font mcv 25 / apr / 18:13
mcv 25 / apr / 18:13  
kuulge teeks äkki nii, et lükkaks foorumil oleva fondi mingi 1pt võrra suuremaks?

ma ei näe korralikult lugeda praegust fonti :D

kes poolt, kes vastu?

MailmanMel 25 / apr / 18:50  
vastu
täiesti normaalne on praegu
tegelikult võiks isegi väiksem olla

sTeaLth 25 / apr / 19:16  
vastu

Sp33d 25 / apr / 19:18  
mulle tundub, et kui sa seda lugeda ei näe, siis probleemiks võib olla: 1) sita kvaliteediga monitor (see LG, mida ma VPdel näinud olen, ei kannata kriitikat) 2) liiga suur resolutsioon 3) su silmadel on midagi viga

ja lisaks kõigele võid sa alati oma masinas fontide suurusi muuta.
mina olen ka vastu, sest see fondi suurus on täiesti ok.

sTeaLth 25 / apr / 19:22  
kui on cssis fondi suurus määratud (nagu plancus) siis ei saa sa ise midagi muuta rohkem
edit: muide mcvl peaks olema suht sama molu mis mul pärnus. see levinud lg flat. aga põhjus miks mcv ei näe on kyll pool anomaalia. vanur! :D
Muudetud 1 korda, viimati 25 / apr / 19:24 sTeaLth poolt.

DarkStar 25 / apr / 20:17  
mcv, kui selle vastu midagi pole, siis pane brauserist suuremaks fonti. IE lubab seda vist vähepaindlikult teha, ntx Mozilla FireFox on täiesti pädev kas või 1-2 punkti võrra muutmises. Ise praegu just proovisin FireFoxi peal. Saab muuta küll.

Sp33d 25 / apr / 20:23  
ma mõtlesin seda vanat valget LGd... aga kui uus on, siis tõesti ei tohiks molus probleem olla, kui just pole liiga suur refresh rate pandud (mis ei vasta specile) vms.

siis pole muud midagi, kui silmaarsti juurde ;)

MailmanMel 25 / apr / 20:34  
See MCV valge LG oli kyll jube, ma ei mäletagi mis ajast alates selle pilt täiesti udunu oli

sTeaLth 25 / apr / 20:41  
kle ants mida sa kobised siin, endal refresh rate püsivalt 60 juures ju ja ise ei saa essugi aru :D

MailmanMel 25 / apr / 21:12  
well inimene kes monitore kokku ostab võiks ka vait olla
besides refresrate on mul alati 75 olnud, oleks suuremgi, aga ma kasutan 1152x768 resot

mcv 25 / apr / 23:36  
1024@85 Hz ja molu on mingi pool aastat vana või nii.
seda IE fondi muutmist proovisin, aga sealt seda ei leidnud.

küll oli võimalus lehekülgede css-ist üle sõita või kõikjale enda cssi toppida. aga see on liiga palju, mulle piisaks kui ainutl see foorum oleks suti suurem.

illu 25 / apr / 23:49  
mcv on pime ja monitori juhe on seinast väljas

rnm:) 26 / apr / 14:32  
aga miks me ei võiks ennast ohverdada?
muret meil ju sellega ei teki ja tulevat reameest saaksime ka hädast välja aidata:)
nii et ärge õelutsege

Sp33d 26 / apr / 18:39  
varsti ta sõjas, siis paneme tagasi jälle?:P

illu 27 / apr / 12:00  
minugi poolest
tapab see sind?:P

rnm:) 27 / apr / 12:50  
tubli speed!

MailmanMel 30 / apr / 13:56  
well samas kas mcvl on raske IE font suuremaks panna vms?
ma millegi pärast arvan, et see hakkab mind väga häirima kui tekst suht märgatavalt suuremaks läheb

p.s. samas peaks märkima, et isegi kui tullakse otsusele, et muuta (sellist asja ei tohi juhtuda) siis arvestades, et DolGuldur tegeleb asjaga oma ajal vahetuks see font umbes samal ajal kui mcv sõtta läheb. Seega pole mõtet üldse muuta :)

Dol Guldur 30 / apr / 16:20  
IEs View -> Text Size määrangut muutes fondi suurus ei muutu, sest CSSis on see pikslisuurusega paika pandud.
Keegi tegija inimene võib ju ometi ette võtta
http://planc.parnu.ee/kujundus/tavaline/style.css
ning selle ümber leiutada.

sTeaLth 30 / apr / 16:24  
ei leiuta midagi ümber. praegu on hea

Dol Guldur 30 / apr / 17:52  
niimoodi ümber leiutada, et olekski sama, ainult et View -> Text Size kah töötaks

MailmanMel 30 / apr / 17:54  
no täpselt
aga kuna MCV on dumbuser siis ta ei suuda seda teha ning sellepärast nõuab, et Dol systeemis asja ymber kirjutaks

:):):)

Sp33d 30 / apr / 20:00  
asi on nii, et kui panna font-size: x-small, siis peaks see defaultis võrduma 10pt suurusega ja xx-small on 7,5pt. Teil on defineeritud pikslites suurus, 10 px vastab 8,5pt-le. nende smallidega fonti kirjeldades on võimalik IEs ka muuta suurust, teiste variantidega (px,pt,%) mitte. Seega, kui teile ei sobi üks nendest suurustest, siis peab suurus jäigalt paika jääma.

sTeaLth 30 / apr / 21:13  
eino, mina vaatan asja disaineripilguga ikka eksole. kasutajale ei saa jätta varianti lehe stiilide muutmiseks, kasvõi siis fondi suuruse muutmise näol. sest siuke keskmine kasutaja ei mõtle selliste detailide tegeliku tähenduse peale, seega tuleb need jäigalt ette määrata.

iga normaalne inimene peaks suutma sellise suurusega teksti lugema. kui mitte, siis on probleem juba milleski muus kui fondi suuruses ning lahendatav ka kindlasti kuidagi muud moodi.

seega, sellel teemal me rohkem ei räägi, jääb nii nagu on. topic closed
Muudetud 1 korda, viimati 30 / apr / 21:14 sTeaLth poolt.

Sp33d 1 / mai / 17:38  
rääkides topicu lukku panemisest, siis võiks siin ju olla selline variant, et admin saab keelata edasised postitused teatud teemal, kus tõesti pole enam midagi arutada. mis teie arvate?

karlek 1 / mai / 23:03  
Ei tohi, sõnavabadus ikkagi.

Ja üldsegi selle monitori värgi kohta. Mats võiks tegelt osta endale videokahuri või midagi ja siis künda endale kodus seinale või minugi pärast otse silma. Siis peaks ju nägema ikke.

mcv 2 / mai / 02:22  
videokahurite puhul, vähemalt need mis minu käes on olnud, on see jama, et pildi teravus kannatab ullult. ehk igasugune suurem pilt - film, fotod, suure fondiga tekst on hea, aga kõik väike ja detailne muutub pea et nägematuks.

karlek 2 / mai / 16:36  
äääm, olgu. tead mis kaebaks nad, raisad kohtusse, et inimestele saasta müüvad.

druid 4 / mai / 20:28  
imo on PLANCus ka see skinnide (themede) süsteem võimalik ja seega saaks ju teka mingi suurema kirjaga skinni. Ega kõik siis seda kasutama pea, aga olla ju võib.

karlek 5 / mai / 15:14  
see on asjalik mõte.