Ka sina, Dan karlek 20 / märts / 11:06
karlek 20 / märts / 11:06  
Tänases Tartu Postimehes ilmus artikkel selle kohta, et lisaks meretagustele "telefüüsikutele" on hakanud müüte kummutama ka meie kohalikud Tartu kutid. Eks ajakirjandus räägi mis tahab, vähemalt tänases Eesti Ekspressis ilmunud uudise kohaselt oleks väljendite, epiteetide ja metafooride üle vaidlemine ummiktee.

Kuna müüdi ja legendi küsimust olen eri kohtades küllaga arutanud, ei viitsi siin oma seisukohti uuesti väljendama hakata. Siiski kordan üle, et müüdist rääkides tuleb endale alguses selgeks teha, mida see kontsept hõlmab, sest lause "Juba kahe kuu õppimise järel matemaatika-informaatikateaduskonnas saab tudeng endale miinus seitse prillid ja pika patsi ning kaotab igasugused sotsiaalsed oskused," ei kanna mitte mütologiseeritud vaid stereotüüpseks muutunud arusaama. Nende mõistete vahel jookseb selge piir. Jääb üle vaid loota, et Liivi 2 kasvandikud ise tõsiteaduslikku joont hoiavad ning ei kipu end "müütidesse" uputama:)

P.S. Kõige rohkem on kahju muidugi sellest, et auväärt planclane Bogdanov sellesse roppusse kaasati.
Muudetud 1 korda, viimati 20 / märts / 11:07 karlek poolt.

DarkStar 20 / märts / 15:20  
Kommentaar - mina ütlesin ajakirjanikule 2 lauset - "Playstation 3 müüakse tegelikult mängukonsoolina. Siin majas tehakse nende abil teadusarvutusi, sest neil on tegelikult väga vinge protsessor."

Selle põhjal kirjutati: "Dan näitas arvutimänge".

Ülejäänud juttu rääkisid miskid bakatudengid, nemad tegelesid ka müütidega.

Ajakirjanik sai oma kollase teksti ja oli rahul.

Ja tegelikult sai mat-inf teaduskond tasuta reklaami. Mis on oluline, sest hetkel kipuvad Tallinna tehnikakoolid oma reklaamibussides levitama sõnumit, et Tartus üldse arvutiteadust ei tehtagi.

Piinlik lugu muidugi, et minuga kõike seda seostama jäädakse. Aga natuke on "so what" ka.

m1sterX 21 / märts / 21:01  
Oleks aastaaeg õige saaks süüdistada sügist kolletumises. Kahjuks on aga see kolletumise asi väga popiks muutunud viimasel ajal. Või olin ma lihtsalt varem pimedam :)

Aga tubli Dan, et sa noortele arvutimänge näitasid (Y)

mcv 11 / apr / 12:32  
lisaks siia veel juurde, et aprilli kuu AMis on veel üks pilt samast üritusest, kus Dan ukse peal seal midagi korraldab. Tsitaati aga enam pole.

MailmanMel 13 / apr / 00:01  
Ajakirjandus ... midagi pole parata.