad žanrid.

Muusika alal võib veel vestelda :)

DarkStar 8 / jaan / 12:03  
Ja stl, eelarvamused on sul pigem isegi õigustatud.

zerx 8 / jaan / 12:09  
ausalt öeldes, ei ole mina räpi mõistele pikemalt mõelnud ja tean, et see valdkond on väga laialdane. aga, nii palju kui mina olen igasuguseid artiste kuulanud nii mtv, raadiost kui kust iganest veel, ei meeldi mulle see absoluutselt. see võib-olla ennatlik arvamus, aga ikkagi. ei meeldi. mulle lihtsalt ei paku mõnu see, kuidas tüübid laulavad nii, et iga kolmas sõna on fuck. sisu poolest on siis nt. teiste mõnitamine ja maha tegemine (eminem) või siis mingi tibi pärast halamine (usher). no usher läheb rohkem R&B poole, aga ikkagi. et wtf tüübid? kas ei ole siis tõesti millestki muust paremast laule teha?

aga jah. kord õnnestus mtv pealt näha isegi alternative night saadet (vms ta oli). see saade oli ka südaööl. seal sai kuulata ikka tublit meest nimega aphex twin. süda läks kohe soojaks.

üldiselt ei meeldi kuulata lugusid, kust tuleb bitch, fuck, shit jne. vaid enamasti ikka tavalisi lugusid, kus ei ole kuulda mingeid ärritavaid laualusõnu.

D3ndroid 8 / jaan / 14:07  
DarkStar, küsimus oligi Y/N vormis ;)

Aga üldiselt jah. Hip-hop ja metal on tõesti väga laiad žanrid. Seega oleks vaja argumenteerida, miks just üks või teine muusikastiil huvi pakub.
Et siis rapi ja hip-hopi puhul olen zerxiga ühel meelel. Mida paganat on huvitavat mingis neegri halas (a la fuck, da bitch, shit'n'stuff), kus ta kurdab ja nutab oma raske elu üle?

illu 8 / jaan / 16:59  
ffs nagu...

Sp33d 8 / jaan / 21:49  
OT: illmanil on viimasel ajal väga sisutihedad kommentaarid. See oli ju suht ilus teema, miks peab jälle ära kõik rikkuma?

Teema kohta nii palju, et pigem kalduks ma ka (n) poolele, kui mõni üksik erand välja arvata. Kunagi olen minagi räp-on-lahe perioodi läbi elanud (umbes siis, kui ma olin ca 13-14aastane). Praegu aga tundub enamus räpist üksluine ja ei paku mingit naudingut. Minu jaoks peaks muusika (ja ka sõnad) kaasahaarav(ad) olema, aga ju ma siis elan teises rütmis kui rap. Muusika eelistuste osas olen ma vist eesti noorsugu arvestades suht friik - nimelt meeldib mulle 50-60ndate USA popmuusika, doo-wop, rahvasuus oldies. Mõned näited oleks Chuck Berry, Del Shannon, Diana Ross & The Supremes, Frankie Lymon, The Platters, The Drifters, Eddie Cochran, loomulikult Elvis Presley jne jne. Kuulake mõnda neist ja öelge, kas teis ei tekita see muusika mõnusat meeldivat tunnet? Mõned lood võivad tunduda natuke lapsikud ja praeguses mõistes naljakad, kuid kui kuulata sõnu ja meloodiat, siis minu arust igati head meeleolu loovad ;)

Trek 9 / jaan / 00:15  
Ühinen Sp33diga, ses suhtes, et kuulan samuti väga palju oldiesi ja mulle meeldib:) Räpi kohapealt aga nii palju, et kunagi esimestes klassides sai ikka venna kassette kuulatud. Olid ajad:D Aga tänapäeval on üldse peaaegu kõik muusika nii kommerts, et ma ei kannata seda välja. Räpi juures tuleb see veel kuidagi kõige rohkem välja või on asi minus?:S Aga samas leidub ka räpi lugusid, mis on mõtte ja sõnumiga just nagu need oldied mida ma kuulan. Ju ma võin kuulata pea kõike stiile, peaasi, et see hea on:P

PS. küsitluse tulemused on kind a funny:
Kas räpp on lahe?
(y): 38%
(n): 63%
101% on kah tore ju:)
PS2. whee plancu foorum ingitseb ikka vaikselt:D

illu 9 / jaan / 10:14  
Kustutatud 9 / jaan / 10:15 illu poolt.

illu 9 / jaan / 10:14  
Kustutatud 9 / jaan / 10:15 illu poolt.

illu 9 / jaan / 10:15  
speed nagu kuskil rnm juba mainis ....

karlek 10 / jaan / 00:23  
einoh, üldiselt pean speedile asjaliku tähelepaneku eest pluss punkte andam, sest illman teeb tõesti midagi haiglaslikku viimasel ajal.

küsitlus on selles mõttes jah natuke rumalalt püstitatud, et tõepoolest on žanrid ju laiad mõisted. Oleks a la räpp mtv-s, siis oleks tõepoolest: tänan, aga minge v...u parim vastus vms. ropendamise koha pealt ei saa ette heita, keegi ei olegi ju väitnud, et see stiil peaks asju korrektselt väljendama. we're gonna smoke li 'n' fuck da bitch up kõlab ju iseenesest palju šefimalt kui we're gonna rock around the clock tonight. sõnumist ma ei räägi vaid lihtsalt sellest, et kõlab tuusamalt.

vanade rokipalade koha pealt on selline lugu, et mulle need eriti ei istu. nad on nagu lahedad kuulata või nii, aga rajult fännida ei saa, see on totter. static-x on tuus.

Lyle 10 / jaan / 16:10  
Kustutatud 10 / jaan / 16:13 Lyle poolt.