mingi segane v2rk Melter 9 / dets / 21:13
Melter 9 / dets / 21:13  
m6elge... naq universium pidi naq olema l6putu... aga wtf.. kuidas saaab miski olla l6putu ja kuidas seda t6estada.. noh . ytleme nii et ntx kui mingi n6elatera on tyhja munakoore sees siis tundux talle ka see asi l6putu.. seega mulle tundub et universium on piiratud "koorega" naq munagi... aga mis on v2ljaspool muna... like wtf ? paneb m6tlema v6i kuidas... kuidas saab miski olla l6putu ? :S aidake ma mingi 3 p2eva juba piinlen siin... kuidas ssaab olla miski l6putu?

MailmanMel 9 / dets / 21:56  
selle kohta on erinevaid teooriaid, ma olen selliste asjade kohta palju lugenud ja siin seletama kyll ei viitsi hakata

soovitaksin sulle lugeda selliseid eesti keeles ilmunud raamatuid nagu:
Universum
Põhjanael
astronoomia leksikon
jne jne jne

Stephen William Hawkingu "Universum pähklikoores" ei jookse ka mitte kellegil mööda kylge maha

emm samas peaks ka ytlema, et inimmõistus ei saa sellisest probleemist nagunii aru, universumi suurust on suht võimatu ettekujutada, samamoodi ka vastupidi - kui väikesed asjad on, super stringide teooria nt

...

zerx 9 / dets / 22:24  
aga kas te pole siis näindu Men In Black I'te, seal ju lõpus oli ilusasti näidatud, kus kohas asub meie universum ja mida sellega tehakse.

jutul lõpp :p

m1sterX 9 / dets / 23:30  
meie universum jah? ma nagu olen näinud kyll ja ei mäleta, kuid siiski ma arvan, et tegemist oli galaktikaga...

räägitaxe, et universum on kerakujuline kusjuures kõik punktid kaugenebad universumi keskpunktist valguskiirusel ...

või siis midagi taolist...
need raamatuid, mida mel soovitas, võid uurida jah :oP

Lyle 10 / dets / 01:05  
Kustutatud 10 / dets / 04:15 MailmanMel poolt.

Lyle 10 / dets / 01:05  
Kustutatud 10 / dets / 04:15 MailmanMel poolt.

tsiken 10 / dets / 02:36  
mina soovitaksin lugeda douglas adams'i jutte ntks esimene neist on "pöidlaküüdi teejuht galaktikas" tuleb abiks ehk :D

Sebastian 10 / dets / 14:53  
Kusjuures kas mitte universum ei ole kärje-, mitte kera kujuline. Ja selle lajenemisega, paraleeluniversumitega ja muu crapi on ikka sellised lood, et mingit kindlat matsu seal välja ei jaga.

P.S Ei tasu unustada filosoofilisi võimalusi näiteks enamuse teooria jne.

bloodvoice 10 / dets / 16:52  
kusjuures selles raamatus" Universium Pähklikoores" oli selline huvitav teooria, et, kui sa hakkad sirgjoones kõndima , siis lõpuks jõuad sa iseendale selja taha.
Aga üldiselt-väga hea raamat-, paneb asjadele natuke teistmoodi mõtlema.
soovitan

MailmanMel 10 / dets / 22:04  
emm, galaktikate parved paiknevad universumis kärje kujuliselt
Universum ise peaks olema teoorias yhe kiiremini paisuv sfäär

Tsp2 11 / dets / 15:15  
Parandage mind kui ma eksin aga kui universum on lõputu kuidas saab ta suureneda.

Ps:Kas Jeesus oli neeger?

bloodvoice 11 / dets / 15:43  
Jeesus ei olnud neeger, aga tal oli lihtsalt päevitunud nahk.
Universium, kui selline ei ole lõputu, väljaspool universiumi piire on ju tühjus, kuhu universium laieneb

sTeaLth 11 / dets / 16:02  
see teema on way over our heads u know

MailmanMel 12 / dets / 17:54  
sellel teemal on siin suht mõttetu rääkida
võtke raamatud ja lugege ja lugege veelkord