Kõige algus! sTeaLth 18 / mai / 20:53
sTeaLth 18 / mai / 20:53  
Niisiis kallid kaasplanklased,
Oleks selline soov teada saada, kuidas või kelle kaudu Te esmakordselt PLANCu tegemistest või olemusest teada saite? Mis tõi teid esimesele PLANCU VP-le?

seega, pange pead tööle, meenutage ja kirjutage
Muudetud 1 korda, viimati 18 / mai / 20:53 sTeaLth poolt.

m1sterX 18 / mai / 21:08  
kui ma ei eksi siis sp33d kunagi rääkis mulle AIP'idest ja andis mulle esialgse planc'u aadressi...

mcv 18 / mai / 21:47  
Kari helistas ütles "Kuule võta Alar ka kaasa ja tulge õhtul MMeediast läbi, et vaataks natuke seda LANide asja"

vms. ah kes seda täpselt seda mäletab. Rica oli ka seal juures - seda mäletan.

Ühesõnaga sel detsembri õhtul sai PLANC loodud.
Muudetud 1 korda, viimati 18 / mai / 21:48 mcv poolt.

DracS 18 / mai / 22:25  
Mmmmm kunagi ammu ammu,kui pelati hästi palju counter-striket,oli Eestis ainult käputäis nö.topteame.Üks nendest oli [SS]
kelle liider Sebastian a.k.a Khan nägi minus suurt tuleviku Csi rajal,ning kutsus mind enda klanni olin paugust nõus kohe,sest tol ajal olid tuntumad mbay [KUNN],[ERA],[TRAUG] jne.Tänu Sebastianile saingi teada PLANC-ust ja nende üritustest mis toimusid,kui ma ei eksi iga kolmapäev:)
Aaa btw mis tähendas [SS] üldse Khan?:p

[url= http://www.zone.ee/dracs/SSDracula.jpg?2/] [url]http://www.zone.ee/dracs/SSDracula.jpg?2/

Pisike mälestus veel alles:D

DarkStar 19 / mai / 00:34  
mmm... see oli vist see aeg, kus ma enam mmeedia juures nii väga aktiivne polnud. tjah. stealth rääkis.

mul suhteliselt väikese numbriga kasutaja_id ka :)
(stl võttis loomulikult 117...)

Lyle 19 / mai / 02:35  
kunagi ammu kannisin baseq3-e oma vana celeron 300mhz peal kodus
siis tõi jõuludeks The King mulle uue arvuti MMeediast ja omal ajal oli see masin suht tegija
olles siis paar päeva kodus q3-e ja muid mänge mänginud kutsus MailmanMel mind lan-ile
see oli vist esimene või teine lan planc-ul
loomulikult ei teadnud ma siis mis värk endast kujutab
lähen siis kohale ja näen ,et mingi maksimaalselt 20 tüüpi mängib counterit ja kisab teineteise peale
millalgi hiljem vajus jiggaman ka kohale
panen siis arvutit kokku seal ja siis teh ultimate q2 ja q3 owner stelz tegi mulle tuusa näoga võrgukaabli ja võttis raha mu käest
ta tegi jiggale ka kaabli hiljem
tegime q3 võistlust ja sain tha great steldi üle 6:5 võidu pro-q3tourney4ja peal ja olin jube tuus omaarust ;)
järgm mäpi õunis mind miski 30nega :P
Mel oli siis veel suht noob
põhilised ownerid olid stelz , mcv ja darkstar q2-s
ma ei saand siis üldse aru kuidas seda mängu nii kehva visualiga mängida saab nagu mcv-l oli :D

olid ajad.. :P
selline oli esimene kord kui ma plancuga tuttavaks sain
Muudetud 1 korda, viimati 19 / mai / 02:36 Lyle poolt.

zerx 19 / mai / 09:10  
tjaa. planc'uga tutvusin dol'i kaudu. esimese lan'i nime ei mäleta, aga siis testiti esimest korda darkside tetrist ja avastati selle võlusid. seda ei mäleta, kas sel lan'il ka darkside'i võsitlus oli. suvine lan see igatahes oli.

nalja sai seal palju, sest kui ma veel q3's tõsine n00b olin ( mitme, et ma nüüd pro oleks, a natuke parem olen ikkagi kui ennem;) ), siis sai nalja pärast nightmare'iga võistlusest osa võtta ja ma mäletan, kuidas mel ja stl meid sõna otsesesmõttes pooleks omasid. lõpp skoor oli mingi 184:-3. a fun oli vähemalt.

ahjaa. AIP'idel sai ka paar korda käidud.

tõepoolest, olid ajad :)

Sp33d 19 / mai / 15:22  
mina sain sTeaLthi kaudu PLANCust teada... kunagi väga ammu kutsus ta mind PSHGsse LANile (oli vist 2. LAN plancu jaoks) ja sealt see kõik algas. Esimesel LANil nägin esimest korda ka CSi ja mõtlesin, et mis nõme mäng see on, UT on ikka õige asi :D pärast esmakordset mängimist aga tuli counteri pisik sisse ja edasi teate isegi... ma olin vist üks vähestest, kes ka kõigil AIPidel osales :P kuna kodus netti polnud, siis oli võrgus CSi tagumise himu suur.

nüüd ma "kahjuks" enam pole lan-gamer-cs-computer-guy, real life tükib vägisi peale. mitu kuud pole juba ühtegi mängu enam jõudnud käima panna, PLANCu LANidele ka ei ole jõudnud, vähemalt arvutiga mitte...

eks põlvkonnad vahetuvad kogu aeg ja vanad inimesed asendatakse uutega, elu seadused. aga tore oli vanasti, nostalgiline tunne tuleb kohe peale ning pisar silma ;-)

äh? 19 / mai / 17:16  
lyle tuli koju sellelt plancu jõululanilt ja rääkis omfgomfg jumala tegija oli lanil olla, mingi kari poisse istub koos arvutis ja karjub roppusi, ma kohe et 'omg roxxor ju' ja järgmine kord kui teil AIP's mingi lan tuli tulin mina ka kaasa ja mängisin mingi celeron 133 peal 40 fps q3'e ja ikka olin lahe. siis saigi alguse minu jaoks planc.

peet 19 / mai / 18:04  
Leidsin, et oleks vaja oma postitust ümber sõnastada...

Arvuti sain 2003. aasta mais. Kuna tol sügisel läksin Pärnu Koidula Gümnaasiumisse, siis uued klassikaaslaste-VictiM ja druid- kaudu sain ma teada sellisest kohast nagu planc. Nemad kutsusid mind ka sügisvaheajal toimuvale lanile, kus ma siis esimest korda q3 inimese vastu mängisin. Q3 pisik on mul nüüd siiamaani veel küljes...
Muudetud 2 korda, viimati 20 / dets / 17:18 peet poolt.

peet 19 / mai / 18:05  
Kustutatud 20 / dets / 17:13 peet poolt.

Alari 19 / mai / 19:24  
Kuuri oma oli esimene eraldi LAN ja enne seda toimus Koidula arvutiklassis mingi teema, kus mängiti vist Quake2 ja Starcrafti põhiliselt - nende mõlema info liikumine oli vist seotud Londistega. Hiljem tuli Pärnu VP 2001 ja pärast seda paus kuni 2003. märtsis oli PSHG vol 7.

illu 19 / mai / 21:49  
well mina töötasin kunagi kildi aipis joodikuna kui priit aka. rainman sinna tulles mcv kohtas ja to siis kysis et wtf dude te ei teagi kaunterit???? sealt sai alguse mu kaunteri haigus se oli üle 3 aasta tagasi juba.
mängisime seal 6-7 kesi nagu 24/7 (rahvast ei old ka:P) kui selline värk oli toimund seal aasta aega lasti mind lahti.
niisiis pidin ma omale uue töö leidma ja pärast aastat disleritööd ostsin oma celeron 1.2 ghz känkari ja hakkasin csi kannima online....
siis mingi sõber imo karlek rääkis kuidas nad koos käisid vanasti quake2 onamas sytevakas ja siis ma uurisin nac asja ja selgus jällegi mcv käest et sellised asjad nagu LAN-id on olemas. pärast mõneaegset ringi noobamist olin siis kohal oma eliit masinaga(siis oli 14 tolline kuvar kuna mu default 17 tolline oli garantiis) mingil jõulu lännil.
oli tuus.
sain kõigikäest rape :P
Muudetud 2 korda, viimati 19 / mai / 21:50 illu poolt.

tsiken 19 / mai / 22:31  
Ma ei tea kumb ennem oli nii et räägin mõlemad versioonid (mälu pole nii hea)

1) toimus mingi imeväike jõululän ja ma kurat ei teagi kuidas ma sinna sattusin (no arvata on et dani kaudu). Arvutit kohale ei toond, chillasin seal vahepeal karleki arvuti taga ja jüri kõlvart oli ka vist seal - mängisin tony hawki. Indrek Reiland ja Karl seal sparrisid ja madistasid koguaeg. Ja siis olingi seal.

2)Daniga (darKstariga) olin juba ammu tuttav mingi mmeedia programmeerimiskursuse kaudu ja siis ükskord rääkis ta sellisest huvitavast asjast nagu määdžik ja no mõtlesin okei ostaks ka paki ja siis dan tõi tartust kohale võttis ühendust et aipis saan kätte ja siis koolivennaga (talmar madisega) koos läksime (kaspar oli ka) ja hakkasime seal määdžikut taguma ja siis mingid tüübid pelasid ja siis oli lahe ja hiljem hakkasin ise ka käima aipidel.

minuarust siiski esimene oli ennem aga kurat seda teab :P

MailmanMel 19 / mai / 23:54  
PLANCuga otseselt puutusin ma kokku nii, et jõulu LANil 2001 kui MCV ja DolGuldur laval paiknesid sattusin ma mingil hetkel nende seljataha kui nad PLANCu süsteemi esimese versiooni algelise versiooni kallal möllasid. Vaatasin, et mingi sinise valge disainiga vidin oli jne ja küsisin, et mis asi see on. Selle peale vastati mulle, et ei midagi. Secret project vms. Aga asja aadress, mis oli sellel ajal väga veider vanalinn.edu.ee/~alar/planc vms, jäi mulle meelde ja vahetult pärast LANi läksin ja regasin ära ennast ning siis selgus juba täpsemalt mis toimub.

Enne seda sai muidugi Pärnu LAN 2001 ajal möllatud natuke ja tyype aidatud. Kuuri LANil 2001 augustis sai kohal käidud, tänu sellele, et MCV kutsus mind.

2000 aasta suvel sai paar korda ka PSHG arvutiklassis käidud ning 2001 suvi vist ka, kui seal mingid asjad toimusid. Sellel ajal oli põhiline mäng HL DM FFA. Üks kord sai üks map täiega ära omatud (ainuke kaart mille ma seal üritustel võitsin)
Need PSHG arvutiklassi üritused tõid mind esimest korda MP mängude juurde.

Nendel kaugetel aegadel omas sTeaLth sisuliselt igas mängus (umbes nagu mina praegu, Pärnu tasemel :):):) )

m1sterX 20 / mai / 00:28  
eino kui nüüd väga kaugele minna...

siis sai ka osaletud seal Koidula väikestel LAN'idel mis toimusid kunagi, kas eelmine sajand vms ...

DarkStar 20 / mai / 00:32  
BM ClanWarsi statsis oli sTeaLth suht igas asjas tegija küll. HL DMis oli omaja mcv klannist CandyMan. Q2-s sai isegi tugevalt tina antud.

Kurb on mõnes mõttes see, et mitmed sellel ajal mänginud inimesed pole enam ammu mänginud. Tore on see, et mitmed on :)

zerx 20 / mai / 09:15  
ma mäletan, et kunagi ammu-ammu põhikooli ajal sai tehtud vanat head half life'i vanalinna kool vs. pshg. otse loomulikult sai vanalinna kool lutti, sest mängiti ju CandyMan'i klanni vastu. ka minul oli au tookord surra nende laskude läbi :). siis hakkasingi pshg tüüpidega vähe rohkem läbi käima (eelkõige alari, hiljem matsiga) ja sealt edasi siirdusin juba lan'idele.

rnm:) 20 / mai / 14:32  
bm

sTeaLth 20 / mai / 17:47  
I faas - 1998-1999
pshg arvutiklassis mängitakse quake2-e. masinad on juustud, aga ilma 3d-kiirenduseta asi töötab. mängijaid on igas vanuses nii poisse kui tydrukuid, kõik pshg stjudeentid. väino ei paista väga lärmi ka enam sellest mängimisest tegevat. aga üksteise vastu lanis madistada on lahe. ping väljapoole oli siis veel juust (praegu on ka vist). popid on igasugu custom mapid.

vahepala - millalgi 2000-2001
stl, speed, misterX, londiste ja veel mõned teevad koidula koolis isekeskis mõned lanid. püsivad jamad on võrgukaartidega ning laniga. stl võttis esimest korda arvuti korpuse lahti. mängitakse q2, gta, avp, strarcraft, nolf jms. on fun.

II faas - 2000 suvi (võimalik et ka 1999 suvi, ää mäleta)
pshg arvutiklassi installeeritakse half-life. kuum sõna on hl:TFC. Lipu toomine vastase baasist oli väga atraktiivne. nähakse esimest korda counter-strike-i. kuid alguses tundub vana hea TFC ikka lahedam.

III faas - 2000/2001
Inspireerituna suvest, saab teoks suurejooneline plaan korraldada clanware PSHG arvutiklassis ning õppeaasta lõpuks selgitada parim klann. Kokku saadakse 3 klanni ning võisteldakse q2, hl:tfc ning hl:dm mängudes. parimat ei selgunud, ei mäletagi miks lõpus enam mänge ei toimunud. ruumidega olid ka mingid jamad vist.

IV faas - 2001 kevad
Olles vist ainsad Pärnu liikmed EAK süsteemis, pakutakse stl-ile ja DarkStarile tasuta kohti ITFestile selle eest et nad pärnus plakateid üles paneksid. minnakse tallinnasse, mängitakse isegi üks q2 cw copkillazte vastu (tol ajal scient, mobzter, loco jt), saadakse kaela :) kuid mingi pisiku me sealt saime

intro V faasi - 2001 kevad-suvi
stl ja theking taovad mmeedias hilistel õhtutundidel uut kvaagiseeriat - q3.

V faas - 2001 suvi
Tehakse esimene kuuri lan

sissejuhatus VI faasi - 2001 varasügis
mcv, dol ning mingil määral ka stl korraldavad esimese lani PSHG-s. kokku saadakse 20+ inimest. q2, cs ja ut on põhimängud. piletiraha ei küsitud veel :)

VI faas - 2001 sügis
Inspireerituna kevadisest ITFestist ning kuuri lanist, otsustavad Tallinna kaasabil stl ja darkstar korraldada pärnus ka suurejoonelise lani. mõeldud-tehtud. esimest korda eaki ajaloos olid kõik kohad juba välja müüdud nädal enne ürituse algust.

finaal - 2001 hilissügis
stl ja theking mõtsid mmeedias, et võiks nagu ennast kuidagi ära fikseerida. kutsutakse kohale dol ja mcv. arutatakse, mõeldakse, lõpuks pannakse endile nimeks Pärnu LAN COmmunity ehk PLANC. täpme kuupäev on teadmata. võibolla mcv vanades päevikutes see veel kirjas.

edasi võite jube kronoloogiast lugeda

mcv 20 / mai / 19:11  
stealt!!!
omg!

nüüd sa küll haavasid mu tundeid. ma mäletan konkreetselt, et see oli nii: mina, sina ja Kari istume Kari autos. Läksime sinna Cibuse saiapoe juurde ja siis meie [mina ja sina] rääkisime omavahel, et teeks suure LANi ja siis mõtlesime, et lahe ja siis ajasime kamba kokku ja tegime. nii oli hoopis.

sTeaLth 20 / mai / 20:19  
hmm, võimalik et ma tõesti panen mõningate detailidega mööda. kõike ju ei mäleta mis x aastat tagasi toimus, aga sry et ma mõnele liiga tegin :)

nii et rohkem krediite mcv-le siis!

MailmanMel 20 / mai / 20:26  
Kustutatud 20 / mai / 21:02 sTeaLth poolt.

tsiken 21 / mai / 00:39  
njh ma liitusin umbes selle VI faasi sissejuhatusega vist kui ma õieti mäletan

m1sterX 21 / mai / 00:52  
ma kuidagi ähmaselt mäletan veel neid koidula aegu ;o) need olid nii laheded sel ajal ;o) mis sest et masin oli juust(sel ajal oli veel tegija, nati)

karlek 21 / mai / 13:40  
Tähendab niipalju kui mina mäletan, siis jah, asi sai alguse PSHG arvutiklassis, kus sai taotud quake 2-e ja tõsine hämming oli alguses, et stealth nii hästi mängis. Tõenäoliselt tulenes see sellest, et ta sihtis hiirega :) Siis mingi aja pärast nagu umbes poole aasta pärast või nii oli see Stelti II faas, kui said kokku kolm kanget klanni. MCV tuli klassi seletama, et tavai teeme sõda (nii kutsus länni BeauMonde klann). Khan (Sebastian) veenis kah ja nii ta läks. Ise sai sel ajal mängitud [MOW] klannis, mis koosnes umbes minust, rainmanist, mihkelsist ja kohati toetas Siim Einfeld. Mängida oskas ainult rainman, mistõttu skoorid olid alati MOW-i kahjuks. Siiski, huumorit sai, oli päris põnev.
Siis sai endale raal ostetud ja samal sügisel, minu meelest päris väga väga hilissügisel oli see länn Sütevakas. See oli kõva, tõepoolest, Chicken hooras mu arvutit ja Indrek Reiland oli ka kohal, mis praegu tunduks kohatu. Meeletu aktsioon toimus, loomulikult asjad ei töötanud ja Mihkelsil kärssas esimese viie länniminutiga arvuti ventikas. Huumorit sai. Tony Hawk Pro Skater 2-s ei olnud siis vastast, muidugi CS-i mängisin esimest korda ja ei saanud aru, miks terrod ja kaunterid peavad ühte moodi välja nägema. Jube hämming oli. Mainimisväärne oli ka tõik, et siis tutvusin MailmanMeliga, kellega sai kopse ravimas käidud. Viimasel ajal on magu kah oma jao saanud:)

Ühesõnaga, kuigi plancu tegevuses pole nagu eriti aktiivselt osalenud, tuleb tõdeda, et olin siiski värgi sünni juures. Stealthi faasistruktuure vaadates tuleb nentida, et jah, esimesest faasist alates.
Muudetud 1 korda, viimati 21 / mai / 13:41 karlek poolt.

sTeaLth 21 / mai / 13:46  
ahjah, karlek tuletas mulle meelde seda kuidas quake2 mängimist alustati. hiirt ei kasutatud tõepoolest - see oli koom, aga siis tundus see jumala normaalne. siiamaani meeles kuidas pageupi ja pagedowniga sai üles-alla vaadatud.. heh.. tõesti sürr kui praegu mõelda :)

nats hiljem sealsamas pshg arvutklassis oli see saatuslik hetk ka kus ma oma praeguse keyboardi layouti ise välja mõtlesin. alt="+back", z ja x on strafe ja mouse2 "+forward" jne :) aknas mängimise fiiling tuli ka sealt vist
Muudetud 1 korda, viimati 21 / mai / 13:47 sTeaLth poolt.

Alari 21 / mai / 18:10  
Tegelikult, praegu tuli meelde, et käisime Londistega juulis 1999 Eesti esimesel suurel LANil Sakus ja olime seal üsna ainukesed Pärnu inimesed. Sellest kujunes järgmiseks ürituseks välja EAK & www.lanparty.ee :) 2001 kevadel ITFestil mängisime Londistega 2vs2 Red Alert 2 ja saime päris mitu võitu, muuhulgas võitsime ka mingeid vist esimest korda suurele lannile tulnud PLC tegelasi, kelle kohta enne mängu kuulsime, et nad pidi lannis kõvasti RA2 mängima :P

Koidula (vanas neljanda korruse) arvutiklassis Duketi juba enne Sakut, kuigi seda ei saa otseselt lanniks nimetada, aga Uulu seltskonna oma-masin-kaasa üritused (alguses läbi nn linkimiskaabli) toimusid alates 1995, kuna siis tuli just esimene C&C välja :)

Mjah, nostalgia.
Muudetud 3 korda, viimati 21 / mai / 18:15 Alari poolt.

ria 22 / mai / 00:38  
to mcv: nii tore on olla osa millestki tähtsast :D

Susi 12 / nov / 21:40  
tere kuulete kas ma ei sa oma wendadega teiega lanpartydel koos käia et mängime omavahel yhesõnaga kas me tohime teiega wõistelda et teie lanpartydel käja :P et meil on oma clann me mängime yldiselt wolfestein enemy territory. Aga teist kuud mengime neid menge ka mida teiegi .Meil yks vend mengib magicuid ma ka mengisin aga ma enam ei viitsinud.Tal on peris hea pakk.Ma tahax vastust kas ma saan oma vendadega teiega mengima hakata või ei .Ma sain selleaadressi ja seele wergi yltse teada oma arvutiõpetajalt.Ma käin koidulas .Mu nimi on Siim :D.

Dol Guldur 12 / nov / 22:06  
Tere Siim. Saad ikka tulla koos teistega mängima. Infot toimuvate ürituste kohta saad siit lehelt (tähtsad uudised ilmuvad otse esilehele).

sTeaLth 12 / nov / 23:31  
eesti tulevik on tume

zerx 12 / nov / 23:47  
eriti kui sellised siin sõna võtavad :)

karlek 13 / nov / 00:13  
millest selline alias, see on ju ikka nagu paroodiana mõeldud eks?
Muudetud 1 korda, viimati 13 / nov / 00:13 karlek poolt.

Susi 13 / nov / 13:21  
Kustutatud 13 / nov / 23:09 Susi poolt.

karlek 13 / nov / 16:45  
kas ta on tõepoolest koomik või on asi millesgi muus?

MailmanMel 13 / nov / 17:29  
väga hea küsimus pisizerxy
kusjuures kui vaadata siiamaani välja ilmunud informatsiooni, siis ma ei oska tõesti pakkuda milles asi on ...

zerx 13 / nov / 18:45  
õpi õiges kohas õiget asja rääkima melbo :)

ma ei kujuta ette, kuidas su jutt hetkese teemaga koku läheb

karlek 13 / nov / 21:06  
siinkohal: jah, Andres, milles sinu probleem on?

Susi 14 / nov / 12:42  
Kustutatud 3 / jaan / 21:24 Susi poolt.

zerx 14 / nov / 13:48  
maksad vp pileti ära ja kohapeal registreerid end võistlustele. muud ei pea midagi maksma.

Susi 22 / nov / 19:18  
Kustutatud 2 / jaan / 10:29 Susi poolt.

pilme. 23 / nov / 23:18  
Mingi ma tulin siia alles, oli vist. .. 2k3 talv. .. kui geimareenas oli miskine finaal. . . Ja läksin speccima. . ja siis Oli mcv kah seal ja registeeris tüüpe LANile . . .Ma ei osanud, siis veel sittagi pelada. . aga registeerisin ja maksin ära. .. ja mingi seal hakkasingi CSi pelema, vist. . .kuidagi nii oli :)

pilme. 23 / nov / 23:21  
Kustutatud 23 / nov / 23:21 pilme. poolt.

zerx 23 / nov / 23:29  
pilms, mine arene puu otsas ahvidega :)

pilme. 23 / nov / 23:44  
türa, miks? :D

pilme. 23 / nov / 23:45  
Kustutatud 23 / nov / 23:45 pilme. poolt.

karlek 24 / nov / 05:12  
fakk, mulle aitab raisk, homme tahan kuulmehe sõbraks hakata, raisk nii tugev tüüp on. napalme võiks kah tulla, saaks koos liivakastis möllata, oleks nii maru. oleks see vast seiklus, just nagu mu unistustes...

rnm:) 25 / nov / 02:27  
puhake

Susi 25 / nov / 15:59  
Kustutatud 27 / dets / 19:25 Susi poolt.

Susi 25 / nov / 19:47  
Kustutatud 27 / dets / 19:26 Susi poolt.

DarkStar 26 / nov / 01:36  
Kustutatud 6 / jaan / 14:18 DarkStar poolt.

Susi 19 / dets / 14:35  
Kustutatud 24 / dets / 12:02 Susi poolt.

peet 19 / dets / 18:24  
Kustutatud 20 / dets / 17:08 peet poolt.

sTeaLth 19 / dets / 21:47  
kuulge seltsimehed, see oli kunagi korralik thread. minge elage oma viirdõud fantaasiad kuskil läbulas välja

peet 20 / dets / 17:08  
mkay, kustutasin oma läbuposti ära.

illu 20 / dets / 19:34  
ma ise töötasin tallinna maantee aipis
ja rnm kutsus mcv sinna et too csi peale paneks sinna
ja siis onasime 1.3 ja siis lambist saime teada et mingid aipid toimuvad ja siiis sealt edasi sain teada et lanid on olemas ja siis ostin kähku raali ja sealt saigi alguse minu pc gameri/sõltlase ja ka planclase elu

illu 21 / dets / 17:10  
http://www.rate.ee/show.php