in the army 2004 mcv 24 / sept / 13:53
mcv 24 / sept / 13:53  
et kas siis mina ja illman oleme ainsad selle aastased planclased ajateenistuses või on keegi veel tulemas?

et siis oleks teada mis mehed ootamas seal ees.

Trek 24 / sept / 15:23  
Dendroid ja Temo lähevad kah kindlasti:)

D3ndroid 24 / sept / 17:15  
Jep, minek.

Kahju et Pärnus snaipreid ei ole.. s. on just selline paras relv ühele noliferile (24h järjest ühes asendis - ei tohiks nagu mingi probleem olla, v.a. talvel puu otsas).
Muudetud 1 korda, viimati 24 / sept / 17:19 D3ndroid poolt.

Alari 24 / sept / 18:05  
Päris kindlalt saad ka niisama, kuulipilduja või tankitõrjetoruga ööläbi kuskil varitsuses istuda, mis ei ole kohe üldse meeldiv.

karlek 25 / sept / 01:13  
kui kõvasti pingutad, saad isegi Carl Gustaviga pataljonis öösel patrullida, see on juba tase suht. Mingi üks kord võll lasi poistel lambist täisvarustuses öö varjudes vaenlast nuuskida. Polnud kõige toitvam.

illu 25 / sept / 09:52  
snaipriks prille kandvad inimesed ei saa

D3ndroid 25 / sept / 11:53  
Ahjaa, õige küll.. No, AK-4 saab vähemalt..
Muudetud 1 korda, viimati 25 / sept / 11:54 D3ndroid poolt.

illu 25 / sept / 21:39  
ei saa ak 47 ka
galilid saame kui veab

karlek 25 / sept / 21:57  
AK-4 saate vist ikkagi. Ivar saab nagunii tanki ja lennukikandja ka selga.

D3ndroid 25 / sept / 22:24  
Ei-ei, Ivar, AK-4 on Eesti Kaitseväe standardrelv. Ehk on abiks www.mil.ee

Kunagi kirjutas ühes Tehnikamaailma numbris kah, et too AK-4 (Rootsi päritolu relv vms.) on Kaitseväe standardrelv. Võibolla mõtlesid sa seda, et neid ei ole kuigi palju lihtsalt ja et kõik ei saa neid..

Btw, mis krdi imekombel on www.mil.ee-sse sattunud M-16A1??

illu 25 / sept / 22:59  
köhöm
eye`o

D3ndroid 25 / sept / 23:24  
re:"eye `o"

Mida sa sellga mõtled??

DracS 25 / sept / 23:27  
Illmannile Carl Gustav M2...
MCV-le MG3 dual AA mount...
D3ndroid-ile Vektor SS77...

Luban, et nende relvadega saab metsast korralikult liha :D

D3ndroid 26 / sept / 00:05  
Too Vektor näeb hea välja.. meenutab väliselt natuke CSist toda suurt kannoonet..

mcv 26 / sept / 20:05  
siinkohal mainiks, et mõnede inimestega oli plaan 2. okt Kuursaalis mingit pidu teha. planclasi ei tule sinna ehk just palju aga kui on huvi näha kuidas juustest vabanen siis võite ju tulla =)

Trek 26 / sept / 20:28  
no seda tuleb kindlasti vaatama tulla:), aga miks sa selle juustepulli nii hilja alles ette võtad?

illu 27 / sept / 00:25  
eye`o nagu typo noh
ei pand tähele et 7 pole

rnm:) 27 / sept / 23:31  
kes on mõned inimesed

illu 28 / sept / 12:15  
tahaks ownida juba

illu 28 / sept / 12:15  
juuksed on juba 6 kuud ajatud

Tsp2 28 / sept / 17:07  
Räägitakse(minu vend vähemalt räägib), et noortejal s***d auku maas siis kui kästakse ja ilge n**s on 24/7. Aga kui noorteajast on läbi saadud siis saad õigel potil s*****a ja koguaeg on mingi lebo. Pidid seal Tv vaatama ja kringlit sööma.

karlek 28 / sept / 21:26  
Pea-aegu täpne, kringlit küll saab mingi kord kuus umbes.

illu 28 / sept / 21:58  
kui aus olla siis ma ei taha kringlit
kui juba sõjaväkke minek on siis võiks ikka olla trop and gimme fifty, mitte nagu mingid pussyd.

Tsp2 29 / sept / 16:54  
Ega sa kohe kah kringlit ei saa ennem tuleb :trop änd gimmy fifty jne.

Sõjaväeteenistuse lõpus pidid vennad istuma taburettidel ja igavlema.

Edit:Peale aluspesu ja kahe terroristimaski sulle alles ei jäeta.
Edit2: Kui sa oled kartsas siis saad sa lugeda kahte asja: Reeglistikku ja Piiblit.

Millal te siis sisse lähete?

karlek 29 / sept / 18:52  
mis maski. mingit maski ei saa jätta. mask on veel jõhkrama kontrolli all kui saapad.

Sickboy 30 / sept / 11:01  
mida te vingute deserteerumine on alati lahendus. Dendroid M16A1- ga oli nii, et kui rajati Eesti Kaitsejõude, taheti kogu sõjaväe automaadid M16-te vastu vahetada, kuid siis tuli too skandaalne relvatehing tsurkadega ja osteti hästi odavalt ports galille. Need M16A1 mis alguses katsetuseks osteti ongi seal kirjas...! Kuulake laulu "Sõjavägi kohustab" ja "Mu vanaisa oli desertöör" J.M.K.E esituses ja tõmbate homme esimesel võimalusel Venemaa avarustesse minekut...

Sickboy 30 / sept / 11:02  
Head teenimist, keda ma ei näe enne kui vägi teid endale saab...

karlek 30 / sept / 12:00  
Esiteks mainin kohe ära, et ei ole neid toredaid laule kuulnud, aga ei näe neis ka mingit potentsiaalset ohtu eesti poisi kaitsetahte vähenemisele. Millegipärast on mul põues hingitsev tunne, et mcv, d3ndroid ja Temo hakkavad kõik kaadrikaitseväelasteks ja sõjarditeks. Ivar laseb loomulikult kohe nahui, see on selge. Aga teadke seda, et Meli ei tohi raudselt väkke lasta, sest siis kaotab kogu senine kaitseväe struktuur mõtte ja mcv ja teised jäävad tööta. Teadupärast võib Melist kiirgava energia põhjal väita, et Mel+sõjavägi= Mel+totaalne häving, kaos.
Järgnevalt Meli reaktsioonid, teod mundris:

ffs
omfg
omfa
kill i, no, kill others
kill privates
kill officers
kill kitchen staff
need kill more
KILL KILL KILL
Kill Estonia, Kill Finland, Kill Peru
get rockets in ass from US
go east
Return of Mel the Mighty
kill many people
eat chips
kill many people
Kill hyperdominator of Land and Skies- Sven
rule world
eat chips

Tsp2 30 / sept / 16:38  
Mask jah kaks tükki sai endale ja sealt saadud sokkidega käib siiamaani.

D3ndroid 30 / sept / 16:44  
rofl, ei tglt jah, verd tahaks näha juba.. :p

illu 1 / okt / 09:42  
ei taha verd
csi tahaks

karlek 1 / okt / 20:55  
ei saa

mcv 3 / okt / 13:23  
lühikokkuvõte toimunust siis

http://planc.parnu.ee/mcv/misc/juuksed

sTeaLth 3 / okt / 15:59  
"enne" on, aga "pärast"-pilt?

Sp33d 25 / okt / 19:47  
irw, vaatasin, et sel teemal oli # märk ees, mõtlesin, et ju on siis mõned uued postitused, aga mis välja tuli, oli see, et sel teemal oli 0 uut postitust :P lihtsalt väike bugreport..

sTeaLth 25 / okt / 20:41  
sellised kalad kummitavad plancu juba suve lõpust saati :o

Nightmare 31 / okt / 15:43  
Esimene kuu hakkab vaikselt selja taha ja homme hakkab teine metsa n2dal. Olgu siin kohal kohe 8eldud, et v2ga palju seda "trenni" ei olegi, kuid n2iteks reedel sai rivis r''kimise eest 18 kasarmu ringi joostud (1 ring umbes 400m) ja teine kord j2lle tangi paraadi sooritatud (4 meest veavad yhte ja joostakse t2is tempos, kohe oli 2ra 8eldud et viiimane meeskond saab veel sporti teha. Viimasel ajal on iga hommik 1.30 minutiga v2lja dressid seljas ja siis 3200m jooksu siis natuke pumpamist jne. Metsas tuleb magada 180x170 riidejuppi all, kuigi v2ljas sajab padukat (kuivaks just ei j22). 6nneks saab 3 n2dala p2rast v2lja ja nagu n2ha saab aeg ajalt interneti.

D3ndroid 31 / okt / 16:42  
Ee... k6ige rohkem sakib see 6htune rivistus... ja metsas on hullult kylm, muidu on ok.
Aga koduigatsus tuleb kyll peale.... ja lanist tunnen ka puudust ja musast jne.

mcv 31 / okt / 16:53  
t'itsa peppus. minu post ei j]udnud kohale. ma eelmine n'dal k'isn ja panin siia veikse jutu.

Trek 31 / okt / 19:00  
nagu näha on kõik planclased sõja esimese kuu üle elanud:)
mcv kusjuures alar parandas lanni ajal selle probleemi ära:)

sTeaLth 1 / nov / 09:19  
offtopc: väidetvalt on see postituste kadumise bug ära parandatud

saimon 2 / nov / 21:31  
Ma küll ei tea, et kes selle lolluse välja mõtles, et snaiperiks prillidega inimesed ei saa. Igaljuhul on see täiesti vale snaiperik võib saada vabal ka mõni prillidega inimene.

zerx 2 / nov / 21:43  
sest see optiline sihik on ise üks suur prill :)

karlek 2 / nov / 23:34  
Loomulikult snaipriks võib "saada" ka mr prill, Arnie võib ka presidendiks saada kui pisut seadust konfida, küsimus on selles kas valitakse. Üldiselt on nii, et loomulikult on ju ka matte prilliklaase ja muud sellist, mida kandes saab võsas mitte peegelduda, aga esiteks need on kallid, teiseks need võivad pooleks minna, seega on perse majas. Mingile tüübile võidakse õpetada veits snaipritaktikat, aga kui ikka prill näos, siis vaevalt eriüksusesse snaiperdama asja on.

sTeaLth 3 / nov / 09:38  
elu on karm noh

Sp33d 3 / nov / 16:45  
daa, läätsed on nagu ka olemas... (isegi sellised, mida võib kuu aega järjest ilma eemaldamata kanda) ja alati võib laserravi poole pöörduda jne, niiet see, kui sa tavaelus mõnikord prille kannad, ei tohiks kyll yletamatuks takistuseks saada.

karlek 3 / nov / 20:58  
Nagu ma rääkisingi valikust, vaata ma ei öelnud, et ei saa umbes palgata endale isiklikku snaipritreenerit. Point on selles, et kui sa oled sõjaväes vaata, siis sind ei valita snaipriks kui sul nägemine on sitt. Kedagi ei kepi kas sul on mingid läätsed, mida sada aastat ees võib kanda. Kui teed laserravi ära, siis enam ju ei ole vaegnägija, aga seda tuleb teha enne kui kandideerid, mitte et a la "Mehed, et ma praegu ei viitsi, käime Kosovos ära ja siis vaatab, kas viitsin silma kiiritada." Inimesed võivad joosta ka puujalaga ning ronida mägedes, ehkki endal on väga nõrk süda. Maratoni ja alpinisti võistkonda neid ikkagi ei võeta. Snaipriks olemine ei ole mingi hobi, et täna viitsid ja homme mitte. Tüübid ei saa lampjalgadega ajateenistussegi ja te räägite, et luubisõbrad peaksid snaipriks saama. Minu soovitus: fokusseerimisproblemaatikud, saage üle, et igale poole te ei kära.

Alari 4 / nov / 02:39  
Tegelikult on olemas selline nupp, kus saab optika igale silmale parajaks kruvida. Proovige kodus kas või videokaamera või binokli peal, et prillidest ei sõltu midagi.

DracS 4 / nov / 09:04  
Ehms wtf karlek:D`?
2001a jalaväe kompaniis oli meil vähemalt, kordan vähemalt 4 "prilli" ja nad ownisid sitax hästi irw:D
Ja sa tahad nüüd väita et seal nö special jalaväes ei ole snaipreid kes kannavad prille?
100 doltsi peale vean kihla et on, ja veel "peegeldavate" prillidega :P
Muidugi vaadatakse rohkem selliseid mehi kellel pole probleeme nägemisega aga see pole kunagi takistuseks, kui ikka taipu on ja mehel tahtmist siis saab alati ilma seadusi konfimata:)
hrmz kell on 9 ommik juba:o

karlek 4 / nov / 16:40  
laskmine ongi see kõige väiksem mure, tavalises binoklil saab ju ka reguleerida. optika on suva. Mingid NYPD SWATi snaiper käib kondab katustel ja siis kõmmutab. Metsas on aga teisiti napilt see, alguses peab tüüp ju positsioonile jõudma siis peab ta positsioonil olema, ma ei ole küll eriline optikaekspert, aga pakun, et mingi uduga ja igasugu saastaga ei ole ju prillidega nähtavus hea ning kui veetaksituseks läheb, siis on ju ka läätsedega sitt ujuda: võivad ära kaduda. Ja üleüldse prilli all pean ma silmas ikka sellist tüüpi, kellel on nägemisega probleemid, mitte mingi +0,5 klaasidega selli. Nagu Sven enne oppi. Ajateenistusest ma ei räägi üldse, sest seal oleneb liiga palju igasugustest muudest teguritest, aga kui ikka käib näiteks võõrleegioni džunglirühma komplekteerimine, siis ma olen täiesti veendunud, et mingisuguste lisandsilmadega selle snaipriteks ei võeta. Nagu õhuväkkegi piloodiks astumiseks on eeldus 20/20 nägemine ja minu teada ka merejalaväe eriüksustesse, mitte ainult snaipriks.

karlek 5 / nov / 03:10  
Vision Requirements

SEALs are required to perform a variety of tasks that require a high vision aptitude. SEAL candidates may qualify for PRK Refractive Surgery to correct their vision. You can read more about the PRK policy on the BUMED PRK Refractive Surgery web site.

Your eyesight may be no worse than 20/40 in one eye and 20/70 in the other, and it must be correctable to 20/20 with no color blindness.

You may request a waiver if vision is 20/70 in one eye and 20/100 in the other, correctable to 20/20.

http://www.navyseals.com/

Sp33d 6 / nov / 14:19  
uu, hakkame SEALideks kõik kandideerima siin eestis..

rnm:) 7 / nov / 04:17  
speed sa oled taun

rnm:) 7 / nov / 04:18  
no ikka tõsiselt

taun

maun isegi

rnm:) 7 / nov / 04:19  
ürita nüüd olla

Sp33d 7 / nov / 15:33  
(Y)

karlek 7 / nov / 16:45  
hmmmm, ma parem üldse ei kommenteeri priitu.

illu 7 / nov / 19:59  
fuck the fucking fuck!!!!!!!!!!

rnm:) 7 / nov / 21:22  
siii, illu on nõus minuga....

DracS 8 / nov / 00:18  
Asi keerab läbuks :I
rnm sa suudad ikka onju, ma ei kuse eales su liivakasti enam...

rnm:) 8 / nov / 13:15  
eks kuiva liivaga ole raske aga eks ma ürita

mcv 8 / nov / 19:27  
ma siin kohal mainiks, et ma olen t6siselt osav ja l6ikasin endal pool p8ialt maha ja nyyd olen suht vigane. kyll peagi 'ra paraneb. mingi 4 6mblust ainult.

ja muideks OGC oleks ullu moodi kasulik armees = pimedas metsas oleks k6ik h2sti n2ha ja eristaks k6iki keda vaja

zerx 8 / nov / 21:50  
mõtetu mees, läheb väkke ja lõikab pool näppu maha. no on see siis ilus nüüd. ja sellised nisanäpud peavad veel meie kodumaad kaitsma :)

karlek 9 / nov / 00:40  
nagu miks mcv?

Dol Guldur 9 / nov / 02:00  
kas see pool pöialt õmmeldi tagasi?
ja kas teid lastakse seal nüüd regulaarselt internetti?

Alari 9 / nov / 14:23  
Filoon!! :)

sTeaLth 9 / nov / 14:52  
i feel your pain, mcv :(

MailmanMel 9 / nov / 16:06  
snaiperi asjas arvan ma nii, et
nägemis häiritega inimesi ei võeta kuna nendel võib tekkida märgatavalt rohkem probleeme: prillid võivad kaduda või katki minna, läätsedega võib midagi juhtuda. Kui sa operatsiooni ajal lihtsalt ilma igasuguste abivahenditeta tegutsed siis silmad peaksid teoorias kiirelt ära väsima, kuna pingutus on suurem ja kui sul positsioonile jõudmise ajaks jooksevad silmad vett, pilt on udune või silmad lihtsalt petavad, siis sellise tyybi peale on raske loota.
palju lihtsam on selliseid probleeme vältida ja kohe korraliku nägemisega vennad võtta

karlek 9 / nov / 20:55  
põhimõtteliselt jah, seda minagi.

Sickboy 10 / nov / 15:51  
A muide laupäeval nägin MCVd, ta on juba haavatud. Pöial oli suur nagu härja kara, mis kaetud ohtra sidemega. Aga lõugas ikka vanamoodi... jobu!!! Nali... Aga muidu tundus rahul olevat oma 100% pedestunud keskkonnaga!

mcv 14 / nov / 17:05  
nyyd olen j'lle elus. kui ylemustrele h2sti poen siis saab reedel v2lja kah. siis saab pikemalt suhelda.

mcv 19 / nov / 15:34  
tähendab, et esimene linna luba aktiveerus ja katsun siis nüüd kaotatud aega tasa teha.

Tsp2 19 / nov / 16:46  
Lähed jood ennast täis ja pelad öö läbi Q3?

mcv 19 / nov / 18:32  
täis ei joo, mõne õlle ehk
quaket ei mängi enam eriti, msn on lemmikum.

nagu te isegi võisite arvata oli minu jutt kergelt ülepaisutatud - tegemist on lihtsalt suure lõike haavaga. konservi karp + nuga + pimedus = pahad asjad.

aga siis "kõrg" hetked minu teenistusest
metsalaagris olles mehed ütlevad naljatades "lähme täna pataljoni tagasi, lähme kasvõi jala. aga lähme täna" [see oli siis päev enne õiget minekut]. õhtul me siis läksimegi. kohale jõudes "noh, tahtsite tulla pataljoni. tulime. nüüd tagasi metsa ja jätkame väljaõpppega". ümmarguselt 25km jutti vantsimist.

ja siis see et meilt võeti ära toolid ja õigus istumiseks mingiks neljaks päevaks

ja siis see kuidas kaevasime 8x8x2 meetrit augu et matta väikest tolmu hunnikut.

D3ndroid 19 / nov / 18:45  
1. rühm saab kõige rohkem Eha, nagu ülekaalukalt ikka..
Joppas, et 4ndasse sain :)

karlek 24 / nov / 05:07  
nahui, milles probleem on? sõdur ei ole rumal, ma ei mõista miks te siis nii käitute? umbes kõige retsim asi mis me tegime karistuseks oli mingi 10 km rännak öösel 02-04, mis oli muidugi ränk, sest eriti ei antud aega end valmis seada, seega suht villid olid jalas kinni, aga ok. tra mingi 8x8m, see on ju taun. ma kaevasin poistega vist maksimaalselt 2x2 või midagi. sõduri loogika ei ole ju näkku saamine, millega seletada siis sellist käitumist. masohism? vaevalt, ajupuue pigem. võta end nüüd kokku ja saa aru, et ei ole kasulik väga palju tarka juttu podiseda, siis peab vähem nussima kuskil metsas.
aga eks oma nahk ole oma nahk, isegi kui see kõvasti pargitud saab...

Sp33d 25 / nov / 21:01  
karlek, kus sa aega teenisid?

Sebastian 26 / nov / 10:40  
Ainukese Eestisse allesjäänud eliitväeosas, PÜJP-s loomulikult

Sp33d 27 / nov / 15:05  
mis tahetakse ka vist kinni panna... ?

mcv 28 / nov / 14:57  
eino asi on lihtsalt selles, et meie ryhm on suures osas mingi t6sine lambaantsude kari kes ei suuda korralikult olla.

illu 28 / nov / 18:14  
sama siin :D
aga vahe on selles et meid on 2 X v2hem :P

gl hf

Sickboy 7 / dets / 11:09  
Kus planc on?

Tsp2 7 / dets / 16:44  
Kes otsib see leiab!

bloodvoice 7 / dets / 18:25  
Kes planc on?

sTeaLth 8 / dets / 18:22  
planc asub meie kõigi teadvuses, remember!

zerx 8 / dets / 21:26  
ääh?

Tsp2 9 / dets / 16:42  
The whatta in the where?

bloodvoice 9 / dets / 17:15  
May the Planc be with you.

Trek 9 / dets / 21:04  
Miks te läbustate üht vähestest asjalikest teemadest?

mcv 10 / dets / 19:23  
nyyd on j22nud veel kardetud l6pur2nnak ja vande andmine / 17 dets kell 10.00 Alevi kalmistul ja sellej2rgnev lahtiste uste p2ev. tulge k6ik.

rnm:) 10 / dets / 23:10  
isegi lähen:)

mcv 17 / dets / 19:57  
nii.

kõigil planclastel on SBK [sõduri baaskursus] läbi ja tulemused minule teada olevatel andmetel on sellised

mcv - 165 punkti 190st, oma rühma 6. tulemus, eriala: tulejuht
nightmare - oma rühma parim
illman - sai vähem punkte kui mina
d3ndroid - erialaks: staabi sekretär.

Sp33d 18 / dets / 14:35  
:) toredad ametinimed. mis on tulejuhi ametikohustused?

Alari 18 / dets / 19:38  
Üks kahuriliha kõik.

karlek 18 / dets / 22:39  
mcv, sõidad tapale või?

ja mis eriala ivar sai?

zerx 18 / dets / 22:47  
mcv on vist see, kes suunab sõprade tule vaenlaste poole, et siis näitab, kus pahad pojad on

karlek 18 / dets / 23:49  
ta on see tüüp, kes läheb vajadusel luurele ja edastab koordinaadid ja siis kui tarvis on teeb broken arrow-t

sTeaLth 19 / dets / 00:25  
ma julgen tunnistada oma ignorantsust ja kysida mis asi on broken arrow? peale selle filmi ei assotseeru midagi

mcv 19 / dets / 04:27  
broken arrow on see, et meie mehed on surnud või kohe-kohe surevad. pommitage kogu ala surnuks.

aga jah - tulejuht on see mees, kes juhib kaugtuld [miinipildujad/mortiirid ja haubitsad]

illu 19 / dets / 11:35  
mina lähen miinipildujaks kui joppab nyyd
et mcv siis ma hakkan sinupoole tuld suunama
dont worry ;)
ja btw tulejuhid on pussyd, ise pauku ei tee aga on kõvad mehed käsutama :P

karlek 19 / dets / 14:12  
minu sõjardipäevil käsin tapa tulejuhtimismeeskonnaga tihedalt läbi, kuna nad olid rühma juhtkonnas nagu minagi. Hoolimata sellest, et poisid olid kõige suuremad lebokunnid üldse, oli neil tarvis mingit asja teha aeg-ajalt ja see oli sitaks keeruline. Laserkaugusmõõtjaga on jah suht lihtne kaugust mõõta, aga tüübid tegid mingite skvaieritega asja, see käis suht üle mõistuse. ja muidugi tulejuht ise oli pidevalr tangis, jooksis nagu totakas positsioonide vahet. pealegi on tulejuhil suht väga ohtlik amet, seepärast müts maha tüübi ees. mcv, hakka tulejuhi abiks näiteks, see lebotab suurema osa ajast.

ja üldsegi miinipildujad on peale staabisõdurite kõige pussimad ükdse keda koolitatakse minu meelest sõjaväes. selles suhtes, et njah tehniliselt võttes peilitakse nad kohe välja ja lastakse tükkideks, aga ikkagi: nad isegi ei näe vastast. alguses vähemalt mitte.

Nightmare 20 / dets / 19:25  
nii erialaks siis snaiper, Illmanist sai jalaväe rühma jaoülema abi kui õigesti mäletan, mis puutub prillide kandmisse siis minu meelest ühelgi prille peas ei olnud, üks oli suitsumees(snaipritest)

ja peale selle on nüüd 14 päeva puhkust ka takka otsa nii, et mida veel tahta ;)
Muudetud 1 korda, viimati 24 / dets / 15:25 Nightmare poolt.

zerx 20 / dets / 19:28  
mina tahaksin tanki

illu 20 / dets / 19:32  
kyll sind lykatakse tanki

illu 20 / dets / 19:32  
höhöhö

zerx 20 / dets / 21:47  
tank ön kewl

karlek 1 / juuni / 22:36  
et siis poisid, kuidas läks?
milliseid häid ja halbu emotsioone esile kutsus isamaa nimel ajateenimine?
Võib-olla isegi lühidad kirjeldused põnevatest seikadest, näiteks kevadtormist.

mcv 2 / juuni / 01:45  
tuleb.tuleb.
aga põhimõtselt kui pappi saaks nagu kordi rohkem et ikka nagu normaalse palga moodi siis võiks seda pulli mis viimased 2 kuud sai tehtud [eriti kevadtorm] vabalt veel natuke teha.

illu 2 / juuni / 10:02  
kevadtorm 05 oli see aasta eriline pask nagu
võllid ytlesid ka et see aasta kukkus asi eriti perse võrreldes eelmiste aastatega.
enamus ajast oli lame passimine.
battlet sai maximaalselt 6 h
ylejäänud 18 päeva kihutasime niisama autodega ringi ja võtsime päikest n.ö.

D3ndroid 3 / juuni / 15:19  
Kogu see värk on läbi nüüd. Ma arvan, et kuulipildujatel, tankitõrjuritel oli ilmselt kõige raskem oma suurte relvadega ringi siblida. Kuid ärme unustame ka sidemehi, kes ülla-ülla - panid kord Kevadtormil varavalgest hilisõhtuni kaablit maha, sealjuures söömata ja jõid kraavist vett! Ning järgmine päev uue hooga.
Mulle määrati suht igav amet - kompanii kirjutaja. Metsas istusin ma ~90% n.ö. kommuka taga (peatelefon - traatside) ja magasin niisama, kütsin ahju jne. Kogu raske traatsidetöö tegid ära meie 7 eluga šhidemehed (eesotsas Beštriga ;)

Uutele tulijatele:

Kui oled allergiline vulgaarsusele, siis hoia kaarega eemale. Normaalsetel inimestel pole sõjaväkke asja tglt ;) Kui saate arstlikus komisjonis vabastuse, siis tänage õnne. Aeg-ajalt on küll tore paugutada, aga talvekülm, sääsed suviti ja vihmased ilmad... midagi ei juhtu kui jääb see kogemus saamata. Kaitseliidus peaks paugutamise isu piisavalt rahuldatud saama.

Aga noh, igas asjas on ka midagi positiivset ja nii ka kaitseväes. Oli igasugu huvitavaid teooriatunde ja samuti praktilisi harjutusi. Niiet mahavisatud see aeg kindlasti ei olnud. Sai päris kuhjaga tarkust juurde, kui järele mõelda.
Muudetud 1 korda, viimati 3 / juuni / 16:16 D3ndroid poolt.