Käin koolis... mcv 4 / sept / 13:26
mcv 4 / sept / 13:26  
Käin koolis...
* ...TÜs
* ...TTÜs
* ...TLÜs
* ...muus kõrgkoolis
* ...keskkoolis

mcv 4 / sept / 13:27  
lisasin veel Tallinna Ülikooli DarkStari poolt pakutud koolide nimekirja.

MailmanMel 4 / sept / 17:01  
*muu valik oleks võinud ka olla tegelikult
ja keskkooli asemel oleks "üldhariduskool" parem olnud

teoorias võib mingi hulk inimesi ka veel näiteks põhikoolis käija

mcv 4 / sept / 17:56  
mõtlesin jah, et see oleks kaval lüke olnud.

sTeaLth 6 / sept / 12:51  
mingi variant võiks ju olla et 'ei käigi koois'. praegu pean statsi lihtsalt valede andmetega täitma et tulemusi näha :)
Muudetud 1 korda, viimati 6 / sept / 12:54 sTeaLth poolt.

MailmanMel 6 / sept / 19:10  
Jah, õigus sTeaLth. Sinu ja teiste muidusööjate tarbeks oleks võinud variant "elukool" ka nimekirjas olla.

mcv 6 / sept / 20:44  
ning see puudujääk tuli mul ka alles siis pähe, kui Mailmani eelmist kommentaari lugesin.

Ühesõnaga olen kehv küsitluste tegija :(

tiit. 8 / sept / 15:00  
iseenesest olen muidu immatrikuleeritud TÜs, ent lähen sinna alles järgmine aasta, peale ajateenistust.

DarkStar 8 / sept / 17:35  
Sa olid meil nimekirjas, jah. GL & HF.

Tsp2 11 / sept / 21:19  
Ühinen Tiiduge Jõhvi üksikjalaväepatis.

karlek 12 / sept / 17:38  
uuuu, Jõhvi!

tiit. 24 / sept / 10:12  
kuigi mina lähen tegelikult Kuperjanovisse.

Ping_Lagen 26 / sept / 21:36  
ja mina olen juba kolm kuud üksik-vahipataljonis...

Alari 30 / sept / 10:12  
Ma lähen kordusõppustele, beat that! :)

mcv 30 / sept / 12:07  
Päriselt või? millal ja kus sa teenisid? millal kutse tuli ja kuidas sellega on - kas peab minema ja kuhu ja kui kauaks ja mis tingimustel?

See kordusõppus on nagu mingi kodukäija, millest kõik räägivad, aga keegi näinud pole.
Muudetud 1 korda, viimati 30 / sept / 12:08 mcv poolt.

karlek 30 / sept / 16:48  
Kodukäija ei näitagi end tavaliselt. Ta teeb häält, kolistab midagi õues või pimedas nurgas, rusub inimesi magades: vana hea incubuse/succubuse teema. Mõnikord võib ilmutada end mõne looma kujul, aga üliharva. Aga see selleks.

Mad skills igatahes, et kordusõppustele lähed. Las ma pakun: dmb 2004/ õppused okt keskel.
Kusjuures, mcv, peaksid ka varsti saama minna.

D3ndroid 1 / okt / 11:32  
mis siin ikka beatida või mis mad skills. karta on et kedagi ei huvita, kas sa sinna kordusõppustele minna tahad või mitte.

eitea kas seda etteantud aega ka painutada saab, või on kindel, et peab minema just sel ajal. Murphy seaduse kohaselt peaks sellised asjad tulema täpselt selle aja peale, mis kohe mitte ei sobi.

mcv 1 / okt / 18:22  
kusjuures ma olen kindel, et tööandja ja krediitiasutus annaksid mulle heameelega selle nädala vms (sest see peaks nagu seadusest tulenema) aga ega keegi ju kooli seisma ei pane - ilgelt nõme oleks ju jääda headest loengutest ilma :D

D3ndroid 1 / okt / 23:09  
mõtlesin pigem seda et kas antakse aeg ette ja punkt, ei huvita üldse, kes oled, mis tööd teed, kui kiire tööl parasjagu on? isiklikest huvidest ma ei räägi üldse, see ei lähe kellegile kindlasti korda.
muidugi need kordusõppused on naljakad asjad. isiklikult olen kogu selle pahna unustanud ja ei taha sellest enam midagi teada kah :) pea ei ole prügikast.

Dol Guldur 4 / okt / 23:00  
uuuu, Jõhvi!
Muidu tore koht, aga Pärnusse kaugel käia.

Alari 9 / okt / 11:56  
2002 käisin ajateenistuses Pärnus ja nüüd siis 9 päeva, sellest laupäevast kuni järgmise pühapäevani. Kutse tuli juunis vist.

Midagi saadeti KRAst eelmine aasta ka, v-o oleks pidanud siis minema, aga ma ei sattunud Pärnusse ja postkontorisse sellele 14 vms päeva jooksul, siis oli juba tagasi saadetud ja ei hakanud ise ka uurima, pole minu mure. Telefoninumbrid jms igal pool andmebaasides olemas, kui vaja teavitada.

Ankeet oli ka kutsega kaasas, mis teed ja kuidas on. Ja kes õpivad, vähemalt minu tutvusringkonnas on kõik kooli tõendiga ära saanud.

Muidu on minek kohuslik. Vastavalt seadusele tööleping peatatakse ja riik maksab õppuste aja eest sama auastmega elukutselise sõjaväelase palka.

Ainuke asi millest kahju on, et Hispaania ja Türgi mängud jäävad sellele nädalale, pidi piletid ära müüma, aga muidu nagu nädal lisapuhkust ja vaheldust, rohkem tööd jõuab alati teha, selle pärast eriti ei nutaks.

Ja loodan, et seal ikka aeg on ära sisustatud, mitte ei kutsuta niisama 4h-tegevust-päevas vahtima. Et oleks neid 9 päeva väärt siis.

Eks pärast kirjutan mis seal tehti.
Muudetud 2 korda, viimati 9 / okt / 12:15 Alari poolt.

Alari 2 / nov / 12:55  
Kokkuvõtteks siis.

Kordusõppuste aeg oli erineva pikkusega, olenevalt positsioonist. Noorem allohvitseridel (seerud) 2 nädalat, erialaspetsialistid nagu mina 9 päeva alates laupäevast ja reakoosseis tuli esmaspäeval ja oli 7 päeva. Viimane päev oli ainult asjade ära andmine ja adjöö, hommikul kümneks väravast väljas.

Esimesed 2 päeva sai Pärnus "erialaväljaõppet". Üritus ise toimus Lääne-Virumaal kaitseväe keskpolügonil. Kes tulid 7 päevaks need koguti lihtsalt Pärnus kokku ja saadeti kohe edasi.

Erialaväljaõpe kujutas seda, et see aasta oli tegelikku spetsialistide väljaõpet autojuhtidele ja sidele. Kuna ma ei olnud ajateenistuses kumbki, vaid meditsiinis, siis nagu kaitseväes ikka asjad käivad, määrati mind loomulikult traatside, mida ma nägin üldse esimest korda, jaoülemaks ja meditsiinist ei näinud kogu kordusõppuste aja mitte midagi.

Aga midagi kontimurdvat või muidu nõmedalt tüütut ja mõttetut ei olnud... a la hommikuvõimlemine, rännak, riviõpe, gaasimaskis jooksmine, kätekõverdused või toenglamangus olek... ei midagi sellist. Oli küll lihtsalt passimist, aga metsas sai mitte liiga palju traati veetud ja ka AK-4 ka ära lastud (minu ajal oli Galil ARid).

Jutud kordusõppuste ühest suurest joomingust ei vasta (vähemalt enam) tõele, peale priimuse piirituse ei näinud/kuulnud alkoholist midagi.

Raha sai 9 päeva ja kaprali eest 2903 kr ja 85 senti :) Lisaks oleks saanud lasta ka kohalesõidu piletid hüvitada.

Kordusõppused nii suures mastaabis (terve pataljon metsas) olid esmakordselt, kindlasti korraldus ei olnud ideaalne, aga kui nad sellest midagi tulevikuks õpivad, siis polnud väga hullu :)

Hea vaheldus kontoritööle, sai uute inimestega tuttavaks ja vanu nägusid nähtud.
Muudetud 1 korda, viimati 2 / nov / 12:58 Alari poolt.

tiit. 12 / dets / 16:58  
esimene linnaluba ftw!
Kuperjanovis õnneks/kahjuks väga palju sellist vahtimist ei ole.
meil sai SBK juba läbi, kui Viru pati vennad alles esimest korda metsa läksid

Tsp2 13 / dets / 15:47  
Viru pat on jah meil selline poolpidune. Varustus sitt aga samas vähem huiamist vist.