Riistvara uuendan ... MailmanMel 17 / apr / 20:03
MailmanMel 17 / apr / 20:03  
Riistvara uuendan ...
* Iga kuu
* Iga kvartal
* Iga aasta
* Kord paari aasta jooksul
* Kord viis aastaku jooksul

mcv 18 / apr / 19:54  
ise asi on muidugi kui laialt sa sõna "riistvara" mõistad.

id-kaardi lugeja on riistvara jah/ei?
ostsin Tartusse printeri, kui ülikooli läksin, käib siia alla?
ostsin kõrvaklapid, mida kasutada oma pülgaga* kuid kuulan muusikat nendega arvuti taga, riistvara uuendamine?
jne.

* - loe siit edasi

taikonaut 18 / apr / 23:16  
Heh, siis võb ju küsida, kas mälupulgad/toorikud! käivad ka riistvara alla.

Mina lähtusin sellest, mis jääb arvutikasti sisse ikka. cpu, mobo, vga, ram jne.

karlek 19 / apr / 09:41  
jah, ses mõttes et kui ostad endalee propelleri läpaka külge, siis see vis päris riistvara uuendamise alla ei käi.

Alari 19 / apr / 10:46  
Lisan-vs-uuendan (INSERT vs UPDATE) meetodil peaks saama määrata mis siia sobib või mitte. Ostsid ID-kaardi lugeja juurde? Lisasid. Ei lähe. Vahetasid kuvari välja? Uuendasid. Läheb.
:)

Trek 19 / apr / 13:20  
Aastas-kahe jooksul ikka midagi vahetub üldiselt.

Aga tegelikult ei suuda ma vait olla mcv pülga koha pealt. Lugedes antud lingilt neid artikleid ei suuda ma ära imestada, mis lollustega tegeletakse. MP3-me mängija. Mängija on ju ilusti tõlge inglise keelsest sõnast player. Ma ei saa aru, milles on probeem? Ma saaks aru, et neile ei meeldiks pleier, mis on siis player'i eestistatud variant ning samuti üsna levinud (kuigi minu arust üsna hea ja selgesti mõistetav vaste). Mis mind aga rohkem häirib on see, et pülk on, nagu ma aru saan, MP3me mängija/pleier. Ehk siis CD-player ei ole pülk? Saaks veel aru, et player=pülk, aga MP3 on ju failiformaat, kuidas saab olla mingit kindlat formaati mängiv aparaat pülk ja muusikat maha mängiv taskuaparaat mitte? Veel enam häirib mind see, et seda kõike teevad nad iPodiga ka. Delfi artiklist võib järeldada, et nad panid pülk nimeks nii mp3 mängijale kui ka iPodile? See peaks tehniliselt siis paika pidama, sest mida muud see iPod ikka on, kui mitte mp3 mängija. Küll on aga imelik seda sel juhul eraldi välja tuua, veel hullem kui iPodile veel eraldi vastet tahetaks panna. See ju konkreetne toode ning oleks ju absurdne panna talle mingi eesti keelne vaste. Sama hea oleks, kui nüüdsest hakkame Ford Mustang'i eesti keeles kutsuma sukserdiseks (sukserdis, sukserdise, sukserdist), sest Mustang lihtsalt mulle ei meeldi vs siis iPod=pülk(vms).

Vabandan, kui jube segaseks jäi, aga kiirustades tehtud ja pean liikuma. Samas vait ei saanud olla sellist jama lugedes. Ehk põhipoint jõuab siiski kohale:)

mcv 19 / apr / 16:01  
sinu põhipoint jõudis kohale, minu põhipoint sulle aga ei jõudnud :)

Toon viidatud lingilt esile just selle teksti lõigu

"Anonüümseks jääv töökaaslane räägib:

Reedel, tuttav, pidas pidu ja siis ühel hetkel mõtlesid, et saadaks uudise BNS. BNS oli ilmselt uudiste vaegus käes ja avaldati uudis. Nüüd arvatakse, et eestis on Hobilingvistide Ühing ja et nad olla kokku saanud laupäeval ja hääletanud, et pülk on mp3 mängija."

Trek 19 / apr / 18:19  
:D oi kurjam, nüüd ma tunnen küll häbi:D Ma kiiruga ainult Delfi artiklit lugesin ja panin Pärnu poole ajama.

Ja nüüd lugedes pakub hämmastust hoopis ajakirjandus:P
Muudetud 2 korda, viimati 19 / apr / 18:23 Trek poolt.

Nightmare 23 / apr / 03:26  
iseenesest kas teema ei olnud mitte riistvara uuendamine, printer/ pülk on riistvara, aga pealkirjast loen välja uuendus. Nii et kui uus mp3 soetatud siis läheks vast arvesse .. ?

btw. pole ka 100 % mõistuse juures

MailmanMel 24 / apr / 21:42  
No üldiselt ma pidasin silmas ikka seda mis kasti sees käib. Loogiline ju.