Eesti Invitational mcv 23 / nov / 20:26
mcv 23 / nov / 20:26  
Vat.

Mõne mehega on siin kulisside taga juba mõnd aega tagasi asja veidi arutatud. Aga nüüd on ülim aeg asi avaliku arutluse alla tuua.

Et mis siis?
Olete ilmselt tuttav Wizardsi poolt korraldatava Magic Invitational turiiriga. Samalaadseid on olnud veelgi [nt. Wizardsi enda töötajate vaheline] Antud üritus saab olema samalaadse ettevõtmise tegemine Eestis.

Kuidas täpsemalt?
Hetke plaan on selline, et mängitakse 15 raundi Swissi erinevates formaatides ja siis järgenvad finaalid, mis suuretõenäosusega saavad olema ainult kahe parema vahel. Formaadid on siis järgnevalt: Standard [4 raundi], (Online) Extended [4 raundi], Fun-formaat [4 raundi] ja 3xMirrodin Draft [3 raundi]. Finaalides on ainult constructed.

Millal ja kus?
Hetke kava näeb ette et asi leiab aset selle vahemikus, mis jääv jõulude ja uusaasta vahele. Kohaks siis Pärnu. Jah, tobe laks küll: tegu saab olema 2 päevase üritusega, aga ööbimiseks on pakkuda toimumiskohas klassipõrandat ning inimene on leidlik, alati leiab mingi mooduse.

Kes siis?
Soov oleks, kui muidugi rahvas kaasa tuleb, et sellest saaks iga-aastane hea traditsioon, kus 16 parimat, tublimat ja lihtsalt lahedat mängijat tulevad kokku ja mängivad mängu, mitte niivõrd võidu pärast. Siis näeb hetke plaan välja selliseid kutse esitamise kriteeriumeid:

Märkus: Kui keegi peaks mingil põhjusel kutse tagasi lükkama, siis saab kutse sama kriteerumi alusel kutse järgmine inimene. Iga järgneva kriteeriumi rakendamisel, arvestatakse loomulikult mitte veel kutset saanud mängijaid.

Kriteerium 1: eelmise Invitationali kaks parimat. (kuna kedagi pole siis 2 lisakohta rahvahääletusele)
Kriteerium 2: eelmise Eesti Meistrivõistluste kaks parimat.
Kriteerium 3: eelmise Cup Destiny (Eesti ProTour) kaks parimat.
Kriteerium 4: Igast linnast, kust on DCI reitingutabelis vähemalt N inimest, reitingu alusel
parim. Lisaks üks kõigi ülejäänude DCI reitingutabelis olevate inimeste peale
Kriteerium 5: ülejäänud kohad täidetakse rahva hääletusega, mis põhineb
reitingul.

Reitingud mille alusel kutseid saadetakse võetakse detsembri kuu esimese kolmapäeva seisuga. Cup Of Destiny finaal pidavat olema detsembri teine nädalavahetus. Rahvahääletus tuleb maagia.netis (loodan, et Raul hoida ära kõik mahinatsioonid). Kuna inimesed on ikkagi kursis, kus nad on võitnud või kui suur nende reiting on või kui populaarsed nad on kohalikus kommuunis, siis palun püüdge arvestada sellega, et te kutse võite saada.

Esimese laksuga vast ongi kõik. Kõik kommentaarid ja ettepanekud oodatud. Ah jaa, kuna tegu on ikkagi turniiriga mängu pärast siis saab K-väärtus olema madal, kui üldse DCI sanktsioneeritud (meil on siin ka mõned, kes DCI sanktsioneeritud turniiridest osavõtta ei saa ) Oh, mind rumalat: Fun-formaat jäi ju üldse seletamata. Antud seisuga tuleb avalik teema, kõik saavad siis panna kokku pakke ja need mulle saata, vastavalt siis paika pandud reeglitele valitakse 16 pakki välja, mille peale mängijad vastava alguskäe ja elude oksjoni peavad.

Kõnelege, mis on meelel, aga palun konstruktiivselt. Jutus on palju lahtist, sest asjad on veel lahtised, aidake need paika panna.

loe ka maagia.net

rnm:) 24 / nov / 14:28  
Kustutatud 24 / nov / 14:29 rnm:) poolt.

zerx 24 / nov / 18:06  
uiiii. ma peaks lihtsalt sisse saama vist, ma olen ju ainuke, kes mtg'd kuressaares mängib

a mine tea mis tünga võin saada :(

MailmanMel 27 / nov / 05:30  
hmm, good point zerx

samas ma arvan, et MCV mõtles "linnade" all eelkõige suuremaid MTG keskuseid.

aga kes teab

zerx 27 / nov / 16:29  
ma ei tea, kirjas on, et 'Igast linnast, kust on DCI reitingutabelis vähemalt N inimest, reitingu alusel parim'.

kuressaare on linn ja ma elan siin, olen sisse ka kirjutatud siia.

a ega ma seda kutset taga ihka, korda ma seal nii kui nii midagi ei suuda saata.

mcv 27 / nov / 16:43  
zerx, sul koolimatemaatika on selge? kas näed kuskil, et "N" oleks defineeritud? ega vist. Muideks see käib umbes nii "suvaline muu Eesti linna mängijad" < N < "Pärnu, Tartu ja Tallinna mängijad"

aga sinul ma soovitaksin ludega rohkem seda rida:
Lisaks üks kõigi ülejäänude DCI reitingutabelis olevate inimeste peale