Õppelaen MailmanMel 22 / juuli / 08:22
MailmanMel 22 / juuli / 08:22  
päris tegija
õppelaenu maksimum summa tõsteti 17500 peale 17000 pealt
yhe kuu neti arve saab ära maksta isegi

aga kuidas rahval muidu õppelaenuga lood on?
sTeaLth nt pole siiamaani võtnud imo ...

sTeaLth 22 / juuli / 12:58  
1) riik maksab mu eest koolikulud 2) ma töötan

ainus põhjus võtmaks õppelaenu oleks see et see kuskile investeerida (võlakirjad vms kindlat), aga see kasum mis ma intresside vahelt saaksin jääks selle 5+ aasta peale lihtsalt nii masendavalt väikeseks (alla tonni vist umbes). ning teiseks mul ei ole ametlikku tulu ning ma ei saaks tulumaksu õppelaenu intressidelt tagasi. end of story

sTeaLth 22 / juuli / 13:06  
eino iseenesest oleks muidugi lahe kui pangaarvel oleks 17,5k rohkem raha. saaks igasugu asju osta... läppari..või teleka ja stereo.. korraliku digikaamera

..ja siis mõne aasta pärast kiruda neid igakuiseid makseid pangale :)
..sel ajal, kui parema meelega maksaks autoliisingut või korterilaenu
Muudetud 1 korda, viimati 22 / juuli / 13:08 sTeaLth poolt.

illu 23 / juuli / 00:06  
laen sucks

sTeaLth 23 / juuli / 00:33  
ei, õppelaen ei saki

Sebastian 23 / juuli / 17:04  
Kusjuures õppelaenu intressmäär on nii väike 5% et sellist tulu oskaks ka mu vanaema teenida niiet kes seda elamiseks/õppimiseks ei vaja siis investeerimiseks on see küll suht soodne pakkumine. Summad jäävad küll tagasihoidlikuks aga ega ka paar kilo mööda külgi maha ei jookse.

sTeaLth 23 / juuli / 19:12  
eino ma räägin. isegi paart kilo ei venita sealt välja :S

sTeaLth 23 / juuli / 19:12  
Kustutatud 23 / juuli / 19:12 sTeaLth poolt.

Sebastian 23 / juuli / 20:33  
Eee like wtf sa ei suuda 5% laenuga kasumi teenida? ...... sõnatuks võtab....ei oskagi midagi täpsustada....

sTeaLth 23 / juuli / 21:01  
ma räägin riskivabadest asjadest

MailmanMel 23 / juuli / 21:06  
ykski asi pole sul 100% riskivaba
ja samas suur osa asju mis sulle yle 5% teenivad on suht/päris riskivabad

sTeaLth 24 / juuli / 00:39  
wajn!
ma poel veel kuskil üle 7% "riskivabat" asja näinud (ma pole kyll mingit deep searchi teinud).. aga kui te näete kuskil siis by all means, andke teistelegi teada.

..ja et mingeid mõttetuid poste teemal "miski pole riskivaba" rohkem ei tuleks, siis nimetagem riskivabadeks asjadeks neid, mille tootlikkus on garanteeritud. (ehk siis igast aktsiad, kahtlased mustad laenud jms kräpp välja jätta)

m1sterX 26 / juuli / 01:58  
kas mingid võlakirjad ei toonud 9% sisse ?
vms
ma nagu pole asjaga kursi, lihtsalt pakun :oP

xin Zeran 26 / juuli / 18:02  
heh
ma pean augsutis mingi ~650eq intressi maksma ja mingi ~473eq kuni juuni kuuni ja siis alles hakkan õppelaenu tagasi maksma ... oli vist nii imo .. hetkel pole maksegraafikut käepärast.
Lahe, augusti kuus läheb igasuguste asjade peale klotsi nii mis kole ;(