Alko müügi keelamine? MailmanMel 24 / mai / 19:31
MailmanMel 24 / mai / 19:31  
Alko müügi keelamine?
* Täiesti mõttetu
* Eriti ei meeldi
* Võiks jah mõistusetult piirata
* Poolt!
* ei huvita/pole kuulnud

tiit. 24 / mai / 19:35  
praegu hea seis:

Täiesti mõttetu: 100%
Eriti ei meeldi: 0%
Võiks jah mõistusetult piirata: 0%
Poolt!: 0%
ei huvita/pole kuulnud: 0%

mcv 24 / mai / 20:56  
emm, aga mis see seis siis täpselt on. valgustage mind palun. teine kord ikka juhtub, et miskine alko teema tuleb ette, oleks hea kursis olla.

MailmanMel 24 / mai / 21:54  
Seis on selline praegu, et üleriigiliselt tahetakse keelata alko müük kella 23.00-st kuni 8.00-ni ning lisaks sellele tahetakse keelata neljal päeval aastas igasugune alkoholi müük:

emadepäev
isadepäev
1. september
lastekaitsepäev <--- mis asi see on??? kuulnud olen, aga mis värk on sellega

MailmanMel 24 / mai / 21:55  
põhiline millest mina aru ei saa on see, et miks seda vaja on??
mida sellega saavutada loodetakse??

cobra 24 / mai / 23:54  
alkoholi tuleb ju hävitada!

Sp33d 25 / mai / 10:26  
teadagi, mida sellega saavutada tahetakse... aga see metoodika pole vist jah kõige efektiivsem. maast madalast tuleb ohtrat selgitustööd teha, siis on võibolla lootust, et järgmine põlvkond vähem alkot tarbib

karlek 25 / mai / 14:49  
Njah selgitustöö oleks parem lahendus jah. Või siis see videokaamerate paigaldamine, see toidaks kah kenasti. Põhimõtteliselt võiks sihuke variant olla, et alkot igasugu sellidele ei müüda öösel. Näiteks rullnokkadele ja sihukestele fruktidele, sest no fakk, mõnikord tahaks libistada väikse õlle näiteks kell 4 hommikul ja lihtsalt ei müü raiped.

illu 25 / mai / 19:24  
minu arust ei ole nagu eriti vahet kas sa ostad päeval kaks kasti õllet või siis päeval ühe ja öösel ühe ......

MailmanMel 25 / mai / 23:11  
no jah, aga kui sa lõpetad viimase pudeli nt kell 4 öösel, siis normaalselt oleks 3h alko müügi alguseni aega ja selle asja suudab kuidagi ära sisustada. Teed või kohvi juua, süüa jne, aga 4h ootamine on juba hoopis teine asi. :)

karlek 26 / mai / 00:32  
Täiega fakd!
Kes need sellid üldsegi on, kes küsitlusele vastasid, et on keelamise poolt. Nagu mingi 6 inimest ei taha hommikul kell 7 õlut ostma minna? mivi?
Muudetud 1 korda, viimati 26 / mai / 00:36 karlek poolt.

sTeaLth 26 / mai / 01:17  
opositsioon peab alati olema

m1sterX 26 / mai / 04:04  
ega kell 7 eriti ei viitsi kyll... kell 3 oleks norm nimodi, kui isu on...
aga 7 on liig mis liig

MailmanMel 26 / mai / 05:11  
no karlek on selline vend kes veab mind enam-vähem
minumeelest on karlekiga koos seltskonnas olles üle poolte kordades kell 7 poodi mindud

viirus 26 / mai / 13:39  
no see ei meeldi küll.....aga alati saab ju päval piisava varu osta ;).....see seadus propageerib alkoholismi....... kuna rahval siis alati üks külmik jookide jaoks ja teine söökide.... jookide oma, aga peab alati täis olema....mine sa võta kinni kunas isu tekib........:P siis hea võtta, aga samas kui alko....eriti õlle kapis.....siis ei saa ju lasta sel kaua seista :P
Probleemi see seadus mulle ei tekita, aga nõme see on

karlek 26 / mai / 15:17  
Mel, rääkimata sellest korrast, kui ma läksin mingi pea 2,5 km kaugusele Annelinna mingi 2l õlle järgi, millest oli pea pool juba ära joodud. Ja siis tulin tagasi mingi tunni pärast ja siis Sebastian oli silm kõver peas pikali voodis ja sul juba kah vaikselt silmalaud streikisid.

Kui te poleks tuttu läinud, oleks saanud kohe õlut ostma minna, aga uue seaduse tagajärjel oleks tulnud veel vahtida terve tund aega.

Päeval valmis ostmisesse mul usku ei ole, sest elu on näidanud, et tee mis tahad, õlu saab alati otsa. Lihtsalt päeval ei ole niipalju raha, et piisavalt õlut osta. Õhtu hämaruses hakkavad need kriminaalsed kroonid kuskilt välja ujuma. Vahi kuradeid, on ikka ülbikud.

viirus 27 / mai / 09:25  
:D no kuidas kellelgi........ kui päeval pappi ei ole...ei ole ka öösel.... vähemalt viimasel ajal...... aga jah.... kui ikka tahtmine õhtul õlle järgi tekib....ja kui see piisavalt suur on....siis tekib natuke nutsu ikka :P. Õnneks mul sellist problemi ei ole, et kui päeval korraliku koguse ostad......et siis ei pea hommikuni vastu :)

Sp33d 27 / mai / 17:45  
praegusest jutust jääb mulje, et siinsete inimeste elu põhiliseks sisuks on õlu joomine ja kõik on suhteliselt põhjatud inimesed, joovad õlut nagu vett... c'mon, õlu on hea, aga ärge nyyd yle pingutage. noorus on ikka hukka läinud :|

Sebastian 27 / mai / 18:37  
Mis noorus see enam! Aga küsimus on rohkem põhimõtteline kui mingi alkoholi puudusega seotud. Enamus siin ilmselt ei pea alkot otseselt eluks vajalikuks kütuseks (mitte nagu mina) aga kui ma tahan reedel saunaõllet võtta ei peaks ma poole päeva pealt poodi minema. eriti arvestades kui sa elad mingis kolkas nagu räämal kus pood on kaugel.

MailmanMel 27 / mai / 18:43  
tegelikult ühe asja unustasin ma ära enne
Alko müük tahetakse keelata ka poodides milledel on müügipinda vähem kui 100 ruutmeetrit

vabandage mind, aga OMFG WTF ........??????

sellise asja vastuvõtmine oleks tõsine hoop kogu eesti arengule
palju on inimesi kes töötab väikestes poodides?
tuhandeid tuhandeid
pealegi tulebki suur osa väiksemate poodide sissetulekust alkoholi müügist
Seega kerkiks töötute arv päeva pealt tuhandete inimeste võrra + palju palju ettevõtteid läheb pankrotti

Rääkimata veel sellest, et siis tekiks selline olukord, et kui lähed kuhugi telkima suvel nt ja tahad õlut juua, siis pead lähimasse linna sõitma, sest küla poed ei anna küll reeglina 100 ruutmeetrit välja

sTeaLth 27 / mai / 19:08  
öösiti oli see alla 100 ruudu värk imo mitte kogu aeg

MailmanMel 27 / mai / 19:16  
mis öösel? öösel keelatakse üldse igasugune müük ära. pea oma poodi kasvõi lennuki angaaris, müüa ikkagi ei või

viirus 28 / mai / 07:42  
Riigiisad juba on sellise kalduvusega, et suretame kõik välja...... alles võiks jääda supper-hüpper-pupper marketid.......ja kes sinna ei saa mingil põhjusel minna...... kärvaku ära....saabki saastast lahti.....peaasi, et endal hea........ ja saaks taskusse kenakese nutsu panna...... pärast mind tulgu kas või upputus...... mina olen enda osa kätte saanud!
See ongi Resbublica lubatud uus poliitika? Jagame aga poliitikutele kollaseid kaarte nagu teatud tuntud poliitik teeb :P

Lyle 28 / mai / 11:44  
järjekordne topic eestis millest mul täitsa pohuj on

te ei saa sinna sittagi teha

karlek 29 / mai / 13:05  
kuidas ei saa?
saab ju ikka, otsusesd tegelikult algavad ju üksikisikust.
Aga ma praegu ei oska hästi kommenteerida, sest lakkunud pea 20h jutti, kusjuures ostsin nagu endale igaks juhuks 8l õlut, et hommikul poleks nussi, aga ikka sai enne otsa kui vaja.
muideks lakku täis on ka minu pea
Muudetud 1 korda, viimati 29 / mai / 13:05 karlek poolt.

Lyle 29 / mai / 14:55  
ma ei tea minukäest pole küll keegi selle alko reguleerimise osas midagi küsinud

karlek 30 / mai / 16:45  
Selles ma ei kahtle.
Lihtsalt ütlesid ju, et te ei SAA mitte midagi teha. Tegelikult saab küll, aga see on sitaks raske ja keegi ei viitsi.