Pronkssõdur... Alari 27 / märts / 08:48
Alari 27 / märts / 08:48  
Pronkssõdur...
* teisaldada
* lammutada
* las jääb

MailmanMel 27 / märts / 09:29  
Teisaldamine on ainukene reaalne ja tõsiselt võetav variant minumeelest.

Lammutamine tekitaks kaose, sõna otses mõttes kaose.

Paigale jätmine pole ka otseselt lahendus, sest inimesi sa ei muuda ja kui tsirkus ja niisama jauramine on juba ligi aasta aega käinud, siis pole midagi mis takistaks seda toimumast veel näiteks 10 aastat. Kuni lõpuks mõistus pähe võetakse ja ära veetakse või keegi selle tõesti õhku laseb, mis omakorda tooks kaasa veel üleüldisema kaose kui lammutamine.

Ehk siis viime ära kuhugi heasse kohta.

m1sterX 28 / märts / 21:55  
Ma olin alguses ära kaotamise poolt, aga praeguseks on mul kogu sellest tantsust villand saanud, las olla kus ta on...

xin Zeran 29 / märts / 09:29  
IMHO, on tegemist lihtsalt poliitilise näitemänguga, mille tulemuseks on kole kõhulahtisus. Mind see monument ei häiri ja võib jääda sinna kus ta praegu seisab.

D3ndroid 29 / märts / 19:00  
w0rd

MailmanMel 30 / märts / 09:46  
Tõsi, tegemist on poliitilise näitemänguga.
Põhiline probleem on selles, et Venemaal on igav ja samas ei oska nad ka midagi paremat välja mõelda millega Eestit kiusata. Kui aus olla siis ega neil polegi millegi muuga enam torkida.
Balti riigid, Gruusia ja nüüd ka juba Ukraina on Venemaa jaoks kaotatud alad. NATO ja EL on ikkagi piisavalt suured jõud, mida Venemaa ei saa enam üle lasta. Kuid kuna viimased aastakümned on Eestit stabiilselt mingite asjadega kiusatud siis tuleb ju seda trendi siiski jätkata. Traditsioon on ju ikkagi traditsioon.

karlek 27 / apr / 08:58  
tehtud!

mcv 27 / apr / 10:17  
52% vastanutest arvasid nii öelda õigesti, kui tegu oleks olnud ennustusvõistlusega.

tervitatav nähtus on muidugi see, et kõik lõhkumised ja laamendamised maksab riik kinni.

taikonaut 28 / apr / 01:33  
Esialgu maksab jah riik kinni, kuid tõenäoliselt nad kasseerivad kõik (või siis suure osa vähemalt) tagasi nendelt märatsejatelt. Iseasi on muidugi, kuidas täpselt nad seda teha kavatsevad. Enne uuritakse nimed välja ja siis pannakse näpud ukse vahele!

karlek 28 / apr / 02:07  
hämmastav, et moskvast pole veel abijõudusid tellitud rahutuste mahasurumiseks, Tšehhoslovakkiale appi minemiseks ei pidanud sealt 1968. a kaks korda küsima.

taikonaut 28 / apr / 11:08  
No siis olid veidi teised lood. Tol ajal oli ka Tsehhoslovakkia Nõukogude Liidus ja iga ülestõus suruti kiiresti maha. Samuti ei saanud muu maailm selle kohta ette võtta, kui kõik veriselt maha suruti. Sama on suht ka tänapäeva Venemaal. Kuid Eesti ja Tsehhi/Slovakkia pole enam Venemaa(NL) osad ning nad ei saagi tulla siia kohe oma tankidega ja kõik julmalt maha suruda.

mcv 28 / apr / 11:27  
ajaloo ja geograafia tunnis pole sina küll hoolas olnud. Tšehhoslovakia ei olnud NSVLi osa, lihtsalt tolla mõju all.

taikonaut 28 / apr / 13:57  
Mnjah, minu viga. Aga tulemus on ikagi sama ju. Ametlikult ta küll ei olnud NL osa, kuid kommud olid seal ka võimul ja olid Moskva tallaalused.

Sebastian 1 / mai / 16:57  
Karlek viskas selle "abi" küsimise/saamisega väikese nalja ikka

karlek 1 / mai / 20:59  
ilmselgelt onju, poisid ei diigi asja.

taikonaut 2 / mai / 18:11  
diigin küll. vägagi hästi.

m1sterX 3 / mai / 00:02  
noh, mina kui uue generatsiooni esindaja, ei saanud vist nlaja sisust väga maiku

et äkki keegi seletaks pikemalt lahti ?

karlek 3 / mai / 11:52  
point on see, et NL ei vajanud kunagi mingit erilist õigustust et vajuda pulti ja oma diil jõuga läbi viia. Et kui Venemaa näiteks teeks sama otsa, mis NL 68. aastal Prahas ehk vajuks massinatega peale ja suruks kõik maha, siis ilmselt otsitaks samamoodi kuskilt meeletud appikutsed välja nagu tollal, sest olgem ausad: mitu praha elanikku reaalselt palusid NL-i endale appi: kaks vahest. sama efekt nagu USA demokraatia eksport Iraaki või Suur-Eesti kombestiku ja keele eksport Setomaale 1930ndatel - otseselt kedagi ei koti, aga ikkagi selgub hiljem, et miskipärast massid nõuavad.

m1sterX 3 / mai / 22:00  
a, ma mõtlesin, et midagi sügavamat on...
sesmõttes, et siis lihtsalt mulle ei tundnud asi naljakas :)

karlek 4 / mai / 02:55  
no sorry lemps, mis seal ikka.

m1sterX 5 / mai / 14:34  
:)

MailmanMel 6 / mai / 18:17  
Eino jah, tore oli, aga selleks korraks paistavad asjad läbi olevat.

Asi on tegelikult selles, et Venemaa ei saa lihtsalt mitte midagi teha. Kõik.
Iga reaalne tegutsemine teeks neile endile n+1 korda rohkem kahju kui Eestile.

zerx 6 / mai / 21:30  
asi on juba liialt üle puhutud, nii venemaa kui eesti puhul. kopp on ees asjast juba

viirus 7 / mai / 10:27  
Mel, ole rahulik ei ole veel läbi 9. mai tulekul ju ;) mina sain juba enda postkasti mingilt läti aadressilt venekeelse kirja, kus põhimõtteliselt (nii palju kui aru sain) organiseeritakse veel tõsist mäsu. Isegi mingeid rahasid kogutakse :P. Seekord siis tulemas organiseeritud möll. Eeldatavasti :P!

karlek 9 / mai / 23:14  
Jälgides meeletut õitekuhjamist haudadele, tunnen siirast kahetsust, et tubli kapitalistina ei hakanud lilledega äritsema.

MailmanMel 16 / mai / 23:59  
Nu põhimõtteliselt esimese kogemuse saime kätte nüüd. Igasugused tänava rahutused ja asjad on väga tavaline asi ju. Mõned päevad tagasi möllasid Taanis mingid noorte massid, sest pooleldi põlenud puumaja taheti ära lammutada ning kui ma ei eksi siis täna/eile tekkis Buenos Aireses suur mäss ja möll kuna rongid jäid jaama hiljaks.

Alari 17 / mai / 12:22  
Asi ei ole mässus, vaid mis pinnal see tekkis. Etniline konflikt (ja sellest põhjustatud rahutused) on üsna mitu suurusjärku tõsisem probleem kui mäss mingi maja või rongide pärast, kuigi v-o tehtud kahjustused on sama suured.