küsimus veteranidele mcv 11 / juuli / 09:27
mcv 11 / juuli / 09:27  
Ma asusin just mõni päev tagasi üht järjekordset RGP mängu mängima. Ning selle käigus tekkis mul kaks küsimust kogu RGP žanri kohta ja mõtlesin, et uuriks, mida rahvas neist asjadest arvab/teab.

1) Kas on mõni mäng, kus rahast on reaalselt mingit kasu? Kas on mõni RGP kus on tegelikult vajalik/kasulik korjata üles see raha, mis kollidest maha jääb või müüa maha looti, et saada raha?

2) Kas on mõni mäng, kus kaupmeeste käest ostetud varustus on sama hea või parem sellest, mida saab kollide käest ja igalt poolt kirstudest?

mcv 11 / juuli / 09:29  
Ise vastan kah omaltpoolt

1) Ainus mäng, mis pähe tuleb on Diablo seeria, kus esimeses osas sai ränga raha eest +1 statsi jooke osta ning kus pidi varustust parandama. Teises osas oli samamoodi parandamine, aga oli ka gamble võimalus, kus ropu raha eest oli võimalus saada set-itemeid.

2) Osaliselt juba vastasin, et Diablo kahes oli see võimalus.

Kuid üldiselt tundub mulle, et pigem on neile mõlemale küsimusele vastuseks ei. Sest isegi Diablos on rahal väga väike roll ja parim kraam tuleb ikka kollidelt.

m1sterX 11 / juuli / 15:22  
Kui võtta RPG'd laiemalt siis mainiks ära Mass Effect 1. Seal sa otseselt korjama ei pidanud, kuna tõesti, resurssi oli nii palju, et mingi hetk, umbes kolmveerand mängu peal, oli sul juba raha maksimum.

Küll aga sai kaupmehe käest osta asju, mida ei dropitud kunagi. Spectre relvad olid üks. Ja noh, pisikesi vidinaid ka veel.

Edasi veel Ghotic'u seeriad (1,2,3) kuigu 3'ndas vähem. Ma mäletan, et ma ikka korjasin asju, et maha müüa ja poest siis see kõige kõvem asi saada. Muidugi neid asju võis ka varastades kuskilt mujalt saada, aga kollid tavaliselt droppisid nendele omaseid loot'i. Et kui kolli korra maha nottisid, siis järgmistelt said samu asju.

DarkStar 12 / juuli / 12:19  
Mass Effect 1 sees on raha vaja tõesti mingi maani, aga jah, ühel hetkel on teda palju. Mass Effect 2 (ka v hea) eemaldas suure hulga mikromajandamist ja tulemus ei olnud ka mitte halb.

Dragon Age: Origins on ka selline mäng, kus mõned poed müüvad üksikuid väga kalleid ja väga häid esemeid. Seal olen ka ennast leidnud raha kogumast, et osta mängu peale mingi paar eset poest. Kehtib ka laienduse Dragon Age: Awakening kohta.

Borderlandsis on ka raha üsna oluline, kuigi seal ma ütleks, on 50/50. Pooled esemed saad (töö)põllult, pooled poest.

mcv 12 / juuli / 16:29  
Üks teine mäng, mida veidi rohkem olen mänginud on Dungeon Siege 2 (ja vastav laiendus). Ning seal mõlemas oli vaja raha ainult nii palju et oma meeskonna suurust suurendad (st. palkamine oli tasuta, aga vabu kohti pidid ostma) ja vahel siis tahtsid kaupmeestelt neid vidinaid osta, millega esemeid paremaks teha.

Muus osas jällegi raha suht kasutu ning parimad itemid ei tulnud kaupmeestelt.