UUS ARVUTIKLUBI PÄRNUSSE ??? TreVor 4 / okt / 15:07
TreVor 4 / okt / 15:07  
Tere !!!
Mis arvate sellest ,kui Pärnus avatakse UUS Mängurite Klubi, kus saab korraldada ka länne kuni 100 inimest, ja võistlusi. Kus oleks sees ligikaudu 25 arvutit plus 10 mängukonsooli Play Station 3 , X-Box 360 > noorematele mänguritele(ja seda kõige alguseks, kui on mõtet siis tuleb arvuteid juurde) , kus oleks sees väike kohviku nurk , mängigks mõnus muusika ja tegutsemine oleks igapäevane sealhulgas tunni hinnad nagu arvuti saalides ikka , sees saaks seal tegudseda ka MTÜ PLANC ... oleks sellisel asjal ARENGUT pärnus ??? NB! ÄriProjekt on teostamisel ja esialgse EELARVE protokoli põhjal toob see ka KASU... oleks huvitav teada arvamust mis sellest arvavad mängurid ise .... ja kui kellegil häid ideid siis mu email: insaider.boss@mail.ee ja MSN: ai.tratatoli@hotmail.com
Sinna sisse oleks huvi tekitada ka väike POOD , kus müüakse MÄNGURITELE mõeldud TARVIKUID ,sellistelt firmadelt nagu: RAZER, Logitech jms...
Oleks soov käima lükata enamvähem selline VP sari , nagu seda on : ETC, Aktivist,Visioon , eSport Arena jne...

taikonaut 4 / okt / 15:23  
Kas sa pead ühe ja sama postituse kopima kahte teemasse ja siis veel tegema uue teema, kus on täpselt sama tekst.
Sinu plaan on ikka väga suurejooneline. See nõuab ikka meeletut pappi. Kui sul selist pappi pole kuskilt välja võluda, siis sel pole erilist mõtet. Pärnu klientuur on siiski nii väike, et vaevalt sa oma poodidega plussi jääd.

TreVor 4 / okt / 17:26  
Kordal veelkord , et EELARVE Protokoll näitab KASUMIT ka MAX kulutustega. MIS meeletust papist sa räägid ??? RAHA ON MUL OLEMAS et asi käima lükata...

TreVor 4 / okt / 17:29  
JA SEE POLEKS "ENDA POOD" vaid ma oleks edasimüüa, See projekt on suunatud eelkõige NOORTELE ARVUTIHUVILISTELE , siit ka peaks FIRMADE HUVITUS tulema , kes tegelevad selliste toodete müügi ja maaletoomisega

Sebastian 4 / okt / 20:52  
Idee on pro, kui nii välja kukkub kui mul peas. Aga kasum on alguses, ca 6-12k kuud ikka suht hea tulemuse ootamine. Põhiprobleem, seal kus rahavast on ka tonte- mai urka surm, seal kus pole rahvast pole klente.
Ja ehkki lounge on idee siis miks ma peaks tänapäeval maksma et arvutiga mängida, vaevalt et et te väga palju kõvemaid kaste sebite kui paljudel kodus.
Konsoolid on teine lahendus xb3 või wii taoks isegi, eriti kui saaks teha "lani" kinnise ürituse 10-15 vennaga, mängiks tennist või h3-e tripmaks õltsi ja laoks nutsu.
Nii et laske käima, tehke reklaami ja eks näeme aga rollsi ostmist võiks ikka kaugemasse tulevikku planeerida
Muudetud 3 korda, viimati 4 / okt / 20:53 Sebastian poolt.

Nightmare 5 / okt / 03:15  
Iseenesest idee nagu oleks, hetlel mõtlen, esiteks kas oleks sihtgrupp üleültse olemas.
Millegi pärast on tunne et isegi olemas. Kooliskäiad, plancu vaates "uus generatsioon", vanemad pärnus elajad, mängurit lisaks tohutud "massid" rahvast kes elavad väljaspool pärnut, pärnus chilliks just vastavas keskonnas hea meelega, samas see rahvas suht sooviks õlut sellises kohas rüübata, mis tekitab probleeme linnaga (alaealistele suunatud meelelahutuses alkoholi avalik tarbimine). saaks luua mingi varjandi, et kell 20.00 alaealised välja, alko samamoodi letti alt välja?, idee pihta?.
Siinkohal mainiks et tähtis, väga tähtis oleks töötajate valik, täpsemalt teenendajate, mitte õhtuse seltskonna suhtes, kellel on nagunii pohhui, kes neid teenendab, peaasi et õlle ees oleks, kuid pigem just varasem seltskond, kes siiski moodustaks lõviosa tulust ja eesmärgist. Et teenendaja hoiaks asjadel silma peal, pingeid võimalikult madalal, need tekivad suht iseenesest ja lihtsalt on vaja kedagi pädavat.. (oleks ka sotsiaaltöötaja vajadusel (ka kaagi probleem oleks tema/nende pädevuses)) (mina ei kandideeri selle, kui kellelgi tekkis arvamus et tahan või midagi, Ei.)

Tegelt kell on kolm öösel nii et viitsi väga mõelda ega oma teksti lugeda nii et täiendan/redigeerin hommikul kui vaja.

mcv 5 / okt / 10:25  
Mul on tunne, et sa elad fantaasiamaailmas.

"EELARVE Protokoll näitab KASUMIT ka MAX kulutustega. MIS meeletust papist sa räägid ??? RAHA ON MUL OLEMAS et asi käima lükata..."

Ehk siis sa oled koostanud mingi nimekirja kulutustest ning siis eeldanud mingeid tulusid ja arvutanud kokku, et tulud ületavad igal juhul kulud ehk see projekt teenib igal juhul kasumit. Saan ma õigesti aru?

Sellisel juhul sooviksin nii umbkaudu teada, et millised on sinu prognoosid külastatavuse osas ning milline on plaanitud hinnakiri?

TreVor 5 / okt / 10:49  
Tähendab , eelarve protokolli koostas mulle kogenud raamatupidaja, projekti koostamisel on abiks ka jurist. hindadest võin niipalju rääkida ,et tunni hinnad oleksid 20 eek/h ,
Max kulutustest rääkides ,võin öelda seda ,et kuludes arvestasin maximum hindadega , seega nt.ks elekter 10 000 eek kuus jne ... ja ka külastuste suhtes ei olnud ma täis opitimismi kui koostasime protokolli, st. näiteks kui mul see asi töötaks 10 tundi kesmiselt siis tulude arvutamisel olid arvutid mul töös 4-5 tundi päevas ...

Aga laske aga tullla , iga arvamus loeb , ka kriitika on vahest kasulikum kui mõni heakskiitev sõnum...

TreVor 5 / okt / 10:51  
Fantaasia maalimalst rääkides , kui ma seal ei oleks , poleks mul praegu poolti seda mis olen oma elus kätte saanud ...

Kui elada oma unistusest ja proovida see täide viia ÕIGEL MOEL , siis see ka reeglina õnnestub , tuleb lihtsalt õigestkohast ja õigete vahenditega otsida ...

xin Zeran 5 / okt / 12:05  
Idee on tore. Ise käiksin PS3 või Wii tagumas. Mõni aasta tagasi pandi ka sarnane projekt püsti, Mai keskuse keldris. Arvutit iseenesest väga kõvad püssid ei olnud, kuid tolle aegsed mängud sai ilusti jooksutatud.
Kui mul mälu ei peta, siis pandi see putke selle pärast kinni, et sellega ei suudetud pappi teenida. Ehk siis, kuu lõpus saadi kuludega nulli ja töölistele mingit mõttetut palka välja makstud, kuid omanikud ei teeninud selle pealt eriti midagi.
Väga tahaks teada, mis ruumidesse sa seda ülesse tahaksid panna? 100 inimest, koos arvutitega, on ikka üpris raske ära mahutada. Sa tahaksid kindlasti seda mingi noorte projekti raames teha, millega tuleks näiteks minul väike konflikt, kuna pelamise ajal tahaksin õlut rüübata. Mängimine on ju väsitav töö :P
Kes oleksid need inimesed, kes seal üritusi läbi hakkaksid viima ja mis intervalli tagant? Kas oleks võimalik ka näiteks väikses seldskonnas näiteks filmi/anime õhtuid teha?
Vist üks suuremaid muresi oleksid töölised. Turva küsimused on samuti väga olulised. (Wii, PS3, X360 pultidega on näiteks väga kerge välja joosta. RFID kiip sisse ja ustel lugeja, nagu on teistes poodides?). Kas tahad mingit kohviku teemat teha, et mingi tibi käib ringi ja pakub kraami ja koristab laude?

mcv 5 / okt / 18:47  
25 arvutit, mis oleksid piisavalt loomad, et nendel ikka maksaks uusi ja vägevaid mänge mängida oleksd miinimum alates 13k seega 25*13=325 000 krooni.

PS3 on ~10k ja Wii ~4k mis tähendab, et 10 konsooli (5+5) oleks veel ~55 000 krooni otsa.

Mis tähendab, et puhtalt tehnika raha tagasi teenimiseks peaksid sa müüma 19 000 tundi, mis 35 masina puhul 4-5 tundi päevas võtaks 108 päeva.

Kuna sul on veel mööbel, ruumi rent, kommunaal kulud, tarkvarra, reklaam, töötajate palgad ja etc. kinni maksta ja mõned neist kulutustest on igakuised siis oma kasumit peaksid sa ikka üsna kaua ootama jääma.

Kui sul on juba selline finants olemas, et sellist äri püsti panna, siis....või noh mida mina ka tean? Majandust pole õppinud, juurat kah mitte. Ilmselt teised inimesed teavad, mis nad sulle räägivad.

Jään põnevusega ootama seda suurejoonelist projekti.

mcv 5 / okt / 18:48  
samas tohutult veider on ikkagi, et ise tahad kõva äri tegema hakata, aga korralikult inimese moodi tippida ei oska :o

m1sterX 5 / okt / 20:57  
Kui asi tööle hakkab korralikult, miks mitte ...

TreVor 16 / okt / 03:11  
http://tmnt.onepagefree.com/?id=3989&

see on algeline versioon , (MITTE TÄIELIK) lihtsalt reklaamiks inimestele , kes viicib võib veel nõu anda mis seal peaks teisiti olema ja mis juurde lisama

karlek 16 / okt / 14:23  
Õigekeelevead võiks proovilehel ära parandada.

See projekt lõhnab väga euroraha järele. Mingi noortele suunatud vaba aja viitmise programm?

Arvuteid ei ole ju mõtet nii palju osta, kes tahab kakskümmend krooni tunnis maksta selle eest, mida ta saab kodus märksa odavamalt teha. Konsoole taoks aga hea meelega ka mina, samas nõustun Sebastiani ja Xiniga, et teeksin seda siiski vaid koos seltskonnaga ning tingimusel, et "lounge" ei oleks vaid sõnakõlks, st saaks ka baarist midagi tellida. See tähendaks muidugi seda, et noorteprojektina (nagu teil plaanis) ei läheks see läbi. samas, lastele mõeldud kaunterituba vaevalt majanduslikku kasu toob - sihukeste mängutubade aeg oli siis, kui arvutid veel kallid olid.

See koht võiks pigem olla piljardi- või bowlingusaali alternatiiv. Koht, kuhu minnakse mängima, aga ühtlasi ka lõõgastuma, kes pere -, kes sõprade seltsis. Lastele pakutakse jäätist ja suurtel inimestel ei keelata ka õlut juua. Muidujoodikud välistaks see, et igas lauas on konsool, millel peab mängima. Kui ei mängi, ei teenendata. Kuna see oleks suunatud peamiselt noortele, suure rõhuga alaealistel, siis võib alkoholiga seonduvaid probleeme vältida ka sellega, et sulgemisaeg on märksa varasem kui teistel meelelahutusasutustel ning õhtuti saab saali kasutada rendilepingu alusel. Aga see on vaid arutlus kohast, mis mulle meeldiks, tegelikkuses on midagi sarnast luua väga keeruline ja kulukas.

Nightmare 16 / okt / 23:22  
kui te mõlemad korrused kavatsete üürida, mida siis teoreetiliselt saaks teha ülesse mingisuguse lounge varjandi (sissepääs vanuse alusel)? Kui nad eraldada siis võibolla isegi saaks (tea seadusliku külge)

btw. Lugesin sealt, et "üritustel on alko tar.. bla bla .. keelatud, tavapäevadel võib?
Muudetud 1 korda, viimati 16 / okt / 23:35 Nightmare poolt.

MailmanMel 17 / okt / 20:39  
Nõustun siin kohal eelkõnelejatega, et selline "arvutimängusaal" on mineviku teema. Praegusel hetkel ei tee sellega enam midagi, kuna riistvara hinnad on märksa odavamad kui varem ning kes sul ikka sinna CSi või mida iganes toksima tuleb kui kodus endal sama asi olemas.
Võimalus on muidugi bootcampidele rõhku panna, samas ma ei kujuta ette kui suur gamercommunity Pärnus hetkel on.

Konsoolid on teine asi. Konsoolidega lounge kus saaks vaikselt istuda, midagi toksida ja õlut rüübata oleks väga müüv asi. Konsoolide puhul suureneb ka sihtgrupp märgatavalt.
Läbi mingisuguse noorteprogrammi on alkoholiga seotud asja üpris raske, kui mitte võimatu teha.

Igasuguste ürituste korraldamise kohapealt saaks PLANC kindlasti appi tulla, sest kogemusi meil selle kohapealt jätkub.

karlek 18 / okt / 00:03  
Kui raha saab kokku ilma mingi noorte/laste teemata, siis puht kapitalistlikust vinklist oleks suisa enesetapp ehitada midagi sellist, nagu ma praegusest projektist aru saan. Pigem rihtida ikka selles suunas, mille ka mel heaks kiitis.

TreVor 19 / okt / 11:20  
Tere
Tänud kõikidele kes viitsisid kommenteerida ja oma arvamust avaldada.
Tänaseks päevaks jõudsin linnavalitsusega kokku-leppele ,et seda lounge värki saaks ikka korraldada , kuna projekti järgi jääb baar ja suur saal mul teiese korrusele seega sealt saab õhtul piirata alaealiste kohalolekut kella-seieriga.
Arvutisaalist niipalju, et põhiline rõhk tulebki konsoolidle ja igasuguste mängurite atribuutidele nagu "rallimängudes spetsiaalsed toolid ,roolid jne"
Arvuteid tahaks sisse panna 20 mitte rohkem ,selleks et korraldada turniire, ja et "loodame" helges tulevikus näha pärnus mõng heal tasemel TEAMI (ükskõik mis ametlikus WCG mängus) ja neil oleks koht kus treenida. Sellist treening kodubaasi süsteemi kasutavad päris mitmed tipp ja ka algaja meeskonna managerid.
Sooviks kodumeeskonnaks meelitada ka CS TEAM sYnck'i , kuigi neil on olemas oma kodusaal aga olen kuulnud ,et seal on tihti väga palju erimeelsusi ja lahkarvamusi selles osas olnud ...

MailmanMel 19 / okt / 15:23  
sYnck hakkab Pärnu vahet saalima, et LANis praccida? Maybe, Eesti on piisvalt väike selle jaoks.
See, et Pärnust heal tasemel team välja kasvab on suhteliselt kahtlane. Reeglina liigutakse 18. eluaasta kandis Pärnust mujale kooli ära ja seega pidev LANis praccimine vajub ära. Mingite põhikooli ja gümnaasiumi tiineritega on paraku see probleem, et nad on tiinekad ja neil pole distsipliini.
Ära ei tohiks muidugi unustada, et Illman ja DracS on Pärnus. Tasemel ja väga suurte kogemustega gamerid mõlemad, neile mingid jumbud juurde lükata ja saaks asja isegi.

Rõhk konsoolidele on hea mõte jah, sest nagu varem mainitud asi siis konsoolid meelitavad suuremat klientuuri kui PC. Kõik nn "arvutiklubid, saalid" mida iganes mida mina siiamaani tean on mingil hetkel uksed kinni pannud kuna nulli saada on raske, kasumist pole üldse mõtet unistada ja niisama heategevust ei taha keegi sellises valdkonnas teha.

TreVor 20 / okt / 01:52  
Marekiga(DracS-iga) ma olen sellel teemal rääkinud ja tema oleks sellest asjast igati huvitatud ja aitaks , nii nõu ,jõu ,kui MUU abiga!!! :D

TreVor 20 / okt / 01:54  
Kustutatud 20 / okt / 01:56 TreVor poolt.

TreVor 20 / okt / 01:57  
Kustutatud 20 / okt / 01:57 TreVor poolt.

TreVor 20 / okt / 01:57  
DracS says: "Kindlasti ma oleks huvitatud oma panust andma nii palju kui ma saan ja jaksan."

dYn 21 / okt / 14:11  
Ütleks, et idee on vägagi hea. Usun, et noorema Pärnu elanikkonna seas oleks minekut küll ja veel. Näiteks üks Pärnu üsna kuulsaks saanud bänd - Bedwetters, oioi kuidas hullutab neid noori tüdrukuid. Miks siis mitte üks kõva arvutiklubi noori poisse ei võiks hullutada? ;D Mina olen igaljuhul poolt. Pärnus on niigi igav, miks mitte üks tore community luua ;)

TreVor 25 / okt / 05:21  
Tere Jälle

Oleks huvitav teada, kas pärnus on mängi´jaid või team-e kes oleksid huvitatud olema varsti avatavas pärnu cYber zone arvutiklubis esindusmeeskonna nimekirjas ja mis mängudes :???
http://tmnt.onepagefree.com/?id=3989&
Muudetud 1 korda, viimati 25 / okt / 05:22 TreVor poolt.