Vajan abi VBA progemises. viirus 21 / märts / 17:18
viirus 21 / märts / 17:18  
Nimelt oleks vaja, et otsinguvormi andmed, mille järgi otsingut teostati säiliksid peale vormi sulgemist, kui uuesti vorm avada. Otsingus kasutatakse nii check boxe, combo boxe kui ka text boxe ja radio buttoneid.
Olen proovinud nii registrysse andmete kirjutamist ja sealt lugemist kui ka txt faili kirjutamist ja lugemist. Siiani ei ole asi õnnestunud. Registrysse kirjutamisel isegi küsib, et kas tahad salvestada jne. vajutad jah, sulgub vorm, aga avades andmeid ei ole. Ei saa ka veateateid.
On kellelgi äkki töötavat analoogset koodi, või oskab midagi soovitada, mida teha :P. Asjaga on tegelikult suht kiire :D!

DarkStar 21 / märts / 18:52  
1) milles see progetud on?
2) kas koodi ka näitad?
3) kui kiire on?

m1sterX 21 / märts / 21:02  
vba ei ole mu spetsiality aga DarkStar on jah targem ja kogenum, ta ehk oskab sind aidata :oP

DarkStar 21 / märts / 23:21  
oops, ma jälle ei lugenud tiitlit

VBA/Excel, VBA/Access või midagi muud? Neid kahte olen ma oksendamiseni progenud mingil hetkel. Aga kui infi rohkem ei tule, siis ei saa eriti midagi thea.

viirus 22 / märts / 10:08  
VBA/Access. Ajaga on nii, et oleks pidanud valmis olema esmaspäevaks kogu krempel, aga hetkel seisabki, selle taga, et vorm ei jäta sulgedes meelde oma otsingu andmeid, mille järgi viimati otsing toimus.
Koodi tõenäoliselt saan ülesse kuhugi lükata õhtul.

viirus 23 / märts / 13:20  
sain asja korda :D!

MailmanMel 23 / märts / 13:42  
Tubli poiss. Oli ka aeg juba muidugi ...

viirus 26 / märts / 08:40  
no mis teha, kui olin selline lammas, et registry editori ei jälginud. Andmed salvestati kenasti ära :P. Sealt kätte saamisel oli viga. Kuna ei jälginud seda, siis arvasin pigem, et viga on kirjutamises :P.
No ja nagu alati minu probleemiks on olnud see, et ma mõtlen tavaliselt algul liiga keeruliselt :D. Lõpplahendus tuli ikka hästi lihtne kood :P Arvestades, mis ulmelised koodid mul siin vahepeal valmis olid saanud :D

viirus 27 / märts / 13:44  
Oskab ehk keegi veel nõu anda, et milles probleem võib olla. Nimelt tegin baasis ühe endise numbri välja teksti väljaks kuna tuli välja, et teatavatel juhtudel peab sinna saama sisestada ka tähti, mis on suht harv juhus, aga siiski. Nüüd, aga antud välja otsing vormil ei tööta. Kus reaalselt võiks viga peituda, koodist ma ei suutnud küll tuvastada, koodis ei ole mul mingeid piiranguid pandud teksti ja numbri välja kohta. Ainuke piirang oligi baasi pool, et kas baas laseb või ei lase salvestada.
muudan numbri väljaks tagasi ja otsing töötab perfektselt :S.

DarkStar 27 / märts / 22:28  
Kas sa teed otsingut ise või kasutad mingit Find-meetodit? Kui viimast, siis on raskem leida häda.

Kui sa ise otsid, siis mida sa kasutad võrdlemisel? numbreid saab võrdusmärgiga üldiselt võrrelda küll, tekstiga võib asi keerulisem olla. VBAs minu mälu järgi oli ka teksti võrdlemine OK.

Räägi detailsemalt, kuidas sa otsingut läbi viid.

viirus 28 / märts / 08:44  
Leidsin oma mingist vanast koodist eile öösel siiski ise lahenduse :P Hea lammas ma ikka olen. Otsingu if lauses, mis määras ära kas otsingu parameeter on valitud ja mis sinna sisse kirjutatud võrdub baasis olevate andmetega, seal oli jäänud otsingu parameetril ülakomad panematta :S, mida numbrilisel väljal ei taheta, aga teksti väljal küll. Enne seda ei näinud, kui lõpuks koodi välja printisin :D