star warsi teema vol 2 mcv 31 / märts / 22:35
mcv 31 / märts / 22:35  
Vaatasin siin just esimest kolme episoodi uuesti. Vaadates filme lühikese aja jooksul ning teades rohkem või vähem, milleni see kõik viib, on võimalik märgata erinevaid nüansse, mis varem ehk märkamatuks jäid.

Esiteks peaks muidugi mainima seda, et tegelikult on need filmid üsna küündimatud. Inimestel kas pole oskusi korralikult näidelda või siis film ei lase nende oskustel lagedale tulla. Ometigi MacGregor pole nii vuss nagu ta seal on ning Portman ning Jackson suudavad ka paremat.

Selge on see, et senaator Palpatine'l ehk siis sith Lordil oli algusest peale plaan saada Vabariigi juhiks ning muuta see enda Impeeriumiks.

Aga kui palju tal sellest plaanist välja mõeldud oli ning kui palju ta suutis ette näha juhtuvat? Ta ei saanud ju algusest peale ette näha kõike esimeses episoodis juhtuvat ning seega kavatseda juba ammu ette et reedab Kaubandus Föderatsiooni.

Ning isegi kui ta sai Anakini olemasolust teada, kas ta siis kohe teadis "Ahaa! See on valitud poiss, temast teen omale järglase ja meelitan ta tumedale poolele"? Sest teda esimest korda kohates ütleb ta midagi stiilis "I'll follow your career with great intrest"

Ning kui palju tema skeemides ikkagi oli improt ja kui palju kavatsetut. Ning veider on see, et kui ta suutis nii kaua nii paljusid jedisid petta ja nende nägemusi hägustada siis kuidas ta ikkagi nii nõrk oli et Mace Windu käest tappa sai? Ja kui ta uskus, et Anakin on Valitud siis kas ta ei kartnud juba algusest, et too tema tapab?

Ja kogu see Anakini tumedale poolele üle meelitamine oli ju nii nõrk? Või tundus see teile veenev?

Sujuvalt oli muidugi väike ühiskonna teema ka sees läbi kolme osa kajas mõte, et demokraatia on universiumi parim nüüd ja alati.

Aga mis teie arvate / teate? Sest kindlasti on sellistele küsimustele juba vastatud.
 
m1sterX 1 / apr / 14:45  
ma üldiselt vaatan filmid ära ega mõtle hiljem sügavalt sellele sisule :oP

nii et mul pole midagi lisada
 
Sebastian 2 / apr / 23:32  
Esiteks näitlemise küsimus, uued ehk siis "esimesed" episood on alati olnud rohkem efektidele suunatud ja oma "vanmate" vendade varjus. Nagu nii on raske teha järge mega kuulsale ja kasumlikule triloogiale aga veel palju plaju raskem on teha seda nii kui sa tead, mis juhtuma hakkab.

Ettenägemis võime on forceist tulenev võime, mida on keeruline hallata ja mis ei pruugi olla täpne ka ei ole seal välja toodud erinevaid klasse, näiteks Stwotokorist tuttav BAttel Meditaion andis sulle võimaluse näha mitte ainult oma vaid ka vaenlaste vägede liikumist ja oli seetõttu tohutult võimas taktikaline relv, kaugemasse tuleviku nägemise seletamisse pole eriti aega raisatud aga võib eeldada, et sithidel või see olla kergem kui jedidel.

Impro vs planeerituse vahet võib minu arust panan paika järgmiselt. Võimu haaramise plaan -- sebib ennast etteotsa, tekkita kodusõda kust jedide võimust jääb väheseks ja seega on vaja kasutada armeed (kloonide armee loomist alustati ju teadupärast 10 aastat enne filmide algust ja kui see olio valmis, ei kasutatud seda mitte kurjamite poolel vaid integreeriti see osavalt Republica juhtivväeks) kõrvalada igasugu junnid, kes jalgu jäävad ja otsi vääriline õpilane. Kuidas, kus ja kunas tuli improna.

Õpilase/õpetaja suhe on kogu jedi/sith teema läbiv külg, eriti arvestades, et sithi poolel lõppes see sageli õpetaja surmaga kui õpilane oli parem või tema enda hukkuga kui ta lasi õpetajal saavutada täieliku kontrolli. Seega midagi Pratchetti Võluriakadeemi stiilis kus ainuke võimalus karjääri teha oli astuda oma ülemuse jalatsitesse, kusjuures soovitavalt olid just sina hoolitsenud nende jalatsite vabanemise eest. Põhimõtteliselt risk/reward süsteem alati oli võimalus nuga saada aga mida võimsam õpilane seda suurem jõud etc.

Küsimusele kuidas saab ülemeelitada Valitu ent samas saada laksi mingi muu klemmi käest on lihtne vastus kui sa oled mingi pettuse ja mõtte kujutelmade mees siis su hand-to-hand combat kannatab ja vastupidi.
Anakini üle meelitamine ehk tegelikult selle viimane vaatus on hääletatud üheks nõrgemaiks/ebaloogilisemaiks steeniks üldse seega jõuame tagsi sinna kus esimeses lõigus oli. Kõik teavad kuhu jõuda tuleb aga kuidas seda teha see on probleem.

Demokraatia idee ja kajastamine (USA) filmis on omaette teema millest võiks kirjutada oma ette eepose.
Muudetud 1 korda, viimati 2 / apr / 23:34 Sebastian poolt.
 
MailmanMel 27 / juuni / 20:37  
Ma isiklikult arvan, et suuremalt jaolt oli kõik planeeritud kas just ülima detailsusega seda teab vast ainult Lucas ise. Lihtsalt see, et kõik reaalselt ka nii välja kujunes on õnnelik juhus. Just eelkõige need pisikesed nüansid mis kokkuvõttes väga paljusid asju mõjutasid. Kaubandusföderatsiooni maha kandmine oli kindlasti algusest peale planeeritud, viimaste abiga sai lihtsalt väga palju ära tehtud üldise plaani teostumiseks.

Ettenägemise kohapealt nõustun ma Sebastianiga nii palju, et battle meditation on abiks kindlasti, aga siiski lühikesel perioodil. Nt Episode II alguses on koht kus Anakin ja Obi-wan ajavad palgamõrvarit mööda linna taga, kaotavad jälje ja siis hüppab Anakin suht lambist sõidukist välja ja maandub kuskil 10 seki pärast palgamõrvari tuuleaknal peaaegu.
Dark side puhul on force'iga mängimis ruum märgatavalt suurem, sest jedide jaoks on lahedad ja reaalselt kasulikud asjad tihti tabo või siis praktiseeritakse neid piiritletult. Siit ka vastus jedide petmise küsimusele. Olles tumeda poole lord ning omades ka tohutuid teadmisi, vahest rohkem kui keegi enne teda suutis ta rakendada tumeda poole potensiaali (asi millest ka muidu on palju räägitud, "come to the dark sida and feel the power" jne) ning seega peita enda olemasolu jedide eest, kes ju samas ka otseselt ei otsinud süstemaatiliselt uut sithi liidrit, 10 Episode I ajal nad alles avastasid, et sith üldse eksisteerib.
Füüsilise poole pealt on mitmeid variante miks Sidious Mace Windule alla jäi. Liigne enesekindlus näiteks, vähe pracci samas võib olla ... mida iganes.

Anakini tumedale poolele saamine oli oma ette eepos või noh terve triloogia ongi ju sellest. Minumeelest polnud seal midagi kahtlast. Puhas ja ilus oli kõik. Analoogselt Warcrafti maailmale sai ülimast heast, puhtast ja võimekast vastatu pidine (Episode VI lõpp rikkus ära selle lihtsalt :P )
Anakini ära pöörata on ju suht lihtne ja seda Sidious tegigi. Poiss oli võimekam kui keegi teine sealt tulenevalt ka tema põikpäisus, mässumeelsus, üleolev suhtumine jne. Samas oli ta ka siiras ja heatahtlik ... sealt tulenevalt allus ta tegelikult suuremates piirides väga väga hästi.

Suures plaanis oli Sidiouse plaan brilliantne, lihtsalt selle korda minek oli suhtkoht juhus. Suured asjad suurteks asjadeks, aga riskid mida ta võttis olid ikkagi meeletud. 1 vs n+1 jedidega nt ... seda tegi ta lollist enesekindlusest ja puhtalt juhuslikult pääses. Episode III alguses kui ta Grievous teda seal laevas kinni hoidis mis õhku lendas jne. Ette sai seda muidugi planeerida, aga see, et midagi untsu ei läinud oli juhus.
Muudetud 1 korda, viimati 27 / juuni / 20:42 MailmanMel poolt.