Pistis MailmanMel 24 / mai / 10:23
MailmanMel 24 / mai / 10:23  
Kippades ameerika filmides (mitte eriti änksad tegelikult) ostetakse inimesi pidevalt ära. Nt visatakse mingile suvalisele tüübile n+1 dollarit, et ta mingit informatsiooni annaks (kes, kus, mis, millal läks kuhugi)
Palju oleks Eesti tingimustes normaalne kellelgi informatsiooni eest pappi visata? 100,500??

karlek 24 / mai / 10:49  
300

sTeaLth 24 / mai / 13:10  
oleneb kohast, inimesest, informatsiooni delikaatsusest jne..

mcv 24 / mai / 13:11  
see oleneb täiesti.
a) kes küsib
b) kellelt küsitaks
c) mida küsitakse
d) kui nutikas on küsija
e) kui nutikas on küsitav

et kui küsib mingi suur põkk vene gennadi siis ta võib suurelt rõhuda oma muskulaarsusele kui rahakotile, kui küsitakse mingil koolipoisilt või koristaja tädilt peab ilmselt vähem maksma kui keskmiselt hea töökohaga ametnikule. info mängib ilmselt suurimat rolli, a la kas sellest sõltub kellegi elu või mitte, kas asjal on kriminaalne lõhn juures jne. kui küsija kohe suured rahad letti lööb maksab ta lõpus rohkem kui vaja ja kui küsitav ei oska infole õiget hinda panna jääb ta paljust jälle ilma.

Mulle on korra isegi pistist pakutud, kui tehniliseks minna. Ma ei lasknud läbi. Kuigi ma hiljem olen mõelnud, et oleks võinud tol korral ja üldse selle tööotsa peal märgatavat lisa võinud teenida.

Tihti tehes veel turvamehe tööd mõtlesin, et mis siis kui keegi tuleb ja pakub ja nii edasi ja nii edasi, aga kunagi olukorda ei tekkinud ja polnud vaja seda otsust teha.

mina paneks alguses 100 letti, kui vaja paneks teise ja veel kolmanda, viimaks lükkaks siis 500 peale (:

zerx 24 / mai / 22:35  
alustuseks sõidaks sujuvalt sisse ja siis hakkaks küsima, mis infot jagada on. ei hakkaks mina raha pakkuma, et mingit asja enda kasuks pöörata. eluga tuleb ähvardada. kes sellest ikka ilma tahaks jääda mõne lause eest?