LOTR kysimused or smth MailmanMel 20 / juuni / 01:47
MailmanMel 20 / juuni / 01:47  
Tekkis selline pisike mõte yks tore topic tekitada ja samas ka mõningatest asjadest täpsemalt aru saada.
Kuna kysimused on suht spetsiifilised, siis mingeid lambi kommentaare ma siia eriti ei oota. Sihtgruppiks on siis vist Sebastian, MCV ja veel mõningad inimesed, kes LOTRi lugenud on
Muudetud 1 korda, viimati 20 / juuni / 01:47 MailmanMel poolt.

MailmanMel 20 / juuni / 01:56  
First of all...

mis värk siiski nende sõrmustega on. võib olla ei mõista ma kogu storyt kuna ma pole veel Silmarillionit lugenud, aga...

On öeldud, et tehti sõrmused - 3 haldjatele, 7 dwarfidele (ärgem kasutage sõna "päkkapikk") ning 9 inimestele, kes kõige enam võimu ihaldavad; ja siis ehitas Sauron veel Sõrmuse
kas Sauron tegi siis ka kõik need teised sõrmused? kui tegi, siis miks need vastu võeti, kui pimeduse isand sulle midagi pakub, siis tavaliselt sa seda vastu ei võta?
samas - Nazgulid ehk siis Yheksa on ju need samad inimeste kuningad, kes said 9 võimu sõrmust ja läksid seega Sauroni kontrolli alla, sest inimene on auahne jne, seega pidi Sauron siiski sõrmuste looja olema
Kuid miks siis "kõrgemate" rasside esindajad puutumata jäid? kas sellepärast, et "haldjad" on tugeva iseloomuga ja vastupidavad ning sellepärast, et dwarfidel on täiesti suva mis maailmas toimub, kuna nad sõrmuseid ei ylistanud jäid nad ka sõltumatuks?

....

Sebastian 21 / juuni / 13:36  
Hetkel on see kyll suht lambi kommentaar, aga Sauron ei teinud Suuri Sõrmuseid peale Ühe. Tema seotust on aga selles, et algselt oli ta heade poolel, seda esiteks. Teiseks Ühe kontroll moment tuleb kyll seosest võimuga. Ehk mida rohkem sõrmuse kandjad võimu ihkasid seda rohkem nad Ühe kontrolli alla langesid. Ja need inimeste kuningad ei läinud kohe halvaks see oli ikke pikem protsess arvestades, et nad olid vanadest suguvõsadest oli nende eluiga nii paar sada aastat ja lisades võimusõrmused võidi neid vanakesi täitsa vabalt mingi pool milleeniumi moosida. Haldjad on tõepoolest tugevama iseloomuga, aga tuleb arvestada et üks haldjate sõrmustest oli ilmselgelt inimliku Gandalfi käes. Ja dwarfenitega oli see jama et nende sõrmuste arvu ei ole teada, 7 kyll anti aga 3. ajastu lõpuks olid kõik kas kadunud, hävitatud või Sauroni käes.

MailmanMel 18 / juuli / 04:32  
niih - hobbits
pole veel jõudnud eriti uurida ja seega keegi valgustaks äkki mind "kääbikute" kohapealt

kes, mis nad on yldse
kas hobbitite näol on tegemist inimestega ehk Iluvatari Nooremate Lastega - geeniliste defektidega inimesed, kes pikapeale arenesid nn oma ette rahvaks? või on nad lihtsalt mingid "lambi" elukad nagu dwarfid jne ...

Lord Nikon 19 / juuli / 00:20  
"Lambi" elukad on misked dzinnid või putukad..

A soovitaksin sul vaadata mingit National Geo. filmi Tolkienist ja sõrmuste isandas filmi tegemisest. Seal on suht palju infi miks, kuidas ja mille pärast T selle raamatute seeria kirjutas. Muidugi on ka filmi kohta natuke näidatud/seletatud. Kui meeles seisab, võttan plaadi lanile kaasa.

MailmanMel 19 / juuli / 04:08  
Nikon kas need, mis FOTRi DVD peal on?

A Passage to Middle Earth
Quest for the Ring
Welcome to Middle Earth

Lord Nikon 21 / juuli / 10:06  
Don't think so..
See oli mingist seeriast a'la "Making a Moovie" või "Behind a Camera" või midagi taolist..

MailmanMel 23 / juuli / 02:55  
ah need
neid ka näinud
yliselt kõiki dokumentaale mis FOTRi kohta tehti olen ma näinud

Sp33d 26 / juuli / 23:46  
ma näitex vaatasin FOTR extended versiooni ära ja ma kyll aru ei saanud, et seal midagi ära oleks muudetud v6i juurde pandud v6rreldes esialgse variandiga... seal pidi juures olema 30 mintsa lisastseene v6i? gf...

MailmanMel 27 / juuli / 02:08  
Sp33d seal oli ligi 30 minutit lisastseene

1. "eelsõnas" Isildur'i juttu on pikemalt
2. algus, Ian Holm räägib Hobbitonist paar minti
3. kui galadrieli juurde mingi oli seal metsas pikamalt stseene

...