noh matemaatikud mcv 14 / sept / 12:56
mcv 14 / sept / 12:56  
tegin miskit testi, enda arust vastasin õigesti, aga masin ütles, et eksisin. kuna mul on antud juhtumist eraldiseisvad põhjused arvata, et masin (st antud programm) teeb vigu, siis arvan, et ka antud juhul on ta teinud vea.

kas on nii?

m1sterX 14 / sept / 19:07  
Ma arvan, et masinal on õigus, kuna keskpunkti pole antud. Pole teada kas antud lõigud läbivad keskpunkti või mitte.

Mitte et ma jumal vms oleks ... :pP

Resistance 14 / sept / 20:49  
Nõustun. Antud alad oleksid võrdsete pindaladega vaid juhul, kui nad mõlemad läbiksid keskpunkti, mis aga välja toodud ei ole.

Edit: võiks veel spekuleerida, et kas seal on tegu ikka sirgetega, äkki on vaid kaks väga lähedase, kuid erineva pindalaga sektorit.

Tähe närimine imo. Matemaatilist korrektsust oleks pidanud kohe alguses mainitama ning tihtipeale isegi siis ei suuda koostajad seda ise järgida.
Muudetud 1 korda, viimati 14 / sept / 20:57 Resistance poolt.

mcv 14 / sept / 22:41  
olgu, see võib küll olla, et tegin täiesti alusetult eelduse, et läbitakse keskpunkti.

mcv 16 / sept / 15:24  
eks ma tegin siis veel mõned ülesanded. seekord ma ei soovi nii väga kinnitust sellele, et mul oli õigus ja programm eksis vaid pigem tahaks seletust, et miks mul õigus pole.

ülesanne 1
Kui sulud avada siis jääb alles '4x^2+4y^2' vs. '4x^2+8xy+4^2' mis tähendab, et esmapilgul on B suurem. Proovisin nii ühest väiksemate kui negatiivsete arvudega ja alati jäi B suuremaks. Seega millisel juhul on A suurem ja kuidas ma peaksin selle leidma?

ülesanne 2
30 = x + 2x + 9
21 = 3x
7 = x
Seega on junioreid klassis 7, mis on suurem kui 6

m1sterX 17 / sept / 02:10  
ps: mul oli täna sünna tähistamine ja võin mitte kõige adekvaatsem olla

Ülesande 1 puhul on küsimus selles, kas "x" või "y" on suurem või väiksem 0'st... juhul kui üks on väiksem, sel juhul on "xy" korrutis negatiivne, ehk "b" on väiksem. Vastasel korral "a" on väiksem. Seega tõesti ei ole võimalik öelda kumb on õige... Siiski isiklikult aga ei oleks seda osanud öelda enne kui vastust nägin

Ülesande 2 puhul ma alguses ei olnud kindel, kuid
S - Seniors
J - Juniors
N - Kumbagi
S+J+N = 30
S > 2J
N = 3/10 * 30 => N= 9

S+J = 30 -9 = 21
MIN J:
2J+J = 21; => Min J = 7;
S > 2J => S > 14 = > Min S = 15 => Max J = 21 - 15 = 6;
Max J = 6;
Min S = 15;

Ülejäänud väärtused ei sobi:

Kontroll: S = 14
= > J = 21 -14 = 7
S > 2J
14 > 2*7 => VALE
Siit on kerge näidata et "S" EI SAA olla väiksem kui 15

S = 16
S > 2J => J = 21 -16 = 5
16 > 2*5 => 16 > 10 => VALE
Siit on kerge näidata et "S" EI SAA olla suurem kui 15

S = 15
S > 2J = > J = 21 - 15 = 6
15 > 2*6 => 15 > 12 => ÕIGE

Sellest võiks ehk abi olla
Muidugi mulle olid ju vastused teada :P

m1sterX 17 / sept / 02:14  
Selgituseks ülesande 1 puhul

Kui võtta nii et
4x^2+4y ^2 = 4x^2+4xy+4y^2 | - (4x^2 +4y^2)
0 = + 4xy

Seljuhul on näha, et null punkt on juhul kui "x" või "y" on 0. Juhul kui "x" või "y" on väiksem kui "0" sii
0 < 4xy, mil juhul "B" column on väikesm kui "A"

mcv 17 / sept / 08:44  
esimese ülesande puhul ma ei proovinud varianti, kus x on suurem nullist ja y mitte.

teise ülesande puhul tuleb välja, et ma ei oska lugeda.