Korduma kippuvad küsimused

Mida tähendab võrgupidu?
Võrgupidu on üritus arvutihuvilistele. Inimesed tulevad kohale oma arvutitega, kas siis süle- või lauaarvutitega, mis ühendatakse arvutivõrku.
Peamiselt mängitakse võrgus erinevaid arvutimänge. Lisaks sellele saab tutvuda ka mängukonsoolidega Wii ja Xbox 360. Lisaks kõigele sellele on võrgupidu hea koht, kus saada kokku interneti mängukaaslastega, leida uusi sõpru ja lihtsalt veeta mõnusalt aega.

Kas võrgupidu on nagu tavaline "pidu", koos alkoholi ja muuga?
Ei. Võrgupidu on mittealkohoolne üritus, kõik kes kohapeal alkoholi tarvitavad eemaldatakse ürituselt!
NB! Loe ka Eesti Arvutiklubi poolt koostatud kodukorra reegleid.

Mida ma pean võrgupeole tulekuks tegema?
Siinsamas veebilehel ennast registreerima. Selleks on vajalik PLANCu kasutajakonto, mille saab vajadusel täitsa tasuta teha.
Seejärel paki kokku oma arvutikomplekt (arvutikast, monitor, klaviatuur, hiir, hiirematt, kõrvaklapid ja neid ühendavad kaablid, ära unusta voolukaablit ;), pikendusjuhe ja hea tuju. Soovitatav on kaasa võtta ka magamiskott, pesemisasjad, midagi söödavat jms. Ning tule kohale!

Mida tähendab öörahu?
Öörahu ajal ei toimu ametlikke võistlusi ning taustamuusika on vait.

Üritus kestab mitu päeva. Kus ma magan?
Kui Te ei taha minna koju magama, siis magamise jaoks on kohapeal eraldi ruum, kus on rahulik ja vaikne. Seal ööbimiseks oleks hea kaasa võtta magamiskott, padi ja poroloonist magamisalus. Kes tahab, võib võtta ka välivoodi.

Kes mu arvutit valvab, see võidakse ju ära varastada?
Kõigil osalejatel on käepaelad, seega võõrad inimesed üritusele ei pääse. Kõige turvalisem on naabrivalve, kus sõber valvab sõpra! Kuid oma arvutil peate ikkagi ise silma peal hoidma. Samuti on soovitatav arvuti juurest lahkudes laualt kokku korjata asjad, mida on võimalik kiirelt kaasa võtta, näiteks hiired või kõrvaklapid.

Kes või mis on PLANC?
MTÜ Pärnu LAN Community loodi aastal 2003 ja on sellest ajast alates korraldanud Pärnus mitu suuremat (The Void 2004, Koidula 2003, Koidula 2007) ja palju väiksemaid võrgupidusid (PSHG LANide seeria jpm). Rohkem teavet saad siit.

Aga minu peas on ikka veel paar küsimärki :S
Kui sinu küsimusele siin vastust ei leidu, siis kirjuta see PLANCu foorumisse või otse korraldajatele aadressil paul@sv.ee.